Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre VU+UNO 4K SE

Napísal Ivan P. 1 dňa 06 február 2018 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.1

 Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená nová nakonfigurovaná verzia enigmy 2 Open ATV 6.1, pre linuxové satelitné prijímače  VU+UNO 4K SE.

Taktiež máme k dispozícii aj  nakonfigurovanú enigmu VTI 13.0.x., takže ak potrebujete zálohu, neváhajte nás kontaktovať, vieme poslať obe.

ellano_logo_hlavna.png

 vu-uno-4k-se.jpg

Ako základ je použitá úplne nová Enigma2 OpenATV 6.1 z 01/2018 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,setting Skylink,Upc,Voľná Telka ...,picony a pod. Enigma obsahuje najnovšie drivery.

1 0 1 1329 CA2 3 EB0000 0 0 0 (4)

V Enigme  je taktiež nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 17 ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Používamie a Gui/Skiny/HDGlass17.

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),FlixTV, AntikSAT, UPC Freesat ICE a RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka, Antiksat,FlixTV, DigiTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink.

1 0 1 1329 CA2 3 EB0000 0 0 0 (5)

 Pluginy: ArchívyCZ/SK 1.0.x , Infobartunerstate, CSFD 12.20, LCD4linux, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube TV, HDMI CEC, OpenwebIf a iné.

1 0 1 1329 CA2 3 EB0000 0 0 0 (2) 1 0 1 1329 CA2 3 EB0000 0 0 0 (3)

 

Prístupové FTP údaje sú:

meno:root

heslo:root

Nastavenie tlačidiel:

červené Info Panel

zelené Pluginy

žlté  Audio

modré Rýchle menu nastavení

modrédlho Rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup nahratia E2 VU+UNO 4k SE:

1. Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32 nakopírujte zložku vuplus, ktorá musí osahovať druhú podzložku uno4kse a v nej umiestnené inštalačné súbory enigmy2. 

2.Vypnite prijímač zadným vypínačom. 

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača ostatné USB porty musia byť pri flashovaní prázdne !

4.Zapnite prijímač zadným vypínačom. 

5.Po zapnutí prijímač začne sám fleshovať novú enigmu z USB kľúča.

6.Počas inštalácie enigmy sa LED dióda na prednom paneli opakovane, pomaly, plynulo rozsvecuje a zhasína.

7.Po ukončení inštalácie LED dióda ostane krátky čas svietiť a následne začne rýchlejšie blikať čo znamená ukončenie inštalácie. 

8.Prijímač vypnite zadným vypínačom.

9.Odpojte USB kľúč z USB portu prijímača.

10.Po zapnutí prijímača zadným vypínačom Vám začne bootovať nová enigma.

Inštaláciu neprerušujte ! Inštalácia trvá cca 2-3 minúty.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto Enigma ELLANO.SK je zadarmo k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Prijímač VU+UNO 4K SE si môžete zakúpiť v takto upravenej podobe, alebo s enigmou VTI 13.0.x (ktorá je tiež k dispozícii) eshope ELLANO.SK.Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím, že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

4.5/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (2)

 • Klement Matuška

  Klement Matuška

  09 február 2018 v 18:55 |
  dobrý deň,

  nie celkom dobre mi funguje PIP, kde môže byť problém?

  dakujem
  • IvanP

   IvanP

   13 február 2018 v 11:36 |
   Dobrý deň.
   Problém bude jedine v enigme, skúste prefleshovať prijímač zálohou enigmy.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

VU+ ZERO 4K (1x Single DVB-C/T2 tuner) - novinka Tento model má zabudovaný DVB-T2/C tuner, čiže je určený pre... https://t.co/UQkdyAYusc

DIGI TV a Magio TV: Film+ od marca v základných balíčkoch. Od 1. marca sprístupní DIGI TV a Magio TV (IPTV)... https://t.co/HwxG79zQLz

Info: od 1.3.2018 bude do programové nabídky Freesat zařazen program Discovery HD. Zdroj: FB freeSAT Česká republika https://t.co/vvfdz1nZKH

Dětský kanál Cartoon Network lokalizoval svou další verzi do češtiny. Na českém a slovenském trhu je dostupná... https://t.co/b07EIAE9Qq