× Potrebujete poradiť aký prijímač, parabolu, atď. kúpiť?

VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3

  • icosom
  • icosom-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • Aj pokazené hodinky ukazujú dvakrát denne správny čas
Viac
19 apr 2015 00:14 - 19 apr 2015 00:30 #15033 od icosom
VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3 bolo vytvorené icosom
Ahojte,som tu nový až tak nový že ešte nemám doma žiadny normálny stroj,ale teraz by som to chcel zmeniť.Ide o to že sa u mňa dostali do užšieho výberu tri prijímače,z ktorými som sa zoznámil ale iba teoreticky,teda som si prečítal dostupné recenzie.Jeden z troch má doma priateľ.Takže by som chcel poprosiť o radu,ktorý by Ste mi odporučili. 1.VU+Duo2, 2.Xtrend ET10000,3.Xpeed LX3.Z týchto VU+Duo2 má doma kamoš a mám možnosť vidieť ho aj "naživo".Hlavne by ma zaujímalo akú majú jednotlivé modely podporu,lebo práve vraj tú má najlepšiu VU+ a preto ju známy preferuje.Rád by som si vypočul aj nejaké nestranné názory alebo rady.V minulosti som mal dreambox 7000-ku,ale už som ho poslal do dôchodku a chcel by som ho dôstojne nahradiť,díki
Posledný krát upravené:19 apr 2015 00:30 icosom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
19 apr 2015 19:33 #15040 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3
Zdravím,

já mám ET10000 a jsem spokojený :-) Ale všechny tři přijímače jsou podle mě dobrá volba. Každý má samozřejmě nějaké plusy a nějaké mínus, ale jinak jsou poměrně srovnatelné. Je to tak, že každý často preferuje nějakou značku a u té Vám bude tvrdit, že je nejlepší.

Jestli má Váš kámoš VU+Duo2 a líbí se Vám, tak klidně jděte do něj.

Jinak ještě, abych Vám to trochu víc zamotal, tak se podívejte na tento přijímač, co je nově v nabídce: digitalne.ellano.sk/recenzie-a-testy-2/i...d-plus?category_id=3
To je také pěkná mašinka.

JJ, znám to. Tohle rozhodování je složité :-)

Případně ještě můžete klidně zavolat i do Ellano.sk a probrat to přímo s nimi. Mají ohromné množství zkušeností a mohou Vám s výběrem nejvhodnějšího přijímače pomoci.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • icosom
  • icosom-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • Aj pokazené hodinky ukazujú dvakrát denne správny čas
Viac
19 apr 2015 20:43 - 19 apr 2015 20:46 #15041 od icosom
Odpoveď od icosom na tému VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3
Díki pekne,moc si mi to neuľahčil ;) ale aspoň budem mať na čom koumať. Ešte keby si sa vyjadril prosím k samotnej podpore jednotlivých modelov,myslím tým koľko a ako často vychádzajú nové image,pluginy a pod.Kamoš z tohto dôvodu preferuje práve VU+duo2,ale mne sa pozdávajú aj ostatné modely a kompromisný cenou sa mi zdá byť xpeed LX3 a teraz už aj Tebou spomínaný gigablue....
Posledný krát upravené:19 apr 2015 20:46 icosom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
19 apr 2015 21:15 #15042 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3
Já mám jen Xtrendy, takže to nedokáži úplně relevantně posoudit. Seznam dostupných image byl myslím vždycky v recenzi. Já používám OpenATV. Aktualizace vychází prakticky každý den. Ale to je myslím stejné pro všechny přijímače, které podporují.
Ohledně pluginů je to myslím podobné. 99% pluginů bude fungovat stejně na všech 4 přijímačích.

Nevím, já bych řekl, že to bude hodně podobné u všech těchto přijímačů. VU+ má spíše u nás širší komunitu fanoušků a tak víc rokují na různých fórech.

Ale jak říkám, nijak jsem to detailně nezkoumal, vše co potřebuji na Xtrendu mám a funguje to. S ostatními přijímači nemám osobní zkušenosti.

Určitě by k tomu byli schopni se vyjádřit v obchodě Ellano. Také mají informace, které přijímače jsou třeba poruchovější a vrací se víc na reklamace, což je také důležitá informace. Být vámi, tak jim zkusím zavolat a probrat s nimi, co by doporučovali a jak je to s tou podporou.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • icosom
  • icosom-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • Aj pokazené hodinky ukazujú dvakrát denne správny čas
Viac
19 apr 2015 21:28 #15043 od icosom
Odpoveď od icosom na tému VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3
Tak sa skúsim skontaktovať s Ellanom dúfam že si na mňa nájdu trocha času a preberú to so mnou.Inak pôvodne som bol tiež naklonený k xtrendu,tak uvidím po konzultácii sa rozhodnem,zatiaľ díki za rady.

Pokiaľ môžem ozvem sa keď už bude mašinka doma,určite budem potrebovať poradiť sa.Predsa len som už dosť vyšiel z cviku,dreambox nemám už asi rok a určite sa kadečo už odvtedy pomenilo čo sa inštalácií týka.Tak zatiaľ díki za ochotu,všetko dobré

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
19 apr 2015 21:39 #15044 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3
Určitě dejte vědět, co jste nakonec vybral.

Na Ellano je v tomto případě nejlepší zavolat přímo telefonem, určitě vám poradí. V pondělí dopoledne mají vždycky pořádný frmol, tak jim cinkněte třeba někdy odpoledne.

A když budete potřebovat poradit, tak klidně napište. Pokud budeme vědět, tak rádi poradíme.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • icosom
  • icosom-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • Aj pokazené hodinky ukazujú dvakrát denne správny čas
Viac
28 jún 2015 14:13 #15513 od icosom
Odpoveď od icosom na tému VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3
Ahoj Zdenek,
tak som sa trocha odmlčal,rozhodoval som sa a nakoniec si vybral Vu+Duo2-ku vo verzii 2x DVB-S2.
Mám dve paraboly,takže keď som už "prezbrojil",tak som objednal ešte 3 konvertory a dva diseqC prepínače,ktoré ešte nemám doma.Teraz mám 23,5°,0,8° a chcem ešta doložiť astru 19,2° No a všetko prekáblujem koaxom Nordix CN 407/Cu aby som mal načas pokoj.Na začiatok mi mašinu spojazdnil kamoš ale pomaly by som chcel začať aj ja zo zoznamovaním.Teraz mám image open ATV ale by som chcel vyskúšať aj iné vrámci zábavy.Budem ale potrebovať nejaké rady na začiatok.FTP mám spojazdnené,setting si viem dať aj nejaké drobnosti čo som poznal z čias Dreamboxu.Nateraz by som som potreboval návod ako vymeniť image vo flash.Nie je voľakde tu na fóre už spracovaný nejaký návod a rady pre začiatočníkov?Zatiaľ díki Peter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
29 jún 2015 08:30 - 29 jún 2015 08:32 #15519 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3
Zdravím,

podívejte se na návody v digitální škole digitalne.ellano.sk/magazin-7/rady-a-tipy/digitalna-kola , je tam spousta užitečných rad.

Jinak ten postup instalace by měl být takto:

1. Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32 nakopírujte zložku vuplus ktorá musí osahovať druhú podzložku duo2 a v nej umiestnené inštalačné súbory enigmy2.

2.Vypnite prijímač zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť pri flashovaní prázdne!).

4.Zapnite prijímač zadným vypínačom.

5.Po zapnutí prijímač prehľadá USB porty a zobrazí hlášku onájdení image enigmy. Následne stlačte tlačidlo power, ktoré sa nachádza pod odklopnými dvierkami na pravej strane predného panela.

6.Priebeh inštalácie sa zobrazuje na displeji prijímača.

7.Po ukončení inštalácie sa zobrazí na displeji oznam o ukončení inštalácie.

8.Prijímač vypnite zadným vypínačom.

9.Odpojte USB kľúč z USB portu prijímača.

10.Po zapnutí prijímača zadným vypínačom Vám začne bootovať nová enigma.


Inštaláciu neprerušujte! Flashovanie zálohy trvá iba cca 2-3 min.

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:29 jún 2015 08:32 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • icosom
  • icosom-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • Aj pokazené hodinky ukazujú dvakrát denne správny čas
Viac
11 júl 2015 14:58 - 11 júl 2015 15:01 #15608 od icosom
Odpoveď od icosom na tému VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3
Ahoj Zdenku,
díki za rady,podľa tohto návodu sa to nedalo nezvládnuť,skúšam rôzne image,zabávam sa...
Dnes som pristúpil k ďalšiemu kroku a to k výmene konvertorov, diseqc prepínačou a koaxu.
Ale ako by to bolo keby všetko fungovalo ako má...Jedná sa o to že mám vu+duo2 s 2x DVBS-2
.Použil som teda na 23,5° quad konvertor a tiež na 0,8°. Dva diseqc prepínače som obsadil nasledovne: Z každého konvertora som ťahal dva káble,takže do každého z nich som obsadil 0,8° aj 23,5°.Potom som z prvého aj druhého diseqc-u potiahol koax do oboch tunerov. Tunery som nakonfiguroval nasledovne,viď. foto.Skúsil som potom nahrávať ale viac ako 2 programy mi to nedovolilo nahrať,vypísalo hlášku "nie je volný tuner".Ešte som si všimol taký detail, ako mám na on screene tunery A B C D,tak nech prepnem akokoľvek stále mi to identifikovalo iba tuner. Mám to celé správne ale som voľakde pochybil,lebo podľa všetkého by som mal vedieť nahrávať aj 5-6 programov naraz nie?
.
Prílohy:
Posledný krát upravené:11 júl 2015 15:01 icosom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
11 júl 2015 15:17 #15609 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3
Zdravím,

jelikož má přijímač 2 tunery, tak v jednom okamžiku může zpracovávat pouze programu ze 2 rozdílných transpondérů. Tím je to limitované.

Zkuste nahrávání programů ze stejného transpondéru - třeba na 23,5 a frekvenci 12525 - CT 1, CT 2, CT sport, CT 24, CT:D / CT art, Prima, Noe TV. Zde by mělo jít nahrávat více programů najednou. Všechny půjdou přes jeden tuner.

A pak můžete zkusit nějaký další z jiného transpondéru a ten by měl začít přijímat druhý tuner. A zase můžete souběžně nahrávat programy, které jsou vysílané na tomto konkrétním transpondéru.

Pokud se pak pokusíte nahrávat něco z nějakého dalšího transpondéru, tak to už systém začne hlásit, že není žádný volný tuner k dispozici.

Takto by se to mělo chovat.

Takže by mělo jít souběžné nahrávání více programů, ale musí být všechny vysílané maximálně na 2 rozdílných transpondérech.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • icosom
  • icosom-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • Aj pokazené hodinky ukazujú dvakrát denne správny čas
Viac
11 júl 2015 15:32 #15610 od icosom
Odpoveď od icosom na tému VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3
Díki,skúsil som to a mal si pravdu,podarilo sa mi takto nahrávať 5 HD kanálov súčasne.Ale potom v tom
evidentne nemám jasno.Čo som teda vyhral tým že som si vybral 2xDVBS-2 a nie 1x twin tuner? O čo je výhodnejšie mať dva nezávislé tunery ako jeden dvojitý?
A ešte mi prosím vysvetli,na čo je ten krátky prepojovací káblik,čo bol v príslušenstve,kedy ho je potreba použiť? Díki pekne Peter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
11 júl 2015 16:03 #15611 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3
Já myslím, že Twin tuner funguje v podstatě obdobně. 2 samostatné tunery jsou univerzálnější v tom smyslu, že lze jeden vyměnit v případě potřeby třeba za DVB-T2 nebo C tuner. Také v případě poruchy tuneru zůstane alespoň jeden funkční. Twin tuner musí být podporovaný v ovladačích konkrétního přijímače.

Nevím co se za příslušenství s přijímačem dodává. Jestli myslíte krátký koaxiální kablík, tak ten slouží k propojení tunerů jako loop smyčka. Jeden výstup tuneru se připojí na vstup toho druhého. Používá se to pokud je jen single LNB, ale zase to ještě více omezuje možnosti, co lze v jednom okamžiku na tunerech přijímat.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
11 júl 2015 16:10 #15612 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3
Jinak, já nemám osobně s Twin tunery zkušenosti. Všechny přijímače mám osazené také samostatnými tunery.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
18 feb 2016 17:39 #17560 od sibino
Odpoveď od sibino na tému VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3
Aj keď po dlhšom čase, pripájam sa do začatej debaty. Ten krátky káblik je na vonkajšie prepojenie tunerov, ak sú použité dva single. Pri sinle má tuner vstup a výstup a ak sú použité dva tunery, tak výstup z prvého sa prepojí so vstupom druhého. U moderných príjmačov sa to dá urobiť softverovo v nastavení tunerov. Čo sa týka single a twin tunera, twin sa správa ako dva single a tým ostáva jedna pozícia voľna napr. pre iný typ tunera. Takže čo sa týka univerzálnosti v tom zmysle, že jeden možno vymeniť v prípade potreby napr. za DVB-T2 nebo C tuner, tak pri twin ho netreba vymeniť, ale len doplniť a nestráca sa jeden tuner.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 jún 2019 18:55 #23323 od Brembo
Odpoveď od Brembo na tému VU+Duo2, Xtrend ET10000, Xpeed LX3
Rozdiel je zásadný v tom,že 1 tuner nahráva z jedného transpordéra a možete sledovat len programy na nom. Napríklad nahrávate čT1,možete sledovat čT2 a zopár dalších. Dual má výhodu v neobmedzenosti,teda nahrávate napríklad opat čT1 a sledujete napríklad Discovery. Mal som dual od T Mobilu nejaký Hyundai,mohol som nahrávat 1 program a sledovat čokolvek iné. S prijímačom som bol spokojný,len mal pomerne malý interný uložný priestor 500 MB. žial operátor už taký nebol,neprestajne zvyšoval poplatky,až som nakoniec platil 2x povodnej ceny. Nakoniec som sa s nimi dohodol,ponukli mi iný balíček,ale povodná znížená suma asi platila len mesiac,pretože opat zdcíhali mesačný paušál. Potom som prešiel k Skylink,ceny su viac menej pevné,ale mali singl box GoSat 7056 HDI a ešte Niečo iné,odporučili Go. S ním možem nahrávat 1 program,napríklad čT1 a sledovat možem pár dalších napríklad čT2,takže ste značne obmedzený. čo sa prijímača týka,jediná jeho výhoda je,že bol zadarmo v rámci akcie. Inak je enormne náladový a nespolahlivý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.208 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu