Skytec vs HDbox

  • darkdevilll
  • Autor témy
  • Offline
  • Diskutér
  • Diskutér
Viac
11 nov 2013 16:58 #5941 od darkdevilll
Re: Skúsenosti so Skytec bolo vytvorené darkdevilll
Akože neviem čo tu riešite nejaké paralely Skytec vs. HDbox. Sú rovnaké! Výroba Fortisu. Octagon,HDbox,Skytec,Openbox,Icecrypt,Atevio,Tiviar,atď majú na doske aj zdroji značku Fortis. SW robí jeden šikmooký pre všetky značky,len sa líšia spoľahlivosťou SW. Z vlastnej skúsenosti, ja mám Opena S8,flasnutého na Octagon 1018, a no problem. Mal som aj HDbox 9300 a 9100, ale firmware stále blblo, tak som z nich urobil Octagony a bolo po problémoch. Záleží od ekvivalentu boxu,ktorý sa kúpi,aký bootloader v ňom je,a aký fw sa zvolí. A to isté platí aj pri E2. Treba zvoliť HW s čo najlepšími parametrami čo do veľkosti flash,RAM a procesora. Načo vyhadzovať 500 ečiek za Octagon, keď môžem mať Skytec za menej ako polovicu a stále to bude ten istý Fortis.
Takže malá rada na záver : skôr než niečo kúpim,treba si pozrieť parametre,aby človek potom nenadával,že kúpil drahý šunt,čo má parametre ešte slabšie,ako hračky za pár ééééé!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
11 nov 2013 17:43 #5942 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Re: Skúsenosti so Skytec
paralely skytec vs. hd-box jsou pro me osobne o uzivatelske komunite. ano, vsechno je to fortis. vyzkousel jsem si, ze tovarni fw. mi jednoduse vadi, a tak vidim vychodisko v alternativnich distribucich a dokud je pro Nerine E2 pouze v betaverzi (a final release nejisty), jevi se mi jako daleko lepsi reseni box, pro ktery nekdo neco vyviji. napr. hd-box fs 9105, kde existuje E2 Platino - dle zpetne vazby myslim funkcnejsi, nez Blue Cote. A nalit Platino nebo Neutrino do Nerine? Predpokladam, ze to mozne je, nicmene je to opravdu identicke zelezo? ktery z fortis boxu ma krom Nerine 2 CI sloty a dve conax ctecky? nehlede na dalsi hw odlisnosti, ktere muzou zpusobovat co ja vim, co vsechno..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
11 nov 2013 22:43 #5946 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Re: Skúsenosti so Skytec
a jak se ti to povedlo? upravoval jsi loader, usb_kernel a usb_rootfs image? jsou tam ruzne header crc.

usb_kernel.img: u-boot legacy uImage, 9105+, Linux/SuperH, OS Kernel Image (gzip), 2532107 bytes, Sun Feb 10 16:27:55 2013, Load Address: 0x00000000, Entry Point: 0x00000000, Header CRC: 0xE27AB810, Data CRC: 0xB37F722D

usb_kernel.img: u-boot legacy uImage, nerine, Linux/SuperH, OS Kernel Image (gzip), 2319243 bytes, Tue May 14 08:05:35 2013, Load Address: 0x00000000, Entry Point: 0x00000000, Header CRC: 0x29C51FA5, Data CRC: 0x3ED2D5DF

to samy u fs imagu.

usb_rootfs.img: u-boot legacy uImage, nerine, Linux/SuperH, Filesystem Image (any type) (gzip), 58589184 bytes, Thu May 16 14:13:07 2013, Load Address: 0x00000000, Entry Point: 0x00000000, Header CRC: 0x4BC5E783, Data CRC: 0x776CDDF4

usb_rootfs.img: u-boot legacy uImage, 9105+, Linux/SuperH, Filesystem Image (any type) (gzip), 87818240 bytes, Mon Feb 11 23:06:35 2013, Load Address: 0x00000000, Entry Point: 0x00000000, Header CRC: 0x9AFA0506, Data CRC: 0x0BE69708


ja to ted zkousel a bez nejakych uprav do nerine platino image proste nedostanu - nedivim se.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 nov 2013 11:41 #5947 od mino79
Odpoveď od mino79 na tému Re: Skúsenosti so Skytec
Má niekto overené informácie o tom ktorý model Octagonu, prípadne HD boxu je "identický" s Nerine? Niekde som to videl, že by to mal byť Octagon 1008G+, je to tak?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 nov 2013 19:55 #5953 od smoula99
Odpoveď od smoula99 na tému Re: Skúsenosti so Skytec
"Vraj" coskoro bude univerzalna Enigma pre HD aj Sky - tak staci pockat :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • darkdevilll
  • Autor témy
  • Offline
  • Diskutér
  • Diskutér
Viac
22 nov 2013 15:24 #6144 od darkdevilll
Odpoveď od darkdevilll na tému Re: Skúsenosti so Skytec
však pre fortis je originál E2 ako fw. čo tak atevio 700,7000,7500? Ono je to len o podpore šikmookých pre konkrétny trh. Len je dosť divné, že platinum urobili pre atevio a nie pre octagony, keď atevio je v nemecku len druhoradý šup.to isté je aj v rusku medzi openboxmi a uniroyalmi. Open má tiež platino ako fw, len tiež ako skopčáci to naviazali na licenčný kľúč a aktiváciu podľa výrobného čísla cez net.
Na nemeckých fórach bol kopec zúfalcov, čo si platino dokonca aj kúpili cez net,len mali šľahnuté boxy a pri aktivácii nepochodili. Dokonca na ojebávakoch vyryžovali celkom dobré prachy, lebo to ponúkali v obchodoch po 5 ééé za licenciu, a 20 ééé za doručenie licencie, aj keď ho posielali emailom. no proste vyčúranci!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • darkdevilll
  • Autor témy
  • Offline
  • Diskutér
  • Diskutér
Viac
22 nov 2013 15:34 #6145 od darkdevilll
Odpoveď od darkdevilll na tému Re: Skúsenosti so Skytec

vaskee napísal: paralely skytec vs. hd-box jsou pro me osobne o uzivatelske komunite. ano, vsechno je to fortis. vyzkousel jsem si, ze tovarni fw. mi jednoduse vadi, a tak vidim vychodisko v alternativnich distribucich a dokud je pro Nerine E2 pouze v betaverzi (a final release nejisty), jevi se mi jako daleko lepsi reseni box, pro ktery nekdo neco vyviji. napr. hd-box fs 9105, kde existuje E2 Platino - dle zpetne vazby myslim funkcnejsi, nez Blue Cote. A nalit Platino nebo Neutrino do Nerine? Predpokladam, ze to mozne je, nicmene je to opravdu identicke zelezo? ktery z fortis boxu ma krom Nerine 2 CI sloty a dve conax ctecky? nehlede na dalsi hw odlisnosti, ktere muzou zpusobovat co ja vim, co vsechno..

Všetko je jedna základovka a jeden zdroj. Je to vlastne osekaný comp, čo má v slotoch osadené rôzne obmeny modulov, pamätí a procákov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 nov 2013 15:39 #6146 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Re: Skúsenosti so Skytec
multiplatofrmni E2 "HD ready" je venku. cilem tohoto projektu je stirat prave tyhle umele restrikce podle vsemoznych "rebrandovanych" fortisu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.150 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu