Amiko WLT 80

Napísal Ivan P. 1 dňa 04 jún 2014 do kategórie Recenzie, DVB-S2 HDTV prijímače

Wifi dialkové ovládanie a myš v jednom.

 

V dnešnej recenzii Vám predstavím ďalší produkt od maďarskej firmy AMIKO. Po klávesnici  s touch padom WLK-100, sa na trhu objavil produkt Amiko WLT-80. Jedná sa o wifi diaľkový ovládač malých rozmerov (d=15cm, š=4cm) s touch padom, ktorý môžete použiť aj ako myš. Pomocou tohto ovládača môžete ovládať zariadenia ako PC s OS Windows a MAC, herné konzoly (Xbox,Playstation) a zariadenia s OS Android(Tablet, digitálne prijímače s OS Android, Android TVbox), Smart TV, Projector apod.

Ovládač nepotrebuje žiadnu komplikovanú inštaláciu, stačí jednoducho zasunúť USB wifi adaptér, ktorý je súčasťou balenia, zasunúť do USB portu zariadenia, ktoré chceme ovládať, zapnúť ovládač a zariadenie sa okamžite spáruje s ovládačom a môžete ho ovládať.

Parametre:

 

  • wireless 2.4 GHz
  • touchpad
  • tlačidlá ovládania prispôsobené pre ANDROID prijímače
  • podporované najnovšími hracími konzolami (XBOX, Playstation)
  • podpora Windows, Linux, OS X

 

Balenie:

IMG 1782 IMG 1783

Obsah balenia:

1x ovládač Amiko WLT 80

1x wifi USB adaptér

2x AAA batérie do ovládača

1x USB predlžovací kábel o dĺžke 40cm (na zasunutie wifi USB adaptéra a zasunutie do zariadenia).

IMG 1788

Vrchná strana ovládača:

Vrchná strana ovládača ma v hornej časti umiestnený dotykový touch pad pomocou ktorého môžete ovládať zariadenie tak, ako keby ste ho ovládali myšou. Touch pad  má veľkosť 3,5 x 3,5 cm. Ovládanie pomocou touch padu je citlivé a dobre reaguje.

Stredový ovládací kríž, slúži na pohyb po jednotlivých položkach. V strede ovládacieho kríža je umiestnené tlačidlo OK.

Ďalšie tlačidla ovládača:

Power: zapnutie a vypnutie zariadenia.

Vol+ a Vol-: slúži na ovládanie hlasitosti zariadenia.

PgUp a PGDn: slúži na pohyb dopredu a dozadu (napr. pri prehliadaní stránok Vam zobrazí predchádzajúcu, alebo ďalšiu stránku.)

Play/pauza: slúži na prehrávanie a pozastavenie prehrávaného média.

Tlačídla naľavo  nad stredovým krížom L : plní funkciu ľavého tlačidla myši.

Tlačídla napravo  nad stredovým krížom R :plní funkciu pravého tlačidla myši a funkciu BACK (späť).

Pod stredovým ovladacím krížom sa nachádzajú tlačidla:

HOME: v OS android Vás vráti na základnu plochu.

iné funkcie: zobrazí niektoré položky nastavenia a pod.

Modrá Led dióda trvalým svietením indikuje spojenie s prijímačom, pokiaľ bliká nadväzuje spojenie a ak je zhasnutá, ovládač je neaktívny. Pokial je ovládač neaktívny, stačí stlačiť tlačidlo OK na ovládači a ten ihneď nadviaže spojenie s prijímačom.

IMG 1784 IMG 1789

Zadná strana ovládača:

Zadná strana je ergonomicky dobre tvarovaná, čím sa vyplepší držanie ovládača. Po otvorení zadného krytu nájdete priestor pre vloženie napájacích batérii a úložne miesto pre wifi USB adaptér.

IMG 1785 IMG 1786

Testovanie ovládača so satelitným prijímačom s OS Enigma2:

Ovládač sa bezproblémovo spároval. Pomocou krížového ovládača idú prepínať stanice, tlačidla hlasitosti taktiež ovládajú hlasitosť.  Touch pad sa dá použiť aj pre pohyb vo webbrowseri. No má to aj nejaké nedostatky a to také , že sa nedá týmto ovládačom  zobraziť menu prijímača a písať vo webbrowseri (je to prakticky nemožné aj pomocou google virtuálnej klávesnice).

Test s Tabletom s OS Android:

Ovládač sa bezproblémovo spároval. Na pripojenie USB adaptéra do tabletu som použil OTG adaptér miniUSB/USB.

Ovládanie OS Android je oveľa lepšie a to v tom zmysle, že fungujú všetky tlačidlá. Touch padom sa môžete pohybovať v OS Android, spúšťať a ovládať jednotlivé programy a aplikácie. Ale tiež to ma jeden nedostatok a to taký, že taktiež sa nedá písať ani pomocou virtuálnej klávesnice a to preto, že po zasunutí USB wifi adaptéra nie je možné navoliť virtuálnu klávesnicu Androidu.

Test s PC:

Ovládač sa bezproblémovo spároval. Inicializácia v PC trvala o niečo  dlhšie (cca 30sek.) a to preto lebo windows 7 si inštaloval automaticky softvérové ovládače po pripojení ovládača. Z PC si rozumel ovládač asi najlepšie. Vo webbrowseri sa dá písať pomocou virtuálnej klávesnice Google. Ovládanie hlasitosti funguje a aj ovládanie médii a webbrowseru. Stlačením tlačidla HOME sa Vám automaticky spustí webbrowser. Pokiaľ v spustenom webbrovseri stlačíte tlačidlo HOME tak sa Vám zobrazí nastavená domovská stránka webbrowseru. Tlačidlami PgUP a PgDn sa posúvate vo webbrowseri o stránku dopredu, alebo dozadu.

Ovládanie aplikácii s Amiko WLT 80:

Ovládanie a spúšťanie programov v PC, alebo iných zariadeniach napr. tabletoch s OS Android, prevádzate hlavne pomocou touchpadu, ktorý je umiestnený vo vrchnej časti ovládača. Ovládaním pomocou touch padu sa Vám pohybuje kurzor myši po obrazovke a ním ovládate a spúšťate aplikácie, tak ako keby ste ho ovládali myšou.

Pohybom prsta po touchpade pohybujete ovládacím kurzorom a ťuknutím, alebo dvojitým ťuknutím na touchpad program spustíte, alebo potvrdíte vybranú voľbu. V mediaplayeri navyše môžete používať aj tlačidlo Play/pauza , ktorým si spustíte, alebo pozastavíte prehrávaný multimediálny súbor. Miesto potvrdenia ťukaním na touchpad môžete použiľ aj tlačidlo L na ovládači, ktoré plní funkciu ľavého tlačidla myši. Tlačidlo R plní fukciu pravého tlačidla myši sním sa vrátite o krok späť a pod. Ovládanie hlasitosti pomocou tlačidiel vol- a vol+  fungovali na všetkych zariadeniach. Krížový smerový ovládač a tlačidlo OK sú funkčné v závislosti od spustenej aplikácie, alebo spusteného programu. Ovládač má dobrú citlivosť a tak isto aj smerovosť vzhľadom na to že je pripojené cez wifi 2,4GHz prenos.

Záver:

Myslím Amiko WLT 80 je vhodný doplnok na ovládanie multimédii v domácnosti. Skvele sa dá využiť ako diaľkové ovládanie napr. ked prepojíte PC, alebo tablet s TV a púšťate si s neho videá, či iné multimédia a pod, svoje využitie určite nájde.

Ak sa Vám tento produkt zapáčil, môžete si ho zakúpiť za veľmi dobrú cenu v eshope ELLANO.SK.

Verím,že sa Vám článok páčil a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget