× Ak máte otázku na prijímač Technisat, tu založte novú tému

VU+Solo 4K s motorem DM3800

  • Pechacek
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
24 sep 2017 09:42 #21511 od Pechacek
VU+Solo 4K s motorem DM3800 bolo vytvorené Pechacek
Jsem fanda na 4K. Proto jsem k sat přijímači VU+Solo 4K (VTI verze 11.0.1) přikoupil motor DM 3800. Free programy 4K jsou již na 11 satelitech. Nejsem si jistý co nastavovat mechanicky ručně, co elektricky v přijímači, co elektricky v motoru. Proto tento dotaz.
Pro nastavení nulového bodu mám trubku držáku v absolutní kolmici. V Praze mám Latitude 50,0362°; Longitude 14,5282°E,
Mechanicky nastavím Latitude na stupnici držáku motoru.
Deklinační úhel odečtu z návodu k motoru, pro Latitude 50° je deklinační úhel 7,3°. Úhel na parabole je 35°- deklinační úhel, tj. 35 – 7,3 = 27,7°, to nastavím na stupnici na parabole.
Pro nastavení nulového bodu použiji satelit HotBird na 13°E.
Moje Longitude 14,5282 – 13,00 = 1,53°W. Tento úhel nastavím elektricky tlačítky na motoru. Je-li krok motoru 0,25° pak to bude 6 kroků. Tuner A nastavím na motor, tuner B bude nenastaven.
Teď bych měl naladit nějaký Free kanál na HotBirdu. Provedu jeho specifikaci a dám „Vyhledat“. Sestava by se měla natočit na 13°E. Tady si již nejsem jistý. Hledání různých funkcí VU+ pod Linuxem mi činí trochu problémy.
Prosím o pomoc
Pecháček

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
24 sep 2017 10:15 #21512 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému VU+Solo 4K s motorem DM3800
Koukněte tady do digitální školy: digitalne.ellano.sk/magazin-7/rady-a-tipy/digitalna-kola

Jsou tam k tomu návody a u nich diskuze.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.149 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu