× LNB, paraboly, CAM, karty...

Kablovka UPC - novy prijimac

Viac
24 aug 2017 09:41 #21408 od podo
Kablovka UPC - novy prijimac bolo vytvorené podo
Zdravim odbornikov,
potreboval by som poradit. Mam kablovku od UPC a nejaky prastary STB tiez od UPC. Planujem kupit VU+ ultimo4k.
Otazka znie - bude mi v nom fungovat karta od UPC ? Musim davat specialne na nieco pozor ? Nemam zaujem o ziadny sharing, ani o 2 prijimace sucasne, iba chcem vymenit stary UPC STB za novy Vu+. Cital som nieco, ze karta je sparovana s prijimacom ? Co v tom pripade ? A ako nakonfigurovat oscam pre standardnu UPC kablovku ? Alebo pouzit nieco ine ?

Vopred dakujem,
Podo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
24 aug 2017 11:24 #21409 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Kablovka UPC - novy prijimac
Dobrý den,

UPC páruje karty. Kartu tedy nelze provozovat v univerzální čtečce.

Musel by jste si buď nechat od UPC vyměnit přijímač za novější typ.
Nebo vyměnit za modul + kartu. Ty vám UPC spáruje. Modul.lze pak použít v přijímač s CI slotem, kam se spolu s kartou vloží. Přijímač dále musí mít DVB-C tuner.
Oscam se při využití CI modulu nepoužívá, takže ten není potřeba nijak konfigurovat ani spouštět.
V případě dotazů nás kontaktujte na technickém oddělení 0908072878.

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: podo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 aug 2017 11:33 #21410 od podo
Odpoveď od podo na tému Kablovka UPC - novy prijimac
Diky moc za rychlu odpoved!
Len na upresnenie - ked dostanem od UPC modul a novu kartu, bude modul schopny dekodovat viacero kanalov sucasne ? Napr. 2x nahravanie a subezne pozeranie tretieho kanalu. VU+ultimo4K moze mat DVB-C tuner, s moznostou subezneho vyuzitia viacerych tunerov, cize ten modul do CI slotu by musel vediet dekodovat viacero zdrojov naraz...

Este raz vdaka,
Podo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
24 aug 2017 11:57 #21411 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Kablovka UPC - novy prijimac
To záleží na modulu od UPC kolik programů dokáže souběžně dekódovat. Většinou to bývá jen jeden program. Ale to se musíte zeptat přímo u UPC, nevím jaké moduly přesně mají.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: podo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
25 feb 2018 16:31 #22203 od DT
Odpoveď od DT na tému Kablovka UPC - novy prijimac
Dobrý deň,
Riešim ten istý problém – výmena SD STB za HD, aby bolo možné nahrávať dva akékoľvek kódované programy naraz. Čo sa týka možnosti CA modulu od UPC (používajú Connax) „obslúžiť“ dva tunery dostal som od UPC toto vyjadrenie: „naše CA moduly nepodporujú multidescription, to znamená, že nie je možné sledovať a nahrávať naraz dve kódované stanice. Je možné sledovať jeden kódovaný a nahrávať jeden nekódovaný.“ Po viacerých konzultáciách som došiel k záveru, žeby bolo riešenie použiť box s 2x DVT T/C tunermi a 2x CI slotom (ak by sa medzi sebou 2 rovnaké CA moduly s kartami „nebili“). Aby to nahrávanie fungovalo, museli by mať obidva tunery samostatný anténny vstup (koaxiál), alebo je to nutné, ako som sa dočítal na fóre, len pre satelity? Ak áno, musel by sa koaxiál pred boxom rozdeliť (rozbočovač) na dva.
Našiel som box Skytec BlackBox, ktorý je pôvodne DVB-S, ale dal by sa osadiť 2 DVB-T2/C tunermi. Aký je Váš názor na tento box, keďže som narazil aj na nie veľmi lichotivé recenzie (satelitne-prijimace.heureka.sk/skytec-bl...recenze/?s=6#reviews) ?
Ešte jedna vec – chcel by som ho dať osadiť aj interným HDD a nahrávky prehrať cez SCART do DVD rekordéra v dekódovanom stave, šlo by to?

Ďakujem za odpoveď.
Dano

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
02 mar 2018 10:41 #22213 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Kablovka UPC - novy prijimac
Dobrý den,

s tímto dotazem prosím kontaktujte přímo naše technické oddělení: ellano.sk/kontakt-5

Díky. Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.176 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu