RTVS zlepšilo pokrytie v DVB-T u štyroch vysielačov

Napísal Torben N. 1 dňa 19 máj 2013 do kategórie Magazín, Správy

Žilina - Krížava, Stropkov - Baňa, Brezno - Skalka a Banská Štiavnica - Sitno

 

Počas tohto týždňa došlo k rozšíreniu a skvalitneniu pokrytia digitálnym pozemným signálom verejnoprávneho multiplexu RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska). V troch lokalitách došlo ku skvalitneniu signálu verejnoprávneho DVB-T muxu.

 

Konkrétne sa jedná o vysielače Žilina - Krížava, Stropkov - Baňa a Brezno - Skalka. Ďalej došlo k dvojnásobnému navýšeniu vyžiareného výkonu DVB-T vysielača Banská Štiavnica - Sitno. Vysielače sa stali súčasťou základnej siete vysielačov verejnoprávneho multiplexu RTVS.

"Som rád, že náš zámer zlepšiť a rozšíriť pokrytie územia Slovenska v rámci verejnoprávneho multiplexu dostáva konkrétne rozmery. Verejnoprávny rozhlas a televízia by totiž mali byť dostupné aj v kritických miestach, keďže aj v týchto lokalitách ľudia platia úhrady za služby verejnosti, ktoré poskytuje RTVS,"uviedol pri tejto príležitosti generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

"Našim cieľom je obnoviť divácky záujem o pozemné vysielanie, ponúknuť programy v HD kvalite a pripraviť strategické plány umožňujúce ďalší rozvoj terestriálneho vysielania ako interaktivita, DVB-T2, prenosný príjem a iné výhody, ktoré digitálne terestriálne vysielanie môže v budúcnosti divákovi ponúknuť," opísal ďalšie kroky riaditeľ Sekcie technickej realizácie RTVS Andrej Doležal.

zdroj: parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget