Nová nakonfigurovaná Enigma2 pre Gigablue HD Ultra UE

Napísal Ivan P. 1 dňa 31 január 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.2

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená nová nakonfigurovaná enigma2 OpenATV 6.2 pre prijímače Gigablue HD Ultra UE.

ellano_logo_hlavna.png

Gigablue_Ultra_UE_1.png

Ako základ je použitá E2 OpenTV 6.2 z 01/2019 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

Táto enigma obsahuje najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.15.0 pre lepšie prehrávanie video streamov. 

 infoe2

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

 menu 

V Enigme je nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 16 ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Používanie a Gui/Skiny/HDGlass16.

 hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

 

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE , OrangeTV , RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, OrangeTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink.

 zp1 zp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK 1.1.2 , CSFD 12.50, Infobartunerstate, LCD4linux, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf a iné.

 plg1 plg2

V enigme je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

Taktiež je v enigme funkčný aj CI slot pre vloženie CI/CI+modulu.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup nahratia softvéru do prijímača Gigablue HD Ultra UE :

Inštalácia zálohy Gigablue HD Ultra UE pozostáva z dvoch krokov:

1.Nainštalovanie zálohy "Základ" klasickým spôsobom cez USB a tlačidlom OK.

2.Inštalácia zálohy "FULL" je nutné previesť cez Lokálnu inštaláciu ( klasickým spôsobom ako sa inštaluje enigma základ Vám ju nenainštaluje!)

 

1.Postup inštalácie enigmy "Základ"

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku gigablue v ktorej sa nachádza priečinok ultraue a v ňom inštalačné súbory enigmy.

2.Vypnite prijímač Gigablue zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapnite prijímač Zadným vypínačom.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou zobrazí sa na displeji hláška " IMAGE FOUND CONFIRM WITH OK ON FRONTPANEL TO FLASH!" Táto hláška trvá krátko iba cca2-3 sekundy v tomto okamihu musíte pre spustenie fleshovania enigmy stlačiť tlačidlo OK pod odklopnou časťou predného panela prijímača . Počas fleshovania svieti LED na fialovo.

Inštalácia trvá cca 5minút. Inštaláciu neprerušujte!

Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

 

2. Postup inštalácie enigmy "FULL" :

Postup fleshovania zálohy cez Lokálnu inštaláciu nájdete TU.

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Gigablue HD Ultra UE v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry. Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (4)

 • Tomáš

  Tomáš

  05 február 2019 v 15:36 |
  Dobrý deň, kupoval som u vás pred pár dňami Gigablue HD Ultra UE, všetko ide dobre, nahodil som si tam OpenPli 7.0 ale trošku sa tam trápim s Lcd4Linux, konfigurujem to cez webrozhranie, ale všetky zmeny, ktoré tam spravím sú bez výsledku, nepomáha ani reštart enigmy. Stále mi tam ukazuje defaultné údaje aj keď v náhlade vo webrozhraní vidím všetko tak, ako si to nastavím. Ďakujem za prípadnú radu.
  • Ivan.P

   Ivan.P

   05 február 2019 v 17:45 |
   Dobrý deň.
   Tiež sa stým natrápime pokiaľ to nejako nastavíme :).
   Ideálne je to upravovať priamo cez plugin a tam aj uložiť.
   Je to pracnejšie, ale istejšie.
 • Tomáš

  Tomáš

  06 február 2019 v 09:39 |
  Ďakujem. Asi flashnem späť tú enigmu od vás, popozerám tie nastavenia a podľa toho to urobím. Stále sa akosi neviem vžiť s tým openatv. :-)
  • Ivan.P

   Ivan.P

   06 február 2019 v 10:15 |
   Dobrý deň.
   Ešte je taká možnosť že si zálohujete v OpenATV nastavenie LCD4linux súbor LCDconfig (je v etc/enigma2) a ten po nainštalovaní pluginu LCD4linux do OpenPLI nakopírujete do etc/enigma2/ alebo ho načítate cez webrozhranie OpenPLI a LCD4linux.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget