TV Dajto: kvalifikácia MS 2014, Slovak Sport TV: Tipsport Extraliga

Napísal Torben N. 1 dňa 30 august 2012 do kategórie Magazín, Správy

Futbal a hokej na satelite

 

slovak_sport_tv_logoNecelý mesiac po získaní vysielacích práv na anglickú futbalovú súťaž nPower Championship a League Cup poteší stanica Slovak Sport.TV ďalšími atraktívnymi súťažami. Program však tentoraz neopúšťa hranice Slovenska. Ako stanica informovala prostredníctvom svojej stránky na komunitnom portáli Facebook, podarilo sa jej získať vysielacie práva pre domácu hokejovú Tipsport Extraligu, ktorú vysiela aj káblový a satelitný kanál Sport 1. Oba programy sa teda budú o vysielacie práva deliť.

Ako ďalej televízia uviedla, zmluva bola podpísaná so spoločnosťou Pro-Hokej, ktorá slovenskú hokejovú extraligu riadi. Slovak Sport.TV bližšie nešpecifikovala, ktoré prenosy chce ponúknuť. Slovenská Tipsport extraliga si drží vysokú úroveň a podľa internetovej encyklopédie Wikipedia bola magazínom The Hockey News tento rok vyhlásená dokonca ako šiesta najlepšia liga sveta a dostala sa medzi také značky, ako NHL, KHL alebo Elitserien.

V sezóne 2012/2013, ktorá by mala začať v septembri, bude hrať desať klubov. Jedná sa konkrétne o HC Košice, HK Nitru, SHK 37 Piešťany, HK 36 Skalica, HKM Zvolen, HK AutoFinance Poprad, HC'05 Banská Bystrica, MHC Mountfield, Dukla Trenčín a MsHK Žilina. Aj do budúcnosti sa očakávať, že Slovak Sport.TV získa zaujímavé súťaže. Pomerne nedávno do neho prestúpil bývalý šéfredaktor konkurenčného Digi Sportu Jaroslav Šišolák, ktorý roky pôsobil aj vo verejnoprávnej STV.

Športový kanál Slovak Šport TV zároveň rozširuje svoju technickú dostupnosť. Prevádzkovateľ uzavrel zmluvu so spoločnosťou Slovanet.

"Slovanet sa za účelom neustáleho skvalitňovania a rozširovaním služieb dohodol s televíziou Slovak Šport o zaradeni tohto TV kanála do svojho programového rastra," uviedol Róbert Gregus z televízie Slovak Sport.TV.

"Zaradenie je plánované v IPTV a vo vybraných káblovkách v priebehu mesiaca september, pričom kanál bude zaradený do existujúcich balíkov . Veríme, že naši klienti túto zmenu oceníia," dodáva.

dajto_0Slovenská komerčná stanica TV Dajto, kanál skupiny Markíza Group, bude vysielať všetky zápasy slovenskej reprezentácie z kvalifikácie na futbalový šampionát MS 2014. Prvý duel Litva - Slovensko odvysiela TV Dajto  7.9.2012 o 20:15 hodine.

"Televízia Dajto ponúkne v priamom prenose všetkých desať zápasov so slovenskou futbalovou reprezentáciou z kvalifikácie na Majstrovstvá sveta 2014. Úvodný duel Litva - Slovensko odvysiela naživo v piatok 7. septembra 2012 o 20.15 h. Stretnutiu sa bude podrobne venovať aj štúdio pred začiatkom a po konci zápasu, ktorého stream prinesie aj portál sportovenoviny.sk," informovala dnes o tom TV Dajto.

"Tento rok odvysiela aj ďalšie tri kvalifikačné zápasy medzi Slovenskom a Lichtenštajnskom (11. septembra), Lotyšskom (12. októbra) i Gréckom (16. októbra). Zvyšných šesť stretnutí, ktoré sa odohrajú budúci rok, nebudú chýbať ani na obrazovkách televízie Dajto, podobne, ako aj množstvo ďalších atraktívnych duelov z tejto kvalifikácie," dodáva.

zdroj: digizone.cz, parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget