Monoblok a 100 cm parabola

  • ico77
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
20 apr 2020 18:43 #24279 od ico77
Monoblok a 100 cm parabola bolo vytvorené ico77
Servus,
chcel by som Vás požiadať o radu. Mám parabolu SAB Fe 100, na ktorú som pripojím pôvodný LNB Silver Sky Twin 4,3 na príjem Skylink. Nastavenie tunera DiSEqC A/B, port A: Astra 19,2 (Ku-band) a port B: Astra 23,5. Monoblok uchytený do držiaku za pravú stranu (z pohľadu spoza paraboly). Podarí sa mi nastaviť programy na Astra 23,5. Signál na 99% (cca 16 dB), AGC 71%. Problém je, že nemám signál na Astra 19,2. (prípadne sem tam len záblesk signálu).Snažil som sa zohnať čo najviac informácií, ale o moc múdrejší nie som. Sú čo tvrdia, že je možné chytať obe družice na monoblok pri tej veľkosti. Iní tvrdia, že treba použiť multifeed.

Takže, chcel my som niekoho poprosiť, kto má skúsenosti, o radu. Kde robím chybu? Alebo čo by mohol byť problém. Prípadne navrhnúť nejaké riešenie.
Vopred ďakujem.

Igor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
21 apr 2020 09:23 #24282 od jan58
Odpoveď od jan58 na tému Monoblok a 100 cm parabola
Záleží od F/D (pomer šírky paraboly k hĺbke) danej paraboly a použitého LNB. Väčšinou sú monoblocky robené pre 75-85 cm paraboly pri F/D = 0,6, ale tie parametre sú u výrobcov LNB a parabol rôzne a je ťažké sa k nim niekedy dopátrať.

Ked dáš 100cm parabolu, ktorá má cca ten istý F/D ako 80cm, tak je dlžka rahna (od taniera k držiaku LNB) dlhšia, čiže aj iný uhol pre multifeed/monoblock.

Možno iný monoblock by bol na tom u teba lepšie, ale všeobcene sú určené pre 60-85cm (podla typu) paraboly, takže osobne by som to neskúšal a išiel do multifeedu.

Btw, skúšal si to urobiť opačne? Chytiť signál z 19,2E a skúšať jemne doladovať 23,5E tak, aby bol signál stále aj na 19,2E?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ico77
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
21 apr 2020 11:49 #24285 od ico77
Odpoveď od ico77 na tému Monoblok a 100 cm parabola
Skúšal som to aj opačne, ale bez nejakeho úspechu. Tiež mi to vychádza na ten monoblok. Však má už čosi za sebou. Skúsim to cez multifeed.
Ďakujem za názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ico77
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
26 apr 2020 20:15 #24305 od ico77
Odpoveď od ico77 na tému Monoblok a 100 cm parabola
...takže monoblok vymenený za multifeed...a všetko ide ako má...takže, sa asi pripájam k tým, čo sú za multifeed pri 100cm parabolách. Ale netvrdím, že nemajú pravdu aj tí, čo sú za monoblok. Kľudne to môže závisieť aj od výrobcu daného monobloku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.146 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu