Slovak Sport.TV má novinky

Napísal Torben N. 1 dňa 08 január 2013 do kategórie Magazín, Správy

spustené EPG, WTA a basketbalová extraliga, zadarmo až do konca marca

 

Satelitná platforma Skylink naďalej poskytuje slovenský športový kanál Slovak Sport.TV v promo režime. Stanica je tak dostupná všetkým zákazníkom, ktorí majú aktívny programový balík DIGITAL. Pôvodne malo promo skončiť s koncom roka 2012.

"Dohodli sme sa na predĺžení proma do konca marca," vysvetlil webu parabola.cz Jaromír Glisník zo spoločnosti M7 Group, ktorá platformu Skylink prevádzkuje. "Máme tak viac času na ďalšie rokovania," dodáva.

Znamená to, že až do konca prvého kvartálu 2013 budú môcť stanicu sledovať všetci diváci Skylink bez dodatočných poplatkov.

Slovak Šport TV sa snaží vyplniť medzeru na trhu, ktorá tu vznikla po ukončení športového verejnoprávneho okruhu Trojka (STV3) a  je na satelite Astra 3B (23,5 ° E) teraz dostupný s riadnym elektronickým programovým sprievodcom (EPG). Diváci teraz konečne získavajú informácie o plánovaných programoch a prenosoch stanice.

slovak_sport_tv_logo

Do akého balíčka bude potom umiestnený zatiaľ nie je jasné. "So slovenskou Športom rokujeme o modeli pre budúci rok," povedal webu parabola.cz Jaromír Glisník, predseda predstavenstva spoločnosti M77 Group, ktorá službu Skylink prevádzkuje.

Športový fanúšikovia sa môžu na obrazovke stanice tešiť na také hviezdy, ako sú Serena Williamsová, Maria Šarapovová, Viktoria Azarenková a tiež Petra Kvitová.


Stanici sa podarilo získať vysielacie práva pre WTA Tour, ktorého súčasťou je aj ostro sledovaný Turnaj majsteriek. Potvrdili sa tak už informácie zo začiatku novembra, ktorá sa objavila na Facebooku tohto kanála, ale ešte v ten istý deň bola stiahnutá. Dnes sa teda ukázalo, že Slovak Sport.TV pustila informáciu skôr, ako mala. Generálny riaditeľ Róbert Greguš nechcel vtedy tento krok pre náš web komentovať.

Slovak Sport.TV podpísala zmluvu so švédskou spoločnosťou IEC, ktorá je držiteľom vysielacích práv pre celkom 150 športových disciplín za rok a spolupracuje s viac ako osemdesiatkou vysielateľov po celom svete. Od augusta 2007 sa pridala k spoločnosti Lagardère Unlimited. Uzavretie kontraktu s IEC umožní Slovak Sport.TV zabezpečenie exkluzívnych práv pre WTA Tour až do roku 2016. Ročne sa tak budú môcť tešiť diváci na päťstovku priamych prenosov, v ktorých uvidia najlepšie hráčky sveta.

Okrem toho televízia Slovenská Sport.TV prinesie na obrazovky aj viac než 500 tenisových zápasov ročne z turnajov WTA International a ATP World Tour 250 Series. Ďalej sa diváci môžu tešiť aj na pravidelné magazíny a pozápasovej hodnotenie či štatistiky. Kolotoč priamych prenosov z podujatí WTA Tour odštartuje na stanici Slovenského Sport.TV už v nedeľu 30. decembra kvalifikačnými zápasy o postup do hlavného turnaja Brisbane International 2013. Všetky priame prenosy z tenisu budú zároveň dostupné aj na internete.

Najvyššia slovenská basketbalová súťaž mužov získala nového generálneho partnera a zmenila názov na Slovak Šport TV mužská basketbalová extraliga.

Zmluvu s generálnym riaditeľom platenej televízie Róbertom Gregušem   v bratislavskom Dome športu podpísali prezident Slovenského basketbalovej asociácie Jaroslav Janáč a predseda Združenia mužských basketbalových klubov Miroslav Grznár.

Zápasy mužskej extraligy sa vysielajú na Slovak Šport TV od začiatku sezóny.

zdroj: parabola.cz, digizone.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget