× Ak máte otázku na prijímač Technisat, tu založte novú tému

Ozubené koliesko - loading

Viac
23 júl 2015 12:15 #15695 od doky
Ozubené koliesko - loading bolo vytvorené doky
Na troch prístrojoch (zakúpených v ellano) mám rovnaký nepríjemný problém. Po prepnutí kanálu, ale niekedy aj samovoľne sa zobrazí v ľavom hornom rohu točiace sa ozubené koliesko a prístroj je tak na určitý čas neovládateľný, až pokiaľ sa ikona ozub. kolesa nestratí. Môžte mi poradiť čo to spôsobuje, prípadne ako by som to odstránil?
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: františek1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
23 júl 2015 12:35 #15696 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Ozubené koliesko - loading
Zdravím,

toto kolečko (spinner) ze obecně zobrazuje pokud je přístroj zaneprázdněn nějakou akcí a čeká na její dokončení, než může provést akci, která byla požadovaná. Při přepnutí kanálu, kdy se kolečko zobrazí, tedy přijímač na něco čeká až se dokončí.

Co přesně může být příčinou, ale takto nedokáži říci. Může to způsobovat nějaký plugin, skin nebo nastavení. Také to může způsobovat nějaké připojené zařízení, na které přijímač čeká, např. HDD.
Může čekat i na nějaké data ze sítě, pokud používáte aplikace využívající síťové připojení.

Instaloval jsme tam nějaké pluginy, skin, nastavoval jste něco nebo máte image, tak jak byl dodaný od Ellano?

Pokud ano, tak to bude potřeba hledat metodou pokus omyl. Na jeden box bych nahrál čistýimage od Ellano a postupně zkoušel konfigurovat box, až se problém projeví. Tak by jste mohl přijít na příčinu.

Pokud máte image, tak jak byl dodaný Ellano, tak bych asi doporučil zavolat na Ellano a zkusit to s nimi probrat. Já tento box nemám, takže u sebe to bohužel nijak nevyzkouším.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 júl 2015 13:15 #15697 od doky
Odpoveď od doky na tému Ozubené koliesko - loading
Dík za odpoveď. Image sú od ellano (už som sa na nich obrátil emailom) a robí to od samého začiatku. Určitý čas sme to tolerovali, ale už to po dlhšom čase naozaj prekáža. Kúpil som prístroje aj pre rodinu a vychádzal som zo spoľahlivosti môjho Vu+Duo, kde som sa s podobným problémom nikdy nestretol, aj keď používam sieťové aplikácie (pluginy) napr. Archivy CZ-SK, CSFD, youtube a pod. Všade sú tiež inštalované HDD a hore uvedené pluginy. nemohol by to spôsobovať oscam -dlhá odozva?
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: františek1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
23 júl 2015 13:29 #15698 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Ozubené koliesko - loading
Oscam - těžko říct, ale vzhledem k tomu, že se to projevuje při přepínání kanálů, tak by to nějak souviset mohlo. Zkuste ho na jednom boxu vypnout a přepínat mezi kanály (nejlépe mezi nějakými FTA), jestli se to také bude projevovat.

Jinak se to určitě vyřeší. Přijímač je to dobrý a dostatečně výkonný. Jen je potřeba objevit příčinu.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
11 máj 2016 12:05 - 11 máj 2016 12:11 #18250 od juzer
Odpoveď od juzer na tému Ozubené koliesko - loading
aj s odstupom casu: VTI image natiahnute zo zalohy aj na vu+zero, aj na vu+4k
po starte nekonecne presypacky, kym sa clovek dostane do menu nastavenia, aby nieco prestavil...
skusal som aj kombinacie lan on/off, koaxial on/off
je sice pravda, ze je to na routeri od telekomu, ale siet je rychla s dobrou odozvou...tak neviem kde moze byt problem....
navyse som stiahol blackhole a ten nesluckuje po starte, doinstaloval som pouzivane pluginy a camy a chcel som vyskusat opat natiahnut vti. aby som vykoumal ze kde je pes zakopany...ale chcel som si predtym urobit zo zero zalohu na usb, aby ten cirkus nemusle byt dookola...lenze backup nejakou zahadou skonci chybovou hlaskou...
vyskusal som /podla radcu gugle/ tri rozne usb kluce a formaty fat, fat32, ntfs
a ani bohovi....aky format mu vlastne vyhovuje najlepsie? pri fatke a jednom kluci mi robi napriklad to, ze ked ho chcem primountovat, najde ho, ponukne ze ci ho chcem ako sda/usb, alebo sda/hdd, ale potom sa chce restartovat, lebo inak ho nevidi a po restarte zase hlasi, ze nema usb a nema kde urobit zalohu....dal som mu aj formatovat usb priamo v zero a nende to...
Posledný krát upravené:11 máj 2016 12:11 juzer

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
11 máj 2016 15:16 #18253 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Ozubené koliesko - loading
Optimální je pro E2 formát Ext3 nebo Ext4. Ale to se s fleškou dělá blbě. Jestli máte nějaký volný HDD, tak použijte zatím ten. V přijímači ho naformátujte a udělejte zálohu. Tu si pak můžete zkopírovat a HDD zase nafornátovat zpět jak potřebujete.

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
15 máj 2016 00:00 #18297 od juzer
Odpoveď od juzer na tému Ozubené koliesko - loading
volny hdd nemam, iba ntfs, ale ten vzdy po restarte nenajde pre zalohu,
iba cely cirkus s v menu s mountovanim a restartom a znova dokola.

nasiel som volnu starsiu fleshku, ktoru vu sformatoval na ext, ako ponukal pre usb/ zacal robit zalohu, ale vzdy to skonci chybou....
vypise failed to download http://feeds.vuplus-comunity,net/3.0.2/vuzero/vuzero/packages.gz

sietova karta je takisto pripojena do siete, pred pokusom zalohovania sa instalovali pluginy..

image creation failed.
cannot write 131072 bytes to the output file error
ubinize:error!cannot write volume for section ubifs

flashka je prazdna po sformatovani, formatoval ju sam vuzero, tak ma teda na nu aj pristup.neviem kolko miesta potrebuje, ale ked ma image od vti 160MB, tak aj 256MB fleshka by mala prazdna stacit, nie?

.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
15 máj 2016 00:12 #18298 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Ozubené koliesko - loading
To je BH a hlásí, že nemůže stáhnout nějaký soubor - proč nevím.

BH nepoužívám, takže nevím.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
15 máj 2016 07:20 - 15 máj 2016 07:21 #18299 od Blind Guardian
Odpoveď od Blind Guardian na tému Ozubené koliesko - loading

juzer napísal:
flashka je prazdna po sformatovani, formatoval ju sam vuzero, tak ma teda na nu aj pristup.neviem kolko miesta potrebuje, ale ked ma image od vti 160MB, tak aj 256MB fleshka by mala prazdna stacit, nie?

.

256MB flaska je ozaj fakt malá potrebujete viac miesta na USB, treba aspon 1GB kluč naformátovaný na FAT32 a mountnutý do media/hdd.
Potom spustiť FULL Backup zálohu.
Ten problem vo VTI by mohol spôsobovať teoreticky aj konfigurácia oscamu.
Posledný krát upravené:15 máj 2016 07:21 Blind Guardian

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.173 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu