× Voľná diskusia o satelitnej technike

Bzučanie tv pri príjme zo satelitu

  • prcoff
  • prcoff-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
28 júl 2014 20:35 #10795 od prcoff
Bzučanie tv pri príjme zo satelitu bolo vytvorené prcoff
Zdravím, mám problém so bzučaním tv, keď pozerám satelitné vysielanie. Mám príjmač AMIKO SSD 550 a lcd tv Sencor cele je to prepojené scart káblom. No keď som to prepojil cez 3x cinch kábel bzučalo to tiež. Čítal som neaké fóra a vraj je to niečo s uzemnením a malo by pomôcť toto: www.satelity.ellano.sk/21629/anenni-filtr---oddělovac-fm2.html

Otázka znie pomôže to? Ak áno kam sa to montuje? a prečo to má zdanlivo rovnakú koncovku na oboch stranách?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
28 júl 2014 21:35 #10796 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Bzučanie tv pri príjme zo satelitu
Zdravím,

tomhle je problematika, v které se přesně nevyznám, takže jaký konkrétní prvek by byl vhodný osobně bohužel neporadím.
Ale myslím, že tenhle co píšete konkrétně ne, protože je tuším neprůchozí pro napájení LNB, takže se pro satelit nehodí.

Tohle co popisujete je ale obecně problém, který se na dálku těžko řeší. Často je to metoda pokus omyl a nebo musí přijít technik, který to proměří, najde příčinu a správně zapojí. Takhle jen na slepo nelze říct, jestli něco pomůže nebo ne.

Problém může být špatně uzemněná anténa, rozdílné fáze v zásuvkách (špatná elektroinstalace), do kterých jsou přístroje zapojené, problém v kabeláži, atd, atd. Problém může být i v samotných přístrojích (TV, SAT).

Možné pokusy, které můžete udělat (i když moc nevěřím, že to pomůže):

1.) Zkuste otočit napájecí kabel v zásuvce (prostě otočit koncovku).
2.) Zkuste přijímače zapojit na stejnou elektrickou zásuvku, případně zkuste nějakou jinou třeba přes prodlužovačku.
3.) Jestli máte možnost, zkuste to zapojit do jiné TV, jestli bude stejný problém i tam.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
29 júl 2014 08:52 #10797 od TitusXX
Odpoveď od TitusXX na tému Bzučanie tv pri príjme zo satelitu
Väčšinou býva problém v tom, že pri dvojitom zemnení sa vytvorí takzvaná zemná slučka (ak sú dva prístroje a oba sú spojené s kolikom sieťového rozvodu alebo je niektorý z nich pripojený k anténnemu rozvodu a druhý k ochrannému kolíku svetelnej siete) na ktorú sa naindukuje sietová frekvencia 50Hz. Jasne, že ochranný prívod nie je možné z bezpečnostných dôvodov odstránit. Je však možne pripojiť do serie s tienením anténneho zvodu kondenzátor o hodnote asi 1nF. VF rušenie sa tým nezhorši, lebo pre tieto vysoké kmitočty to predstavuje nepatrnú impedanciu, ale sietový brum 50Hz tadiaľ neprejde, lebo pre tento kmitočet predstavuje obrovskú impedanciu.
Ak su oba prístroje spojene s ochranným kolíkom v zásuvke, nápravu obvykle zjedná prídavné prepojenie kostier prístrojov silnejšim medeným drôtom. Mal by byt čo najkratší.


AB-Cryptobox 500/550/600/650/700/750/800


Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie. Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.162 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu