Antik Sat ukončil technické testy na satelite Amos 7

Napísal Ivan P. 1 dňa 04 december 2018 do kategórie Magazín, Správy

antik-telekom.gif

Košický telekomunikačný operátor Antik Telecom ukončil technické testy distribúcie obsahu u izraelského satelitného operátora Spacecom, na družici Amos 7, ktorá sa nachádza na pozícii 4 ° W.

Cieľom testov DTH platformy Antik Sat na novej pozícii bolo otestovať možnosti distribúcie programovej ponuky z kapacít nového poskytovateľa a overiť možnosti dekódovania programov z multiplexov s vysokým dátovým tokom.

Antik Sat na satelite Amos 7 využíval pre testy jeden 54 MHz transpondér na kmitočte 12,297 GHz, pol. H, symbol rate (SR) sa spočiatku využívala 45 MSymb / s a ​​FEC 2/3, norma DVB-S2 a modulácia 8PSK. V ďalšej fáze bola SR znížená na 30 MSymb / s a ​​FEC zmenené na 3/4, čo umožnilo naladiť programy na viacerých typoch prijímačov, vrátane možnosti dekódovania staníc.

Medzi testovanými kanálmi Antik Satu na 4 ° W bol okrem iného jeden program v Ultra HD rozlíšení - Fashion One 4K. Všetky testy boli zakódované systémom Conax a dostupné len s novými kartami operátora.

Platforma Antik Sat sa aktuálne vysiela z kapacít satelitu Eutelsat 16A (16 ° E) prostredníctvom spoločnosti Telekom Austria Group (TAG). Či táto spolupráca skončí a Antik Telecom sa vydá vlastnou cestou bude zrejme súčasťou ďalších analýz a vyjednávania. V každom prípade vlastná DTH služba s priamym prístupom k uplinku by umožnila prevádzkovateľovi pružnejšie zareagovať na požiadavky zákazníkov.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget