AXN už dostupný v Skylinku

Napísal Torben N. 1 dňa 18 september 2012 do kategórie Magazín, Správy

AXN HD nebude

 

Česko-slovenská satelitná služba Skylink sa rozšírila o ďalší tematický kanál v SD rozlíšení - seriálový a filmový kanál AXN. Tento program dnes otvoril technické testy v rámci DVB-S2 multiplexu operátora služby v kompresnom formáte MPEG-4/SD. Tento program je teda dostupný len v HD satelitných prijímačoch, ktoré umožnujú príjem programov v HD rozlíšení.

Česká verzia AXN je kryptovaná pre nové Irdeto a ICE karty Skylink.

axn_hdProgram AXN v českej verzii bol doteraz dostupný pre zákazníkov sesterskej služby CS Link na kapacite M7 Group, na frekvencii 11,914 GHz, pol H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK v MPEG-2/SD. Vedľa hlavného programu AXN CZE sú tu v aj oba tematické programy AXN Sci-Fi a AXN Crime. Aj tieto programy môžu prijímať iba klienti s kartou CS Link.

Testovacie vysielanie na tejto platforme sa začalo dnes okolo poludnia a po niekoľkých hodinách sa stanica otvára širšiemu okruhu divákov.

Vysielanie AXN je ale stále v teste.

Objavia sa v ponuke Skylink aj programy AXN Crime a AXN Sci-Fi? "Zatiaľ ich nemáme v pláne," uviedol na otázku webu parabola.cz Jaromír Glisník, predseda predstavenstva spoločnosti M77 Group, ktorá službu Skylink prevádzkuje.

Spoločnosť M77 Group, vlastník služieb CS Link a Skylink, tak nevyužila existujúce MPEG-2 distribúciu AXN CZE na 23,5 ° E. Všetko súvisí s plánom postupnej migrácie platených programov do MPEG-4/SD (H.264). Nové platené programy zaraďuje Skylink už len v novom formáte.

Kanál AXN je ďalším rozšírením ponuky prevádzkovateľa po nedávnom spustení HD balíčku SPI - MIXBOX.

technické parametre:

satelit: Astra 3B (23,5 ° E)
kmitočet: 12,110 GHz
polarizácia: horizontálna
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK
CA systém: CryptoWorks (CAID 0D96), Irdeto (CAID 0624)
prístupové karty: ICE, Irdeto Skylink

Aktualizované:

Seriálová a filmová stanica AXN sa včera stala súčasťou ponuky satelitnej platformy Skylink. Program je poskytovaný v SD rozlíšení a je šírený v MPEG-4/H.264. Prečo tento kanál spoločnosť M77 Group neponúka rovno v HD kvalite?

"Program AXN vo verzii pre ČR a SR nie je v HD verzii k dispozícii," hovorí na dotaz webe parabola.cz Jaromír Glisník, predseda predstavenstva spoločnosti M77 Group.

"S touto otázkou sa stretávam často. Z nejakého dôvodu letí fáma, že AXN HD k dispozícii je," dodáva.

Skylink poskytuje českú mutáciu AXN, ktorá sa programovo zhoduje s maďarským feed. Líšia sa len reklamnými blokmi. Rovnakú verziu ponúka aj sesterská platforma CS Link.

zdroj: parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget