TV Pětka spustila vysielanie

Napísal Torben N. 1 dňa 15 október 2012 do kategórie Magazín, Správy

Na satelite je pre všetkých zadarmo až do konca roka

 

Včera,15.10.2012 o 20:00 hodine zahájila vysielanie nová česká celoplošná televízia Pětka s reality show zo života známej speváčky Ivety Bartošovej. Kanál Petka je možné naladiť terestriálne, na satelite Astra a v ponukách káblových operátorov.

petkaa-507bb5a4b2864_230x359Pětka divákom prinesie pravú zábavu plnú pohody, emócií a známych tvárí. Vysielanie bude zložené z talk show, VIP udalosti, reality show i hobby magazínov všetkým, ktorí sa zaujímajú o dianie v českých hájoch. Skutočnú českú zábavu bude vykonávať celý rad známych osobností.

Televízia Pětka sa zameria na vlastnú tvorbu v štýle českej zábavy. Nadväzuje na dlhú tradíciu českých zábavných relácií, prehlbuje ich a prináša nové formáty. "Naša programová schéma vychádza z potrieb českého diváka. Ponúkame mu zábavné programy, u ktorých sa môže odreagovať a pobaviť, ale aj dozvedieť zaujímavosti nielen zo sveta šoubiznisu. Na svoje si prídu aj zástancovia typického českého humoru, "približuje novú televíziu jej generálny riaditeľ Marek Vítek.

Nová česká celoplošná komerčná stanica pětka je aktuálne dostupná pre všetkých satelitné divákov bez akejkoľvek dekódovacej karty. Voľné vysielanie Pětky je na základe požiadavky vysielateľov. Informoval o tom web parabola.cz Jaromír Glisník, predseda predstavenstva spoločnosti M77 Group, ktorá prevádzkuje platformy Skylink a CS Link. FTA vysielanie televízie Pětka bude dostupné do 31.12.2012. Potom bude vysielanie opäť opatrené systémami podmieneného prístupu CryptoWorks a Irdeto a dostupné zákazníkom s kartami CS Link a Skylink na ktorých je aktívny balíček DIGITAL.

Technické parametre:

* Astra 3B (23,5 ° E), freq. 11,895 GHz, pol V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA

Pětka vysiela na bývalej pozícii Retro Music Television.

Na obrazovkách televízie Pětka budú diváci každý týždeň pravidelne vídať známe české celebrity, ako je Iveta Bartošová, Alice Bendová, Mahulena Bočanová či Petr Vondráček. Medzi ďalšie hviezdy Pětky sa zaradí obľúbený český komik Zdeněk Izer, uznávaná kuchárka a mamička malej Christel Markéta Hrubešová, alebo nekonformný režisér Jakub Kohák.

Generálnym riaditeľom TV Pětka je Marek Vítek, reportér a publicista, ktorý získal za svoju prácu mnohé ocenenia. V súčasnej dobe tiež stojí na čele TV Metropol. Výkonným riaditeľ televízie Pětka sa stal Pavel Attel, spoluzakladateľ prvej českej hudobnej stanice Očko. V skupine Metropol zastupuje oblasť prevádzky, obchodu a marketingu. Programový riaditeľ, Václav Kutil, má dvadsaťročnú skúsenosť v dramaturgickej, scenáristickej, redakčnej aj režisérskej činnosti. Pôsobil ako producent a stál pri zrode TV Metropol.

Programy na televízii Pětka


Iveta, Iveta-live
Iveta je reality show zo života a o živote najznámejšej "padlej hviezdy" českého šoubiznisu - Ivety Bartošovej. Dokáže Iveta ustáť pozornosť médií, skrotiť vlastných démonov a usporiadať si osobný život? A podarí sa jej po rokoch vypredať Lucernu? Hviezdny comeback najznámejšej českej speváčky v priamom prenose.

Buřtcajk
Zdeněk Izer. Neriadená strela. Alebo skôr guľka. Guľa. pětka. Sadnúť. Nová show vtipov populárneho komika, ktorá vás vytiahne. V celku. V cajku. Je-libo jelito? Nebo je to buřt? Cajk! Buřtcajk - veľmi mastná show na pětke. Zdeněk Izer a aj sehr gut humor jeho kolegov zo srandovnej branže. Skeče, z ktorých vám potečú slzy - smiechom.

Nič nie je nemožné
Štatistika nuda je - ale nie na pětke! U nás je totiž možné všetko. Presvedčte sa sami v novom súťažnom programe Nič nie je Nemožné. Petr Vondráček a jeho VIP hostia v humornom kvíze, kde ide hlavne o zábavu a nadsádzku - a na to si môžete staviť.

V Luft
Jakub Kohák uvádza talkshow, ktorá vás prevetrá. Vzdušné otázky, nezadýchaní hostia a moderátor, čo nehovorí do vetra. Jakub Kohák a jeho hostia V Luft - talkshow na streche, ktorá je lepšia ako kdejaká relácia v hrsti.

Guľa
Známi ľudia glosujú s vtipom a nadhľadom udalosti dňa. Moderujú Ivo Šmoldas, Pavlína Wolfová a Luděk Staněk

Sen za deň
Zmena je život! - Aspoň raz v živote! Mahulena Bočanová a Zuzana Straková uvádzajú senzačnú show, ktorá vás za deň zmení na nepoznanie. Senzaden je relácia, ktorá vám zo dňa na deň zdvihne sebavedomie - a v ktorom si jeden deň budete skutočne pripadať ako vo sne.

Svet celebrít
Nablýskaný svet červeného koberca - alebo navoňaná zdochlina zašlej slávy? Aký je skutočný svet celebrít? Chcete obrátiť zákulisia šoubiznisu hore nohami? Obráťte sa na Alicu Bendovou - a na reláciu Svet celebrít. Bulvár na ostro.

Bulvárek
Spoločenský magazín, ktorý každý deň prináša čerstvé VIP správy a informácie zo sveta domácich i zahraničných celebrít. Program plný pikantných noviniek z červeného koberca, ktorého krédo znie "Bulvár inak", uvádza na striedačku dvojica vypečených moderátorov - sněženka Kateřina Kristelová a macher Jan Antonín Duchoslav. Bulvárek - bulvárny spravodajca, z ktorého budete valiť buľvy.

Stylife
Módne magazín, ktorý žije štýlom - StyleLife predstavuje najnovšie trendy v obliekaní, kozmetike a starostlivosti o krásu. Nikol Moravcová uvádza show, ktorá vie, čo letí a je vždy pri tom - či už na módnych mólach, prehliadkach, v prestížnych butikoch alebo na červenom koberci. StyleLife - relácia, ktorý zatrasie nielen vaším šatníkom.

Supermáma
Chýba vám poriadny program nielen pre mamy? Máme niečo presne pre vás! Supermáma - magazín plný užitočných rád a tipov, ako sa starať o bábätko, domácnosť, kari i seba samotnú. Zaháľať nebude ani spoločenská rubrika, krásne okienko starostlivosti nielen o skvelý vzhľad a hostia, ktorí poradia aj pohladia. Nalaďte sa na modernú ženskú vlnu s Monikou Valentová, Markéta Hrubešová a ďalšími super mamami.

Mamička
Odpovede na otázky, ktoré prináša život s deťmi od ich narodenia až po pubertu. Moderuje Lejla Abbasová.

Nevar z vody
Štyria VIP hostia a jeden šéfkuchár - Päť prísad pre show o varení, akú ste ešte nejedli. David Suchařípa uvádza kulinársku show, ktorá chutí skvele. Nedusí v sebe gurmána a prehltnete knedlík v krku.

Vaše oči
Program, ktorý natáčate vy sami - pretože Vaše oči ukazujú svet tak, ako ho vidíte vy. Ste svedkom zaujímavej udalosti - natočte ju na telefón a pošlite priamo k nám! Redaktori Pětky každý mesiac vyberú najzaujímavejšie videá, ktorých autorov neminie odmena. Staňte sa reportérom v relácii Vaše oči a buďte vidieť!

Správy z päťky
Správy na pětke prinášajú aktuálne informácie o dianí v spoločnosti, politike, kultúre a športu z domova i zo sveta. Váš spravodajský servis, ktorý vždy vie, čo sa deje.

Rozhovory na konci sveta
Program, ktorý sa rozhliada na všetky svetové strany. Martin Severa a jeho hostia - osobnosti z radov umelcov, športovcov, vedcov i politikov budú hovoriť hlavne o súčasnom svete - o tom okolo nás aj ich vlastným. Na konci sveta - relácia, pre ktorý sú otázky len začiatok.

Volajte prezidentovi
Blíži sa voľba prezidenta - zvoľte svojho favorita v predstihu na pětke! Kto hovorí pravdu a kto mláti prázdnu slamu? Opýtajte sa prezidentských kandidátov sami - priamo v živom vysielaní na pětke! Moderuje Peter Skočdopole

Potulky autobusom
Cestovateľská show na pětke, kde sa v jednom kuse jazdia v buse. Expedícia na štyroch kolesách s jedným cieľom - túlať sa po svete a spoznávať miesta, kam obyčajné autobusy nejazdia. Túlavý autobus zastavuje len na pětke - v relácii Toulky autobusom.

City koktail
Program, ktorý dýcha, chodí a žije mestom. Nie sme len pražská pětka - a môžete sa tak tešiť na city aktuality a kultúrne zaujímavosti nielen z metropoly, ale aj z ďalších miest českej republiky. Predstavíme vám nevšedných ľudí, zaujímavé miesta i nevšedné udalosti, ktoré hýbu vaším domovom. Vyvážený koktail namiešaný zo všetkých mestských obvodov a prísad - pretože každá časť mesta je z iného cesta. City Koktejl je vždy v obraze - a to nielen v Prahe!

Zbaľ si ma!
Stále sa vám nedarí stretnúť toho pravého? Nebaľte to ešte! Presne pre vás je tu Zbaľ si ma - nová street zoznamka na pětke pre všetkých, ktorí ešte nemajú zbalené. Petr Vojnar ako garde v novej reality show, kde je rande len začiatok. Zbaľ si ma - doporučený balík rád pre balenie v darčekovom balení.

Šoumeni
Vedieť dobre poradiť je umenie. Objavte v sebe šoumena priamo na ulici v novom súťažnom programe Šoumen na pětke, kde sa stretávajú prvky reality šou, vedomostných súťaží a skryté kamery. Šoumeni - vaša súťažnej show-menu s Karlom Zimou, Richardom Nedvědom a VIP hostí na pětke.

Milujem ťa!
Program o miestach, ktoré si zamilujete - rovnako ako populárne osobnosti, ktoré rozprávajú o tom, kde to majú naozaj radi. Miesta, ktorá vás uhranú a mestá, ktoré vám zostanú v srdci - relácia Milujem ťa ... vám posiela pohľad z miest, kde došlo k láske na prvý pohľad.

Indian
"Pařit" neznamená len na hudbu v klube - a celkom iný "klub hráčov" vám predstaví program Indian. Prelet svetom počítačových a konzolových hier, herné tipy a triky, novinky, ktoré Indian uloví ešte skôr, než sa dostanú k vám na monitor. Magazín monitorujúci aktuálne dianie na videohernej scéne uvádzajú ostrieľaní Filip Kraucher a Tomáš Otáhal.

S-hitparáda
Čo robí hit hitom - a čo robí z hitu s-hit? To vám prezradí S-hitparáda - prelet svetom tých najhorších hudobných prušvihov a paskvilov, ktoré kedy preplával českým aj svetovým éterom. Hlasujte o najväčšom s-hite populárnej hudby v S-hitparáde - programu, ktorý si "hity" berie pekne do parády.

Na zdravie!
Zaujíma vás, ako vyzrieť na zdravie? Ako zacvičiť so svojím životným štýlom? Čoho sa vyvarovať v jedle a ako na choroby? Chcete mať diéty vo svojej moci? Potom je tu pre vás Na zdravie - wellness a lifestyle magazín o zdravom životnom štýle sa Štěpánkou Duchková, reportážami a zaujímavými hosťami. Na zdravie - relácia, s ktorou si môžete bez obáv priťuknúť.

Na vrchole
Magazín nabitý informáciami o dianí z domova i zo sveta pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o dianie nielen okolo seba. Eva Jurinová a Martin Severa uvádzajú výživný program bohatý na skutočné ľudské príbehy, novinky naprieč záujmy aj hostí, ktorí majú čo povedať. Na Vrchol - relácia, ktorý má rozhľad.

Filmové novinky
Čo nového sa deje na striebornom plátne? Na čo ísť do kina,  a čomu sa vyhnúť ako presolenému popcornu? Filmové novinky - relácia o tom, čo sa točí vo svete filmu. S Filipom Kraucherem.

Sezóna
Zaujíma vás poľovníctvo, berú vás ryby a dosť času trávite v prírode? Na pětke vám začína Sezóna - týždenný magazín o všetkom, čo sa šuchne nielen v lese. Tina Pletánková vám predstaví sezónnu ponuku, ktorá platí po celý rok.

Rozprávky
Pásmo rozprávok pre deti, aby rodičia mohli dlhšie spať ...

Ako naladiť Pětku
zo satelitu:

Kanál pětka je dostupný všetkým zákazníkom CS Link a Skylink na kartách CryptoWorks, ICE aj Irdeto v rámci balíka DIGITAL. pětka vysiela na bývalej pozícii kanála Retro Music Television, na družici Astra 3B (23,5 ° E), freq. 11,895 GHz, pol V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK. Do konca roka je úplne zadarmo aj bez karty!

terestriálne (v blízkosti českých hraníc):

pětka je súčasťou celoplošnej distribúcie v rámci DVB-T multiplexu 3 spoločnosti Czech Digital Broadcasting (CDG). Stanicu môžu naladiť všetci diváci, ktorí môžu sledovať Prima LOVE, Óčko a Rádio Proglas vysielané touto sieťou.

káblové siete, IPTV:

Nová stanica bude postupne zaraďované do ponuky jednotlivých operátorov. Zatiaľ je potvrdené zaradenie do IPTV služby O2TV v ČR.

 

zdroj: parabola.cz


Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget