KHL od dnes exkluzívne na Sport1 a Sport 2

Napísal Torben N. 1 dňa 06 september 2012 do kategórie Magazín, Správy

KHL v HD dostupný na družici 85E

 

khl_logoVeľká hokejová udalosť menom Kontinentálna liga (KHL) tento rok privíta dvoch ambicióznych nováčikov z domáceho prostredia, ktorých tímy sú plné špičkových hráčov. HC Lev Praha a HC Slovan Bratislava sa predstaví nielen fanúšikom skvelého hokeja priamo na štadiónoch, ale aj prostredníctvom desiatok priamych televíznych prenosov výhradne na staniciach Sport1 a Sport2.

Obe televízie touto akvizíciou ďalej výrazne posilňujú svoju existujúcu programovú ponuku. Vysielajú v modernom formáte 16:9 a vsádzajú na špičkových českých a slovenských komentátorov.

Sport1 a Sport2 získal výhradné televízne práva na domáce a hosťovské zápasy Leva Praha a Slovana Bratislava. V základných kolách KHL obe stanice produkčne zabezpečuje a exkluzívne prinesú dohromady 30 priamych prenosov z domácich zápasov, rovnomerne rozdelených medzi oboch nováčikov. Šport TV má tiež exkluzívne televízne práva na všetky vonkajšie zápasy spomenutých tímov v základnej časti. V prípade postupu klubov do vyraďovacej časti KHL by diváci SportTV vzhliadli všetky domáce stretnutia.


Priame prenosy z Kontinentálnej ligy poznajú fanúšikovia Sport1 a Sport2 už z minulého roka, kedy obe platené televízie vysielali vybrané zápasy mužstva HC Lev Poprad. "Záujem o KHL medzi divákmi aj operátormi bol veľký, preto sme sa rozhodli venovať tejto prestížnej súťaži od nadchádzajúcej sezóne ešte viac priestoru. Od novej akvizície očakávame predovšetkým rozšírenie distribúcie Sport1 a Sport2 medzi českými a slovenskými operátormi tak, aby si vystúpenie hviezdnych hráčov KHL mohlo užiť čo najviac športových divákov, "uviedol za prevádzkovateľa staníc Aleš Fabík, Country Manager Chello Central Europe. "Samozrejme držíme palce obom domácim celkom a veríme v ich úspech," dodal Aleš Fabík.

sport1_2_loga_115107Pražský Lev láka na silný tím zložený z mnohých úspešných reprezentantov. Klepiš, Nemec, Novotný, Vrána, Mojžiš, Surový, Bartečko, Mikuš či Hossa, to sú záruky výborného divadla. "Veríme, že sa nám podarilo namiešať vhodný mix hráčov a atraktívnou hrou budeme pred domácim publikom obtiažnym súperom pre všetky celky KHL. Úloha nováčika je zradná, ale to nám neuberá na odhodlaní dostať sa do play-off. Môžem sľúbiť, že tomuto cieľu podriadime všetko, a že z našich výkonov bude cítiť na ľade aj u obrazovky, že hrdo bojujeme za Českú republiku, "predstavil plány pražského celku generálny manažér Normund Sejejs.

Slávnymi menami sa pýši aj Slovan Bratislava, ktorého najväčším lákadlom bude bezpochyby Miroslav Šatan. "HC Slovan Bratislava vstúpi do KHL síce ako nováčik, ale s kvalitným tímom postaveným na súčasných, alebo perspektívnych reprezentantoch Slovenska s ambíciou bojovať o účasť v playoff. O účinkovanie Slovana v KHL je v Bratislave obrovský záujem a v Slovnaft Aréne rovnako ako doma, tak aj pri televíznych prijímačoch so zapnutými stanicami Sport1 a Sport2 určite bude vládnuť výborná hokejová atmosféra, "povedal Maroš Krajči, generálny manažér klubu.


Úvodná dva zápasy pred kamerami SportTV sa odohrajú v rovnaký deň, a to už dnes, štvrtok 6. septembra. Od 18. hodiny privíta bratislavský Slovan hráčov celku Donbas Doneck (naživo od 17.30 na Sport2), o 20. hodine si pražský Lev zmeria sily s Dinamom Riga (naživo od 19.30 na Sport1). Už teraz môžu fanúšikovia prispievať svojimi názormi na facebookú stránku "TelevizeSportTV".

Stanice Sport1 a Sport2 sú dostupné aj zákazníkom Skylink, ktorí sú predplatiteľmi programových balíčkov Multi, alebo KOMBI.

KHL HD:

So štartom piateho ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) bol na ruskej satelitnej pay-tv službe Kontinent TV spustený kanál KHL HD. Stanica je od 4.9.2012 dostupná zákazníkom balíčka Klassičeskyj (Classic).

KHL HD je poskytovaný pre všetkých zákazníkov s balíčkom Klassičeskyj bez dodatočných poplatkov.

Kanál KHL odštartoval 1.10.2009 a išlo o vôbec prvý kanál v Rusku zameraný na domáci hokej. Stanica vysiela priame prenosy z KHL, prináša najlepšie stretnutie z minulosti, analýzy, informácie a spravodajské relácie, rozhovory s hviezdami a veteránmi KHL a mnoho ďalšieho. Stanica vysiela exkluzívne tiež League Game Star.

Na stanici KHL sa vysiela 500 hokejových prenosov. Diváci sa v novej sezóne môžu tešiť aj na mládežnícku hokejovú ligu.

technické parametre:

* Horizons 2 (85 ° E), freq. 12,160 GHz, pol H, SR 28800, FEC 3/5, DVB-S2/8PSK, CA Irdeto + Conax

zdroj: parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget