Prima Zoom bude od mája vysielať nonstop

Napísal Torben N. 1 dňa 11 apríl 2013 do kategórie Magazín, Správy

Programové tipy vnútri

 

Prima Zoom je dostupná v rámci zemského vysielania, v ponukách radu káblových a IPTV operátorov v ČR a v SR  na satelite v ponukách CS Link a Skylink. Jej zaradenie už avizoval aj Freesat od UPC.

Na celodenné vysielania prejde od 6. mája zatiaľ posledný kanál z rodiny spoločnosti FTV Prima, dokumentárny Prima Zoom. Podľa programového riaditeľa celej televíznej skupiny Petra Vladyku tak televízia vychádza v ústrety predovšetkým svojim divákom. "Ako každý ambiciózny poskytovateľ televíznej i internetovej zábavy reagujeme na priania a dopyt veľkej väčšiny svojich divákov. Rozhodne nechceme zaspať na vavrínoch mimoriadneho úspechu prvých dvoch mesiacov vysielania, "konštatoval Vladyka. Vo vysielaní Primy Zoom sa zároveň objaví aj väčší počet premiér a nové tematické bloky.

Je pravdepodobne, že FTV Prima k tomuto kroku pristupuje aj preto, aby zastavila čiastočne klesajúci záujem o túto stanicu. Kým vo februári Prima Zoom štartovala ako najúspešnejší program digitalizácie a bola najsledovanejším kanálom mediálnej skupiny hneď za Primou family, v posledných týždňoch sa umiestňuje až za Primou Cool a občas ju doháňa v sledovanosti aj Prima love. "Verím, že rozšírenie tematických blokov i počtu premiér, tak ako ich naši diváci chcú, prispeje k ďalšiemu rastu tohto ojedinelého kanála," potvrdil programový riaditeľ FTV Prima Petr Vladyka.

Vo vysielaní Primy Zoom sa novo objaví nasledujúce dokumentárne bloky: "Zázraky vedy a techniky", "Záhady a konšpirácie", "Zločin pod lupou" a "Cestovatelia a dobrodruhovia". Ďalej dôjde k osamostatneniu "Strateného sveta dinosaurov" a zdvojnásobiť budú najžiadanejšie bloky o histórii a zvieratách. "Ríša zvierat bude ešte úchvatnejšie a pridá sa" Volanie divočiny "a príde dejinný blok" Odkaz dávnych civilizácií "," sľubuje PR manažér Primy Filip Budák. Miesto doterajších siedmich kategórií ich bude mať divák k dispozícii dvojnásobok. Premiérový blok pobeží denne od 18 do 22 hodín, tzn., že každých 24 hodín sa objaví jedna premiérová šesdesiatminútovka navyše.

Výberové tipy na ďalší týždeň vysielanie Prima ZOOM sú tu. Tematické premiérové ​​bloky pondelok až nedeľa od 20.00 do 23.00: Najväčší katastrofy; Po stopách histórie; Fascinujúce príroda; Zaostrené na vojny; Úžasné oceány; Zázraky ríše zvierat; Tajomstvo Zeme a vesmíru (+ Dinosauři).

15. 4. 20.00 - Sekundy pred katastrofou (Fukušima)
Najnovšie diely slávnej dokumentárnej série, ktorá sa zameriava na prírodné katastrofy i nešťastie spôsobená človekom. Od zdrcujícího japonského útoku na Pearl Harbour či udalosti 11. septembra 2001, cez najväčšiu priemyselnú katastrofu v histórii, ktorá sa odohrala v bhopálska chemickej továrni, až po krvavú prestrelku amerických úradov sa sektou davidiana alebo cunami, ktoré si v roku 1960 vyžiadala dva tisíce obetí v severnom Taliansku. Seriál prináša v každom diele nové poznatky, analýzy a názory expertov. S pomocou počítačovej animácie vám priblíži tragickej udalosti sekundu po sekunde.

15. 4. 21.00 - Zachráňte Titanic
Väčšina dokumentov o neslávne preslávené skaze Titanicu sa sústredí na drámy, ktorá sa počas katastrofy odohrávala na palube medzi cestujúcimi, posádkou a veliteľmi. Film Zachráňte Titanic ako úplne prvý ukazuje, čo sa dialo tam dole medzi obrovskými pecami, kde sa statoční inžinieri snažili urobiť pre záchranu poničené lode doslova všetko, čo sa urobiť dalo. Dokument sa zameriava na šesticu mužov. Využíva digitálnych efektov, aby autenticky priblížil hrozivú atmosféru na potápajúcom sa Titanicu. Je to drsný príbeh o sebaobetovaní a zachovanie dôstojnosti tvárou v tvár smrti.

16. 4. 21.00 - Nazca: Tajomné obrazce
Záhadné obrazce na planine Nazca v južnom Peru znázorňujú obrovská mýtická stvorenia, zvieratá alebo pravidelné geometrické tvary. Najväčší z nich sa rozpínajú cez úctyhodných 200 metrov. Vedci dlho špekulovali o ich význame. Prečo táto neobyčajná výtvarné diela vznikla, keď sa v celej kráse dajú oceniť jedine pohľadom z nebeskej výšky? Niektorí dokonca hovorili o teórii pristávacích plôch pre mimozemské návštevníkov. Dokument Nazca: Tajomné obrazce pridáva najnovšie forenznú poznatky a dokazuje, že kresby dokumentujú zmenu klímy, ktorá z predtým prekvitajúci oblasti urobila holú púšť. Je ale skutočne najpravdepodobnejšie, že obrazce vznikli ako obeť bohom a prosba, aby zoslali na zem dážď?

17. 4. 20.00 - V srdci divokej prírody (Údolie smrti)
Dokonca aj v našom svete Skrotená preľudneným mestami, rozlezlými predmestiami a hektáre betónových plôch a chodníkov existujú nepokorená výnimky. Sú to miesta, kde dodnes vládne príroda a človek je stále ešte len hosťom. Dramatické strety s týmito kráľovstvami divočiny z prvej ruky popisujú tri časti dokumentárne série V srdci divokej prírody. Medzi navštívenými oblasťami sú národné parky Yellowstone, Yosemite a tiež Aljaška.

18. 4. 20.00 - Wehrmacht (Útok na Európu)
Medzi rokmi 1939 a 1945 sa Hitlerova armáda prehnala Európou ako búrka, ktorá so sebou priniesla len ničenia a smrť. Aké bolo slúžiť v takom vojsku, zúčastniť sa jednej z najkrvavejších vojen v histórii ľudstva, okupovať polovicu Európy, a napriek tomu utrpieť drvivú porážku? Tento päťdielny dokument ponúka zaujímavé odpovede na dlho kladené otázky a vrhá svetlo na zložité väzby medzi lojalitou, svedomím a cťou. Dokumentárny série Wehrmacht opisuje vývoj nemeckej armády od niekoľkých ďalej obranných jednotiek, cez reprezentatívnu vojenskú silu až po ničivú mašinériu. Je to príbeh, ktorý provokuje k zamysleniu.

19. 4. 22.00 - Potápanie v meste žralokov
Tropické ostrovy Tichého oceánu sú jedným z najlepších miest na potápanie na svete. Pokojnej modrej vody ukrývajú zhluky pestrofarebných koralov, cez ktoré sa preháňa veľká húfy rýb. A v hlbších vodách číhajú žraloky. Potopte sa s britským komediálnym hercom Neilom Morrisseyem a objavte skryté krásy oceánu, o ktorých hovorí ako o "obrovskom tropickom akváriu," v okolí Palau, Yap a miniatúrnych ostrovov, ktoré nie sú ničím iným než hrudami koralov pokrytými džungľou. Neil navštívi potopené vraky lodí z druhej svetovej vojny, nájde skrytá jazera, zaplávať si s kŕdľom veľkých rají a stretne sa tvárou v tvár s kŕdľami žralokov.

20. 4. 21.00 - Boj o prežitie (Psy hyenovité - Príbeh dvoch sestier)
Najdramatickejšie a najkrajšie zábery nazbierané elitnými filmári v priebehu desiatok rokov vás zavedú hlboko do vnútra prírody, kde nahliadnete do života rôznych druhov zvierat. Každé z nich má svoj príbeh. Či už ide o tigrie rodinu, ktorá sa práve rozrástla o tri mláďatá, skupinu šimpanzov či mladého vydrieho samca.

21. 4. 20.00 - Putovanie s pravekými monštrami
Tvorcovia obľúbených dokumentárnych seriálu Putovanie s dinosaurami a Putovanie s pravekými zvieratami pripravili impozantný a zábavný nový dokument. Zistíte, že pred vekom dinosaurov vládla planéte rad fantastických tvorov a rastlín. Väčšina z nás nemá ani tušenie, že takí zástupcovia života niekedy existovali. Alebo veria, že vtedy bola Zem domovom len pre červy a chrobáky. Napriek tomu si v týchto časoch dvojtonová dravá ryba vyšla zaloviť na breh, čtyřmetroví morské škorpióny rozsekávali plytčiny na kusy a jediný druh plaza predstavoval 80 percent všetkého živého. Putovanie s pravekými monštrami prvýkrát odhaľuje tieto fantastické tvory a bizarné svet, v ktorom žili.

21. 4. 21.30 - Okolo sveta za 90 minút
Je ľahké predstaviť si svet ako niečo nehybného a nemenného. V skutočnosti je ale naša planéta neustále v pohybe. Z morí sa vynárajú nové ostrovy a hory stúpajú do ešte väčších výšok. K tomu sa pridáva zmätok vytvorený ľudstvom. Medzinárodnej vesmírnej stanici trvá 90 minút, než dokončí cestu okolo sveta. Rovnako dlhý dokumentárny film rozpráva senzačný príbeh o tom, čo sa medzitým na Zemi stane. Počas hodiny a pol sa napríklad narodí 22 860 detí, zatiaľ čo 1 800 ľudí zomrie na podvýživu. Cesta začína na nultom poludníku v kráľovskej observatóriu Greenwich v Londýne a sleduje zmeny spôsobené geologickými a klimatickými podmienkami i ľudskou činnosťou. Zázraky života na našej planéte sa odohrávajú prakticky v priamom prenose. Okúzľujú, prekvapujú, šokujú, ale hlavne uchváti.

zdroj: digizone.cz, parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget