Nová nakonfigurovaná E2 pre prijímače Dreambox 7080HD

Napísal Ivan P. 1 dňa 09 október 2017 do kategórie Magazín, Špeciál

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená nová nakonfigurovaná enigma2 pre prijímače Dreambox 7080HD.

 

 

ellano_logo_hlavna.png

 

dreambox-dm-7080-hd-pret-4.jpg

Ako základ je použitá Enigma2 OpenATV 6.0 z 09/2017 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,setting Skylink,Upc,Voľná Telka ...,picony a pod.

Táto enigma obsahuje najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.11.2 pre lepšie prehrávanie video streamov.

 infoe2

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

infb menu

V Enigme  je taktiež nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 16 ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Používanie & Gui/Skiny/HDGlass16.

hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje)UPC Freesat ICE, RTVS a Plustelka/Voľná Telka.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka, Antiksat,FlixTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink. 

zp1 zp2

Pluginy: CSFD,HbbTV, Opera Webbrovser, Infobartunerstate, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf a iné.

plg1 plg2

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebbné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup flashovania Enigmy2 do DM 7080HD:

1. Vypnite prijímač zadným vypínačom.

2. Stlačte a držte stlačené tlačidlo Power na prednom paneli prijímača a zapnite zadný vypínač prijímača.

3. Prijímač  "enter setup?" odráta 3,2,1 (stále držíme stlačené tlačidlo Power na prednom paneli) zobrazí sa "Loading setup..." a následne sa načíta tzv. Rescue Mode ako je na obrázku nižšie (teraz môžete pustiť tlačidlo Power).

IMG 20141228 153902

4. Otvorte webový prehliadač v PC a do neho zadajte adresu http://dm7080.lan a potvrďte ju tlačidlom enter. Následne sa Vám načíta stránka určená pre flash cez LAN Dreamboxu. (PC a prijímač musia byť pripojené ku tej istej internetovej sieti). Na načítanej stránke kliknite navoľbu "firmware upload" a v ďaľšom okne kliknite na voľbu "prehľadávať"

12

5. Vyhľadáte a vyberiete uloženú enigmu v PC, ktorú chcete inštalovať a kliknete na tlačidlo "otvoriť". V ďalšom okne kliknite na voľbu "Go!" a inštalácia sa spustí.

34

6. Inštalácia trvá 1-2 minúty. Po dokončení flashovania sa Vám na spodu okna zobrazí tlačidlo "Click here to reboot" na ktoré kliknite tým sa Vám prijímač reštartuje a nabootuje s novou enigmou.  Týmto je flashovanie ukončené webový prehliadač v PC môžete zavrieť.

67

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (4)

 • miro

  miro

  02 december 2017 v 13:41 |
  zdravim da sa pouzit tato Nová nakonfigurovaná E2 pre prijímače Dreambox 820hd ?
  • IvanP

   IvanP

   03 december 2017 v 06:29 |
   Dobrý deň.
   Nie nedá sa použiť pre iný model ako je určená. 820tka má svoju enigmu.
   • miro

    miro

    14 december 2017 v 12:39 |
    dobry den
    a ani neuvazujete o novu konfiguraciu pre 820 hd dohladnom case?
    • Ivan.P

     Ivan.P

     14 december 2017 v 19:08 |
     Dobrý deň.
     Urobíme, ale kedy to Vám presne nepoviem, máme toho veľa.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget