Vlastnú kartu bez SP bude mať aj Prima

Napísal Torben N. 1 dňa 20 september 2012 do kategórie Magazín, Správy

Po ČT bez servisného poplatku dalšia karta od Primy

 

prima_family_hdZákazníci CS Linku a Skylinku, ktorí budú chcieť sledovať bezplatne programy Slovenskej televízie a zároveň Primy, túto možnosť mať budú. Jedna satelitná karta im však k tomu stačiť nebude.

Servisný poplatok luxemburskej spoločnosti M77 Group, ktorá je prevádzkovateľom satelitných služieb CS Link a Skylink, nebudú musieť hradiť diváci ani za sledovanie programov skupiny Prima, teda Prima family, Prima Cool a Prima love. V tomto smere je ale jeden pomerne podstatný háčik, diváci budú musieť byť vlastníkmi ďalšie satelitné karty. Spoločnosti FTV Prima, ktorá je prevádzkovateľom týchto staníc, sa nepodarilo dohodnúť, aby jej neplatené programy a kanály Českej televízie fungovali z jednej karty.

Rokovania medzi M77 Group a FTV Prima viedla k tomuto výsledku. Televízna skupina bude hradiť servisný poplatok prevádzkovateľovi oboch satelitných služieb za tej podmienky, keď sa jej majiteľ satelitné karty rozhodne premeniť na "Kartu Prima". Po prechode na "Kartu Prima" bude teda naďalej možné prostredníctvom tejto karty prijímať iba programy vysielané a prevádzkovanej spoločnosťou FTV Prima, spol. s ro, ktoré nie sú v režime platenej televízie. Formulár už Prima zverejnila na svojom webe.

Zavedenie servisného poplatku u CS Linku a Skylinku, ktorý platí od 1. septembra tohto roka, zdvihol u jeho zákazníkov s neplatenú ponukou, ktorých bola výrazná väčšina, veľkú vlnu nevôle. Podľa reakcií z diskusných fór bolo dokonca zrejmé, že na základe tohto kroku sa dokonca niektorí z nich rozhodli vrátiť k pozemnému príjmu. Na nátlak verejnosti M77 došlo k premenovaniu základného (doteraz bezplatného) balíka z Gratis na Digital. Servisný poplatok rieši v niekoľkých konaniach tiež ČTÚ.

zdroj: digizone.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget