RTVS sa chystá na rozšírenie vlastných relácií v 16:9

Napísal Torben N. 1 dňa 21 august 2012

Potom by mal prísť na rad prechod do HD

 

log_stv_Slovenská verejnoprávna televízia RTVS / STV sa chystá na dokončenie zmeny formátu výroby vlastných relácií a spravodajstva zo 4:3 na širokouhlý obrazový formát 16:9. RTVS vyhlásil verejný tender na rekonštrukciu monitorového partu dvoch najväčších TV štúdií MD3 a MD4 za 145 tisíc eur bez DPH.

Nového dodávateľa chce verejnoprávne médium nájsť v elektronickej aukcii do konca septembra. Tender je súčasťou plánovanej obnovy zastaraného vybavenia štúdií STV a prechodu na HD vysielanie. RTVS postupne prejsť aj na bezpáskovú výrobu a vysielanie. Píše o tom Živé.sk a SITA.

"Formát 16:9 je v ostatnych televíziách, komerčných aj verejnoprávnych vo vačšine európskych krajinách úplnou samozrejmosťou a pre nás nevyhnutnosťou," uviedol agentúre SITA hovorca RTVS Richard Šümeghy.

V 16:9 vyrábala STV iba relácie ako Góly-Body-Sekundy, Pošta pre teba či 5 proti 5. V tomto formáte vysielala aj priame prenosy z Legendy popu, či športové prenosy ako Majstrovstvá sveta v hokeji a Letné olympijské hry.

Po dokončení rekonštrukcie štúdií MD3 a MD4 bude možné v 16:9 vysielať aj ďalšie relácie vlastnej tvorby. Termín prechodu na 16:9 zatiaľ presne nebol stanovený. Zmena formátu na 16:9 byť úlohou najbližších týždňov až mesiacov.

RTVS chce po modernizácii štúdií vysielať aj programy v natívnom HD rozlíšení.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget