Preview: Xtrend ET7100 v 2

Napísal Ivan P. 1 dňa 20 máj 2020 do kategórie Recenzie, DVB-S2 HDTV prijímače

FULL HD LINUXOVÝ DVB-T2/C PRIJÍMAČ S ČÍTAČKOU KARIET A CI SLOTOM

V dnešnom preview, Vám predstavíme nový produkt v ponuke nášho e-shopu, ktorý nesie označenie Xtrend ET7100 v2. Jedná sa o jednotunerový, FULL HD, linuxový hybridný prijímač, určený pre príjem terestriálneho DVB-T/T2 a káblového vysielania DVB-C v kompresiách Mpeg2,Mpeg4/H.264 a HEVC/H.265.

Tento set-top box je tak možné použiť aj na príjem DVB-T2, alebo DVB-C vysielania v kódeku HEVC a to nielen toho bezplatného, ale aj na príjem platenej ponuky pomocou dekódovacej karty, alebo dekódovacieho modulu. Platené vysielanie Plustelky je možné prijímať pomocou karty Plustelka, alebo pomocou bezkartového dekódovacieho modulu Plustelka, kartu RTVS, kartu východoslovenského poskytovateľa platenej pozemskej televízie Téčko, prípadne je možné použiť kartu, alebo dekodovací modul Vášho káblového operátora DVB-C (odporúčame overiť si funkčnosť s operátorom).

Xtrend ET7100 V2 má, okrem toho, že má výborný obraz, výhody operačného systému Enigma 2, napríklad výborné EPG s rôznymi variantami zobrazenia, napojenie ČSFD (internetová databáza rozšírených informácií o programe) na EPG a zoznam nahrávok, Archívy CZ/SK televízií, HbbTV, HDMI CEC, automatický EPG refresh, výkonný mediaplayer pre prehrávanie v domácej sieti, možnosť ovládať a spravovať prijímač na diaľku cez smartfón, streamovanie do telefónu, či tabletu a mnohé dalšie

LOGOELLANO2018GLOW.png

7100.jpg

 

Prijímač Xtrend ET7100 v2 poháňa Dual Thread procesor od Broadcomu vo verzii BCM 73625, taktovaný na 751Mhz, doplnený o rýchlu DDR3 RAM pamäť o veľkosti 512 MB. Flash pamäť je o veľkosti 256MB, slúži pre inštaláciu operačného systému Enigma 2 a ďalších doplnkov (skinov a pluginov). O chod prijímača sa stará operačný systém enigma2.

Technické údaje:


2000DMIPS procesor
256 MB flash, 512 MB RAM (RAM)
1x DVB-C / T2 hybridný HDTV HEVC H.265 tuner
4-miestny biely displej
Linux OS Enigma2
HbbTV - Áno
Jazyk na obrazovke Jazyk viacjazyčný
Čítačka kariet SmartCard Reader (CA)
1x slot CA.
1x slot CI
Kompatibilné s HDTV
3D-Ready
HD + Ready

Obsah balenia

 

IMG 3088 IMG 3089

Hybridný prijímač Xtrend ET7100 v2
diaľkové ovládanie
2x Batérie do diaľkového ovládača
Kábel HDMI
Externý zdroj napájania 

 

Predný panel

 IMG 3092 

Na prednom paneli sa nachádza:

Na ľavej časti predného panela sa nachádza jedno ovládacie tlačidlo power pre zap. a vyp. prijímača. Pre zobrazovanie stavu prijímača sú zabudované dve LED diódy zelená a červená. Prijímač nemá displej. Predný panel ukrýva aj zabudované IR čidlo, pre komunikáciu prijímača s diaľkovým ovládaním.

 IMG 3093

Pod odklopnou časťou predného panela je zabudovaná jedna softvérovo upraviteľná UNI čítačka dekódovacích kariet ( karta sa vkladá čipom dopredu a nadol) v našej enigme je čítačka nastavená pre spoluprácu s kartou Plustelka. Okrem čítačky tam nájdete aj jeden USB port 2.0 pre pripojenie USB komponentov(USB flesh, USB HDD, USB wifi a pod.

Zadný panel

 IMG 3094

Na zadnom paneli sa nachádza:

1x CI slot pre vloženie CI/CI+ dekódovacieho modulu.

1x tlačidlový vypínač.

1x jack 12V DC IN- konektor pre pripojenie externého napájacieho adptéra 12V.

1x RF IN vstup hybridného tuneru HEVC - slúži na pripojenie terestriálnej antény, alebo káblovej TV.

1x RF OUT - výstup hybridného tuneru - loop.

3x CINCH konektory- analógový audio video výstup slúži pre pripojenie ku starším typom TV alebo pre pripojenie audia ku zosilňovaču pomocou kábla CINCH.

1x S/PDIF - digitálny zvukový výstup slúži pre pripojenie zvuku optickým káblom ku domácemu kinu alebo AV receiveru.

1x HDMI 1.4 - slúži pre pripojenie prijímača k LCD, alebo plazmovej TV pomocou HDMI kábla.

1x ETHERNET 10/100MB -  ethernet slúži na pripojenie prijímača k internetovej sieti pomocou LAN kábla.

1x USB 2.0 určený pre pripojenie USB komponentov ako USB HDD, USB flesh , USB wifi a pod.

 

Diaľkové ovládanie

IMG 3090 IMG 3091

Diaľkové ovládanie nie je programovateľné, slúži iba pre obsluhu Xtrendu ET 7100 v2. Ovládanie je dobre tvarované. Má pogumované tlačidla, ktorých chod je tichý. Ovládanie má dobrú smerovosť.

 

Postup inštalácie enigmy Xtrend ET7100 v2:

1. Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32 nakopírujte zložku et7x00, ktorá obsahuje inštalačné súbory enigmy.

2. Do vypnutého prijímača zasunte USB kľúč s enigmou (ostatné USB porty musia byť voľné) a zapnite prijímač zadným vypínačom.

3. Po zapnutí prijímač prehľadá USB porty a po nájdení enigmy na USB kľúči 3x blikne červená LED dióda na prednom paneli prijímača.

4. V okamihu blikania červenej LED diódy stlačte tlačidlo power na prednom paneli prijímača, tým sa rozsvieti aj zelená dióda a začne sa inštalácia.

5. Po nainštalovaní sa prijímač sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

 

Enigma OpenATV 6.4 od ELLANO.SK

Pri zakúpení prijímača OCTAGON SF138 DVB-T2/C  v našom eshope ELLANO.SK získate prijímač s plne nakonfigurovanou enigmou v nasledovnej konfigurácii:

Ako základ je použitá E2 OpenATV 6.4 z 04/2020 s najnovšími drivermi a gstreamerom 1.17.0, ktorý vylepšuje prehrávanie videí. V enigme sú doinštalované tie najobľúbenejšie pluginy, softcamy, picony,skiny a pod.

infoe2 cpu ram

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

menu menu

V Enigme  je taktiež nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 16, ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Používanie a Gui/Skiny/HDGlass16.

hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

  

EPG (elektronický programový sprievodca):

Pre zobrazovanie TV programu sme nainštalovali obľúbený plugin Cool TV Guide.

Softcamy:

Sú nastavené pre dekódovaciu kartu Plustelka.

Pluginy:

Archívy CZ/SK 1.2.2 , Infobartunerstate,ClearMEM,Cool TV Guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube,HDMI CEC, HbbTV, Opera webbrovser, OpenwebIf a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia.

plg1 plg2

 

Funkcie prijímača

Nahrávanie je nekódované, vo formáte TS, nahrávky je možné prehrávať aj v PC. Okrem okamžitého a načasovaného nahrávania cez EPG je funkčný aj thimeshift (nahrávanie s časovým posunom). Nahrávať môžete na USB Flash, USB HDD, alebo sieťový NAS disk. Do prijímača nie je možné zabudovať interný HDD.

Pri pripojení terestriálnej antény k tuneru (DVB-T2/C), je možné aktivovať napájanie antény 5V priamo z tuneru, je plne funkčné. Tuner je možné použiť aj pre pripojenie káblovej TV DVB-C.

dvbt dvbc

Prijímač nepodporuje funkciu PIP (obraz v obraze).

Prijímač má aj podporu HBBTV.

hbbtv hbbtv2 hbbtv3

 

Ostatné funkcie prijímača ako streamovanie, prehrávanie multimédii, radio , TXT a pod. sú totožné s funkciami iných linuxových MIPSEL prijímačov s OS enigma2.

Prijímač prehral tieto video formáty: 3GP,MKV,VOB,DivX,xvid,mov,FLV,h.264,avi,SRT titulky, Prijímač plynulo prehral aj video1080p jelly fish 60Mbps h264 .

Audio formáty prehral prijímač tieto:Flac,DTS,ac3,aac,waw,mp3.

Prijímač však paradoxne neprehrá cez USB formát h.265/HEVC. Je to záležitosť nepodporovania tohto formátu GStreamerom v enigme tohto prijímača.

V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie, za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070, alebo et5370, na výber ich je viac.

Prijímač má aj CI slot pre vloženie CI modulu pre dekódovanie terestriálnej, alebo káblovej TV .

XtrendET7100 v2 bezproblémovo spolupracuje s Ci modulom Plustelka.

 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 1080i.

Tuner A je nastavený na :DVB-T2 ( v nastaveniach tuneru je možné prepnúť na DVB-C)

FTP meno a heslo: root

 

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel alebo aktivácia HbbTV- na programoch vysielajúcich HbbTV

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkých prijímačov s OS enigma 2 !

Firma ELLANO.SK oznamuje , že pluginy v enigme sú dielom tretích strán a nezodpovedá za ich funkčnosť! Taktiež sa nevzťahuje záruka na prípadnú nefunkčnosť niektorého pluginu. Záruka sa vzťahuje iba na hardware prijímača!

Prijímač Xtrend ET7100 v2si môžete zakúpiť za bezkonkurenčnú cenu v našom e-shope ELLANO.SK. Prijímač dostanete plne nakonfigurovanou enigmou OpenATV6.3 v popísanej kopnfigurácii v tomto článku.

Pokiaľ ste u nás prijímač Xtrend ET7100 v2 nekúpili a máte záujem o našu nakonfigurovanú enigmu, tak si ju môžete zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Taktiež je možné dokúpiť kompatibilný wifi USB adaptér pre pripojenie prijímača k wifi internetovej sieti.

Veríme, že sa Vám preview páčilo a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 rating 1 vote

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Dokončite úlohu

TOPlist

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu