× Ak máte otázku na prijímač Dreambox, tu založte novú tému

DM 7080 HD + openATV

  • Jarolobo
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
07 okt 2015 10:31 #16428 od Jarolobo
DM 7080 HD + openATV bolo vytvorené Jarolobo
Zdravím

Niekedy koncom roku 2014 som si u Vás osobne zakúpil DM 7080 HD. Už tam bolo všetko predinštalované - čo bolo pre mňa ako moc neznalého veľká pomoc. Akurát som si vymenil skin. Niekedy v 05/2015 som urobil klasickú aktualizáciu, ktorá som si myslel že prebehla v poriadku, ale nebolo to tak. V nepravidelných intervaloch mi sekali programy, ale iba občas. Nedával som tomu nejakú veľkú pozornosť, predpokladal som, že môže byť trošku zlý signál, prípadne posunutá parabola (čo som neskôr zistil, že v tom to nie je).

Ja si veľa programov nahrávam a pozerám neskôr - aby som mohol pretáčať reklamy. To sekanie samozrejme bolo aj v samotných nahrávka. Tak som tuším v 09/2015 aktualizoval znovu a to bol koniec. Sekanie sa zintenzívnilo, ale tak moc, že je to veľa krát nepozerateľné. Nie je to pravidelné, niekedy aj 5-10 minút ide bez sekania. Tak som vrátil späť zálohu z 05/2015, nakoľko tam to bolo ešte relatívne v poriadku.

Ale aby som zistil kde je príčina, tak som nainštaloval Geminy, bez prídavných pluginov, nakoľko ani sám neviem čo všetko je potrebné aby to korektne fungovalo. Ale hlavne som chcel zistiť, či nie je problém s image openATV. Mal som Geminy asi 45 minút bez jedného seku obrazu.

No už som si tak zvykol na openATV, že ho chcem späť, tak sa chcem spýtať, či nemáte na DM 7080 HD nové image 5.1 nakonfigurované, že by som si ho tam len šupol, lebo fakt neviem aké všetky pluginy pre korektné fungovanie potrebujem.

Včera som len tak skúsil nahodiť samotné najnovšie openATV, ale to je holé/bosé, takže sa mi to nepodarilo rozchodiť.

Budem vďačný za každú pomoc.

ďakujem, Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
07 okt 2015 11:37 #16430 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému DM 7080 HD + openATV
Zavolejte nebo napište přímo do obchodu Ellano. Co se týče jejich image, tak to je potřeba řešit přímo přes obchod.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Jarolobo
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
07 okt 2015 11:53 #16431 od Jarolobo
Odpoveď od Jarolobo na tému DM 7080 HD + openATV
A keď už ste tu, nemáte nejakého tipa čo by to mohlo robiť, nestretol ste sa s tým?
Ja viem, že príčin môže byť asi veľa, ale predsa, vysnáte sa v tom.
Včera som skúsil nahodiť samotné nové openATV 5.1, ale nepodarilo sa mi to rozchodiť, dokonca ani seting som tam nedostal, ako keby to neprijímalo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
07 okt 2015 13:28 #16432 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému DM 7080 HD + openATV
Může být nějaký problém třeba v driverech nebo kernelu ve spojení s OpenATV 5.1, ale to jen hádám. Já používám OpenATV 5.1 na Xrendu a funguje bez problémů.

Ale OpenATV 5.1 je ještě docela čerstvé, takže tam nějaký problém být může.
Koukal jsem na fórum OpenATV a je tam uvedené, že začátkem září vyšly nové drivery a pak jsou tam logované nějaké další chyby. Takže bych typoval, že se vám aktualizovaly drivery a v nich je nějaký problém.

Fórum najdete tady: www.opena.tv/forum284/

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.140 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu