VU+ SOLO 4K nakonfigurovaná záloha VTI

Viac
10 feb 2017 13:24 - 10 feb 2017 14:30 #20442 od johny_sk
Odpoveď od johny_sk na tému VU+ SOLO 4K nakonfigurovaná záloha VTI
Dufam, ze nekopirujete adresar do adresaru, ale jednotlive picony do otvorenej zlozky picon v E2
Posledný krát upravené:10 feb 2017 14:30 johny_sk
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Slezi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
10 feb 2017 17:13 #20447 od Slezi
Odpoveď od Slezi na tému VU+ SOLO 4K nakonfigurovaná záloha VTI
kopíruji to přímo do otevřené složky picony ale ty stažené nové picony mají označení přímo kanálu

viz foto nejsou označeny referenčním číslem služby viz foto v příloze



Prílohy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
10 feb 2017 17:56 #20450 od Slezi
Odpoveď od Slezi na tému VU+ SOLO 4K nakonfigurovaná záloha VTI
tak problém vyřešen nevšiml jsem si že je tam celá složka picon skylink i stěmi referenčnímy čísly komplet jsem to přepsal a už to jede jak má

jenom ještě jedna otázka jsou tam složky piconblack 220x132 nebo 100x60 atd které mám vybrat nebo je to jedno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
10 feb 2017 18:29 - 10 feb 2017 18:45 #20452 od johny_sk
Odpoveď od johny_sk na tému VU+ SOLO 4K nakonfigurovaná záloha VTI
ja pouzivam 100x60, v adresaroch pre jednotlive druzice (aj Sky Link) su picony uvedene s ref. cislami, len nove (pod adresarmi) su s nazvami vysielatelov.
Posledný krát upravené:10 feb 2017 18:45 johny_sk
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Slezi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
05 mar 2017 18:34 #20628 od Borovský
Odpoveď od Borovský na tému VU+ SOLO 4K nakonfigurovaná záloha VTI
Pekný deň prajem, je niekde Ellano nakonfigurovaný VTi image vo verzii 11? Predvčerom som dostal prijímač s už s týmto image, všetko dobre, ale každé prepnutie medzi kanálmi znamená loading na 10-30 sekúnd, čo je na šľaktrafenie. A k tomu nezobrazuje SK-CZ špecifické znaky.
Vopred dík za info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
05 mar 2017 19:05 #20629 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému VU+ SOLO 4K nakonfigurovaná záloha VTI
Image vám na vyžádání e-mailem na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. z Ellano zašlou.

Co se týče délky přepínání programů, mohlo by to souviset např. s CI modulem, pokud ho používáte. Zadejte případně dotaz zde :
vuplus.guru/poradna/


Ohledně CZ/SK znaků.
Lze vyřešit nastavením fontu:
menu/VTI/Nastaviť-Vu_HD1080P/Písmo: nastavte na VuPlus a uložte zeleným tlačidlom na DO.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Borovský

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
05 mar 2017 19:21 #20630 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému VU+ SOLO 4K nakonfigurovaná záloha VTI
Zkuste jak bude dlouho trvat přepnutí mezi nějakými FTA programy, které nejsou závislé na dekódování. Třeba mezi TA3 a Óčko. Pokud bude přepnutí rychlé, tak ta prodleva souvisí nejpravděpodobněji s dekódováním a může to způsobovat CI modul (pokud ho používáte).

Zděněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Borovský

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
06 mar 2017 12:40 #20631 od Borovský
Odpoveď od Borovský na tému VU+ SOLO 4K nakonfigurovaná záloha VTI
Ďakujem, používam iba UNI čítačku s dvomi Skylink kartami, modul do CI nemám. V starom Vu+ Duo prepínanie bolo bez tohto načítavania, karty boli rovnako osadené v UNI čítačke.
Predbežne mám dojem, že by to mohlo spôsobovať EPG. Ak pri prepínaní nechám zobrazovanie informácií o programe, načítava to úplne vždy. Keď to vypnem, tak prepínanie funguje celkom dobre. Môže byť, že je nastavené nejaké obnovovanie EPG, ktoré spustí obnovenie EPG vždy, keď sa toto info zobrazí nanovo, teda aj pri prepínaní programov? Zvyčajne keď to prebehne, tak pri návrate na tú istú stanicu to už nenačítava, až zasa opäť po nejakom čase. Možno ak načítava z internetu, mám DSL 10Mbit, môže to trvať tých x sekúnd, ale predchádzajúce Vu+ Duo to nerobilo pri rovnakom zobrazovaní info...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
06 mar 2017 12:48 #20632 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému VU+ SOLO 4K nakonfigurovaná záloha VTI
Mezi pluginy je myslím EPG Refresh, který občerstvování EPG provádí. Zkuste ho vypnout.
Ještě také můžete zkusit přepnout skon na HDGlass, jestli se to bude chovat stejně.

Pokud to nepomůže zkuste napsat dotaz na vuplus.guru/poradna/ a ten problém tam popsat. Kolegové co dělají VU+ by mohli pomoci.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Borovský

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
06 mar 2017 12:50 - 07 mar 2017 11:46 #20633 od Borovský
Odpoveď od Borovský na tému VU+ SOLO 4K nakonfigurovaná záloha VTI
veľmi ďakujem, skúsim a keď tak dám vedieť, či to bolo ono

edit: tak nič, skúsil som vypnúť EPG refresh, skúsil som vymazať všetky predkonfigurované obľúbené stanice a nechať zhruba 50 mojich, skúsil som vypnúť autoresolution, vymazať EPG súbor a dať vytvoriť nový, bol vypnutý FCC, tak som to zapol, s tým všetkým to aj vyzeralo, že by to mohlo byť OK, ale po čase to opäť začalo robiť.
Napísal som požiadavku na FW od Ellano, uvidím, či pošlú, ale veľmi uvažujem o použití originálneho neupraveného image. V najhoršom prípade prijímač vrátim, lebo toľko čakať pri každej zmene programu je nepríjemné.
Aspoň fonty sa podarilo napraviť podľa návodu.
Ešte vyskúšam, či to nie je tým, že mám dve karty v UNI čítačke. Tiež pri prepnutí na niektoré programy vidno, že listuje v tuneroch, na displeji mení vyznačený tuner, aj keď sa nikde nič nenahráva.
Posledný krát upravené:07 mar 2017 11:46 Borovský

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
31 mar 2017 10:57 #20763 od Borovský
Odpoveď od Borovský na tému VU+ SOLO 4K nakonfigurovaná záloha VTI
Pekne zdravím, svoj problém by som uzavrel, možno aj pre ostatných čitateľov tohto fóra. Výsledkom je, že sa mi to nepodarilo vyriešiť k plnej spokojnosti, ale aspoň k takej spokojnosti, že mi to už nenačítava pri každom prepnutí programov. Musel som ale vypnúť informačný panel úplne. Vtedy je až pokoj. Akonáhle by som dal tlačidlo OK na zobrazenie toho panelu, ihneď začína načítavať, na ktoromkoľvek programe. Pritom pri stlačení EPG mi pekne ukáže celé epg, takže s tým by to snáď suvisieť nemalo. A nesúvisí to zjavne ani s dvomi kartami v UNI čítačke. Z vuplus.guru/poradna som dodnes odvtedy nedostal žiadnu odpoveď :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.224 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu