× Ak máte otázku na prijímač Technisat, tu založte novú tému

VU+ Uno 4K SE - Tunery

  • dudo1984
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
02 feb 2018 16:15 #22075 od dudo1984
VU+ Uno 4K SE - Tunery bolo vytvorené dudo1984
Ahojte potreboval by so radu ohladom nastavenia tunerov. Mam novy prijimac VU+ Uno 4K SE zakupeny cez Ellano. Stastie, ze tam uz bola nainstalovana nejaka softverova vybava. Roky som pouzival Cryptobox takze co sa tyka linuxovych prijimacov som uplny zaciatocnik. Tazko sa prekusavam cez niektore nastavenia. Ale vela som si nastavil pomocou citania stranok na forach.
Mam 4x LNB QUAD (Astra 19.2, 23.5, Hotbird 13 a Astra 28). K prijimacu mam dovedeny bohuzial len jeden kabel (lebo v case ked som si pripravoval pred rokmi kabelaz som nemal vedomosti o tom, ze by som pouzil viac kablov pre viactunerovy prijem) :dry: .
Chcem sa spytat ako spravne nastavit tunery, teda konkretne tie virtualne. Kedze co sa tyka fyzickeho tam nemam s jednym kablom co riesit.
Momentalne som si nastavil prijem cez Tuner A. Tunerov ma tento prijimac od A az po H. Rad by som vyuzival PIP pripadne aj PIP, ktory mi obraz rozdeli na 4 (ak je to mozne s jednym fyzickym tunerom).
Taktiez ak chcem vyuzivat Fast Channel Change je dobre mat asi nastavene spravne tie virtualne tunery. Mam problem s prijmom kanalov na satelite Astra 19.2 a kedykolvek mi vypadava signal aj na Astra 23.5. Sledujem napr. Markizu a zrazu SNR klusne na 0. Nechcem v tejto teme riesit ostatne problemy, lebo mozno hlavny problem bude v zlom nastaveni tunerov.
Dakujem za kazdu pomoc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
02 feb 2018 19:10 #22080 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému VU+ Uno 4K SE - Tunery
Je potřeba nastavit jen tuner A, ke kterému vede kabel. Virtuální se nastaví automaticky.
Tuner B bude nenastavený.

Koukněte sem do digitální školy digitalne.ellano.sk/magazin-7/category/digitalna-skola?f=1, je tam návod jak nastavit STB pro příjem z více satelitů. Jsou u něho i otázky a odpovědi. Podle něj zkuste tuner nastavit. Pokud by se vám nedařilo správně nastavit, tak napište dotaz přímo k příslušnému článku, kolega poradí.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dudo1984
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
03 feb 2018 14:19 #22085 od dudo1984
Odpoveď od dudo1984 na tému VU+ Uno 4K SE - Tunery
Dakujem. Vypadavanie satelitu astra 19.2 uz nenastalo. Ani ostatnych kanalov z programoveho balika Skylink. Zatial som to pozoroval len kratko. Mal som povodne nastavene niektore tunery sposobom ...=A. To tam evidentne nerobilo dobrotu.
Este keby som nasiel stabilny Oscam, lebo zatial mi to neustale vypadava. Ale signal uz je ok. Odchadzam na tyzden z domu, takze frajerke zatial neham povodny Cryptobox nech sa netrapi. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
03 feb 2018 17:03 #22086 od Scpeter1
Odpoveď od Scpeter1 na tému VU+ Uno 4K SE - Tunery
stabilny oscam uz mas nainstalovany.Mam takisto povodny image od ellano a nic mi nevypadva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.159 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu