USB WIFI adaptér

  • lubos_veduci
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
22 sep 2013 11:21 #5071 od lubos_veduci
USB WIFI adaptér bolo vytvorené lubos_veduci
Ako by som vyriešil aby mi na prijímači SKYTEC NERINE po vypnutí nesvietila dióda USB Wifi adaptéru, okrem toho zapnutia úplného stand-by režimu v nastaveniach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
22 sep 2013 11:42 #5072 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému USB WIFI adaptér
Podle mě těžko, protože v normálním stand-by režimu je wifi stále připojen do sítě. Což je ale správně.

Možná bych to řešil nějakým jednoduchým přelepení diody tak, aby nebylo vidět, že svítí :-)

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 sep 2013 00:02 #5083 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému USB WIFI adaptér
predpokladam, ze v prehravacich skytec slape enigma1, pripadne jeji velmi osekana verze (nemam zkusenost neb se jedna o muj prvni linuxovy receiver).

normalne by tohle melo jit resit odmountovanim usb klice, coz jsem ted zkousel:

disk se mi zobrazuje jako:
/dev/sda1 on /STORAGE/USB1 type vfat (rw,fmask=0022,dmask=0022,codepage=cp437,iocharset=utf8,usefree)

po odmountovani a syncnuti by ledka mela zhasnout, opak je pravdou.

zkousel jsem googlit a narazil na stejny problem ve stare verzi ubuntu. bylo to reportovano ve verzi 8.04 Hardy (rok 2008). bug byl opraven ve verzi Karmic 9.10. (o rok a pul pozdeji)

workaroundem tehda bylo pouziti prikazu eject na prislusny FS. zel bohu skytec pouziva, jak uz jsem zminil, neco pomerne dosti orezaneho (ani syslog tu nebezi). neprekvapuje me, ze tuhle binarku k dispozici nemame. jelikoz je ubuntu derivatem debianu, nedivil bych se, kdyby na tom byla enigma stejne.

pokud se ma hypoteza zaklada na pravde, nezbyva nic jineho, nez apelovat na tvurce o pouziti alespon o trochu novejsi anebo ne tak oklestene platformy. bohuzel by to chtelo daleko silnejsi feedback ze strany uzivatelu (anebo koupi uplne jineho pristroje?). osobne mam taky par postrehu a nejedna se (ted problem nezlehcuji) o led diodu zasunuteho usb klice, ale o veci, ktere by zlepsily uzivatelsky komfort.

jen tak pro zajimavost. kdyz uz tady Zdenek zminil wifi, vsiml jsem si, ze je pouzivan wpa supplicant. mimochodem, takhle jsem rozjizdel starou Broadcom wifi ve Fedore Core 6 pred cca 7 roky. nebudu lhat, ze dnes uz jsme jinde ;-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
23 sep 2013 07:47 #5084 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému USB WIFI adaptér
Ten dotaz od lubos_veduci jsem pochopil tak, že se ptá na tovární FW. Ručně odpojit WiFi před každým přepnutím do stand-by a pak zase ručně připojit po zapnutí přijímače, by sice mohl dělat, ale to mě nepřijde jako ideální řešení. Jestli je problém jen v otravující blikající diodě, tak bych jí prostě něčím přelepil.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 sep 2013 10:35 #5092 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému USB WIFI adaptér
Ano, ja to pochopil take tak. Popisoval jsem situaci s tovarnim FW, dle meho nazoru ten vychazi ze starsi verze Enigmy. Ostatne, podivejte se, jake jadro je pouzito:

2.6.23.17_stm23_A21-SDK7105_7105-STSDK

2.6.23 je opravdu 7 let stary kernel. kdyby tady fungoval eject, sel by napsat kratky skriptik, ktery by se spoustel automaticky pri prechodu do stand-by rezimu a kdyz by se pristroj probouzel, dalsi skript by usb zase namountoval. nebylo by treba nic delat rucne.

docela by me zajimalo, jake jadro ma v sobe Enigma2. (kdo mate Skytec s Enigmou2, muzete zkusit overit prikazem uname -a).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.172 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu