Astra 2A sa presunie na 23,5E, Astra 2C späť na 28,2E

Napísal Matúš H. 1 dňa 23 február 2012 do kategórie Magazín, Správy

Satelitný operátor SES chystá v nasledujúcich rokoch a mesiacoch zmeny vo svojej flotile satelitov ASTRA. Všetko je spojené s koncom očakávanej životnosti niektorých družíc a tiež plánovaným štartom nových kozmických aparátov. Zmeny sa dotknú týchto pozícii: 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E a 31,5°E, teda aj českého a slovenského trhu, ide najmä o  satelitné platformy CS Link a Skylink, ktoré využívajú tieto kapacity na družiciach Astra 3A a Astra 3B na pozícii 23,5 st. východne.

Prvým novým satelitom pod značkou ASTRA bude Astra 2F. Družica bude vynesená v poslednom štvrtine tohto roku. Do vesmíru ju vynesie nosná raketa Proton. Astra 2F bude vybavená 64 transpondérmy v Ku a ďalšími štyrmi v Ka pásmu. Cieľovou pozíciou bude 28,2°E, odkiaľ bude pracovať pre potreby britského a írskeho trhu. Astra 2A sa spolu so satelitom Astra 1E presunú na pozíciu 23,5°E. V prípade Astry 1E pôjde o návrat na tuto lokáciu, kde už predtým poskytovala služby aj pre strednú Európu. Astra 2A momentálne pracuje na 28,2°E pre britský a írsky trh. Do roku 2014 je naplánovaný presun družice Astra 2B a Astra 1N na pozíciu 19,2°E. Momentálne oba kozmické aparáty sú na pozícii 28,2°E. Pozíciu 28,2°E posilnia dva nové satelity a to Astra 2E, ktorá bude vynesená v roku 2013 a Astra 2G o rok neskôr.

Podrobnosti o týchto satelitoch SES (Astra) zatiaľ neposkytuje. V polovici roku 2013 vynesie nosná raketa Ariane telekomunikačnú družicu Astra 5B, ktorá bude pracovať na orbitálnej pozícii 31,5°E, spolu s Astrou 1G. Bude poskytovať služby mimo iné aj pre postsovietské republiky ako Ukrajinu, Gruzínsko a ďalších zákazníkov z ostatných krajín, ktoré budú pokryté signálom.

Zdroj: parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Ellano.sk - počítače a mnoho iného za fantastické ceny! V našem e-shopu najdete tisíce položek z řady kategorií. https://t.co/upQPDWmGP6

Discovery a Eurosport zůstávají na Skylinku. Nově bude nabízet TLC. Televizní programy skupiny Discovery... https://t.co/qvpUiAluyf