Detská Tuty TV z ekonomických dôvodov ukončila vysielanie

Napísal Ivan P. 1 dňa 14 marec 2019 do kategórie Magazín, Správy

Na slovenskom trhu už nevysiela televízne stanica pre deti a mládež Tuty TV. Prevádzkovateľ tohto programu nečakane ukončil prevádzku. Stanica zmizla z pozemného vysielania, zo satelitu aj z káblových sietí.tuty.gif

Vysielanie Tuty TV bolo ukončené v utorok 12.3.2019 o 12:00 hod. Stanica ukončila svoju činnosť z ekonomických dôvodov.

"Dôvody pre naše rozhodnutie majú ekonomický charakter. Napríklad náklady na trasovanie signálu sú už teraz v regionálnej sieti RS8 Českých rádiokomunikácií v pomere cena / výkon veľmi vysoké. Navyše sa ukázalo, že v rámci systému DVB-T2 je pre menšiu súkromnú televíziu so zameraním na primárnu cieľovú skupinu deti a mládež budúcnosť z finančného hľadiska v podstate nemožná, "vysvetlil manažment stanice TUTY vo svojom vyhlásení.

TUTY TV vysielala nielen cez pozemné DVB-T vysielače v rámci RS8 multiplexu spoločnosti České Radiokomunikace (ČRa) ale aj v rámci satelitnej platformy Skylink (Astra 3B) aj Nová Digi TV CZ a T-Mobile SAT (Thor 7). Ďalej bol program súčasťou ponuky radu ďalších televíznych operátorov.

Stanica TUTY TV odštartovala 1. júna 2017 a vysielala denne od 5:30 do 22:00 hodiny. Prevažnú časť vysielacieho času vyplnili zahraničné seriály ale tiež vlastné lifestylové programy pre mládež. Stanica vysielala primárne pre cieľovú skupinu 4 až 14 rokov v ktorej dosiahla 1 percentuálny podiel na sledovanosti.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget