× Diskusia k operátorom ako Skylink, CSlink...

postupne vypadnuté programy Skylinku

Viac
29 feb 2020 10:31 #24138 od pkucera
postupne vypadnuté programy Skylinku bolo vytvorené pkucera
(Xtrend 9500, nakonfigurovaná Enigma od Ellano, poplatky Skylinku zaplatené, do predminulého týždňa fungovalo všetko ok)

Prosím o pomoc s problémom vypadnutia programov, už som písal do Skylinku, ale zatiaľ som nedostal adekvátnu pomoc.
Minulý týždeň prestali fungovať programy JOJ/JOJ+1, a všetky programy od ČT, vrátane ČT24. Ani keď zvolím informácie o stanici, tak nič neukáže, na príslušnom transpondéri sa nedá nič neladiť, neukazuje vôbec signál preň.
No a od tohto týždňa prestal ísť obraz a zvuk pre ostatné stanice ako Markíza, Jednotka, Dvojka, Trojka, nejde ani TA3 (akurát tak Óčko a TV Lux...; fungujú aj nekódované nemecké programy z 19,2). Avšak, ukazuje pre tieto aj aktuálny bežiaci program (aj popis programu), aj nasledujúcu reláciu, a pri info o stanici ukazuje normálne všetky parametre (transpondér, polarizáciu a tie ďalšie čísla).

Ku TA3 a Trojke mi zo Skylinku odpísali upozornenie, že to sú programy, ktoré "programy ktoré fungujú len v prijímačoch/moduloch IRDETO alebo Viaccess zariadení." Nuž ale tieto programy fungovali v poriadku.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: SSAbadshah

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
02 mar 2020 13:32 #24140 od mod
Odpoveď od mod na tému postupne vypadnuté programy Skylinku
Ak nejde ČT24, tak je to problém si signálom. Treba skontrolovať nastavenie paraboly, prípadne kabeláž, koncovky, alebo LNB konvertor.

Ak všetky FTA stanice fungujú (ČT24, TV8, TV Lux, Ocko), tak je to problém dekodovania karty, treba skúsiť reštartnúť kartu a počkať na zápisy, prípadne prijímač preflashovať.

K TA3 a Trojke info tu: satelity.ellano.sk/clanok/833/ako-prepnu...-do-irdeta-v-enigme/

Eshop satelitnej techniky Ellano.sk

www.satelity.ellano.sk

Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie.
Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: pkucera

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 mar 2020 21:14 #24143 od pkucera
Odpoveď od pkucera na tému postupne vypadnuté programy Skylinku
Vďaka.
TA3 a Trojka išli predtým, než to vypadlo, ale teda skontrolujem to s tým "ICE" (teraz nemôžem). Inak, predtým tam bol softcam "doscam", potom som to - ale už dávnejšie prepol na "Skylink_Irdeto", sa mi zdalo, že to menej zamŕzalo celkovo.

Je teda možné, že by sa čosi pokazilo s kabelážou atď, keď Očko a TV Lux fungujú, a k ČT24 nie je dostupné ani info o stanici, že to bude toto? Skúšal som reštartovať softcam, vybrať aj kartu z prijímača, aj som z posielal z webky Skylinku ten autorizačný zápis - viackrát (tak ako píšu, že po vypnutí prístroja zo siete, a bol nechaný program aj dlhšie pustený bez prepínania.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
03 mar 2020 11:17 #24144 od mod
Odpoveď od mod na tému postupne vypadnuté programy Skylinku
Musíš to presne identifikovať, či je to problém so signálom, alebo s kartou, alebo len zblbnutý box. V prvom príspevku totiž píšeš, že CT1 ti ide a CT24 nie, čo je nezmysel, pretože sú na rovnakom TP, čiže signál nie je problém a napriek tomu CT24 nejde, ktorý funguje aj bez karty. Ak to je takto, tak to máš bud zle naladené stanice, alebo je to nejaký softvérový problém a treba prehrať soft v boxe.

Môže ísť o signálový problém, ak máš problém s prijímom celých transpondérov, čiže niektoré transpondéri ti idú a iné nie. Overíš si to tu: www.skylink.sk/parametre-ladenie

Čiže ak ti napr. nejdú všetky stanice z TP 12344, kde sú CT1, CT24,..., a stanice z iných TP idú, tak hladaj chybu v rozvode.

Eshop satelitnej techniky Ellano.sk

www.satelity.ellano.sk

Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie.
Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: pkucera

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
03 mar 2020 13:43 #24145 od Hrdlicka
Odpoveď od Hrdlicka na tému postupne vypadnuté programy Skylinku
Zober box k nejakemu znamemu a pripoj ho na jeho parabolu a hned zistis ci mas problem v kabelazi alebo v boxe.Popripade ho zober niekde k predajcovi a myslim ze do hodiny a za par eur to mas hotove ako sa s tym trapit ked este zda sa ze nie si moc zbehly v problematike.

VU+ Solo2, VU+ UNO 4k SE, Optibox Zebra, AB Cryptobox 750, AB Cryptobox 652, AB Cryptobox 650
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: pkucera, SSAbadshah

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
08 mar 2020 16:38 #24149 od pkucera
Odpoveď od pkucera na tému postupne vypadnuté programy Skylinku
Díkes, zobral som box k susedom, a tam šlo všetko ok, teda okrem JOJky. Takže problém nie je v boxe ani v karte.

Len nerozumiem, ako to funguje s tou kabelážou: teda že niečo ide a niečo nie.
Vysvetlím obšírnejšie: ako relikt - z čias keď sme mali len jednotunerový prijímač - máme doma aj motor na nastavenie paraboly, tak som sa s tým pohral (kvôli podozreniu, či tie vetry náhodou nejak nepohýbali s parabolou). Našiel som pozíciu, kde napr. pre TV Lux hádže v ukazovateli signálu pre oba tunery nášho súčasného boxu obstojný signál v dB i v %. Cca v tomto štádiu sa napokon podarilo docieliť aj to, že sa znovu rozbehali programy ako Markíza, Doma, Wau, Prima Zoom.

Skúsil som aj vymeniť poradie družíc v tuneroch: 23,5 st., 19,2 st - to potom ukázalo aj signál pre transpondér pre CT1, CT2, ale nefungoval obraz ani zvuk a prestali ísť tie Prima Zoom atď., preto som to poradie družíc vrátil naspäť (v nastavení diseqC A/B).

Takže na záver: keď ide Markíza a nejde ČT, tak je problém v kábli zvedenom z paraboly?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
08 mar 2020 16:44 #24150 od pkucera
Odpoveď od pkucera na tému postupne vypadnuté programy Skylinku
Podrobnosti som napísal nižšie: podľa zistenia u suseda nie je problém so Skylink kartou ani s boxom. V prvom poste som sa možno zle vyjadril: chcelo byť povedané že u nas doma nefunguje nič zo skupiny programov ČT (teda ani CT1 nefunguje), u suseda fungovali.
Jasné, nefungujú vybrané celé transpondéry: keď dám vyhľadať 12344 alebo 12636, tak nájde 0 kanálov.
Toto treba teda riešiť výmenou kábla či kontrolou paraboly? Transpondér pre Markízu či Prima Zoom funguje v pohode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
08 mar 2020 16:58 #24151 od Hrdlicka
Odpoveď od Hrdlicka na tému postupne vypadnuté programy Skylinku
Tak co sa tyka kabelaze mozes urobit jednu rychlu vec ktora ta nebude vela stat.
Vymen LNB a natiahni si od neho novy kabel aj s novymi koncovkami k prijimacu.Ak je to teda technicky mozne u Teba.Hned budes o nieco mudrejsi.
Ja osobne by som uz davno volal niekoho s merakom nech preveri nastavenie paraboly.

VU+ Solo2, VU+ UNO 4k SE, Optibox Zebra, AB Cryptobox 750, AB Cryptobox 652, AB Cryptobox 650

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
08 mar 2020 17:09 #24152 od Hrdlicka
Odpoveď od Hrdlicka na tému postupne vypadnuté programy Skylinku
To natiahnutie noveho kabla som myslel len provizorne.Stary tam nechaj.Takto vylucis chybu v LNB,konekoroch popripade v kabli.

VU+ Solo2, VU+ UNO 4k SE, Optibox Zebra, AB Cryptobox 750, AB Cryptobox 652, AB Cryptobox 650

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 feb 2021 15:54 #25191 od izak
Odpoveď od izak na tému postupne vypadnuté programy Skylinku
asi bude treba dať Glisníkovi príučku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.193 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu