× Ak máte otázku na prijímač Technisat, tu založte novú tému

Tuner B

  • icosom
  • icosom-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • Aj pokazené hodinky ukazujú dvakrát denne správny čas
Viac
18 máj 2021 19:35 - 18 máj 2021 20:27 #25430 od icosom
Tuner B bolo vytvorené icosom
Zdravým...potreboval by som poradiť z problémom ,ktorý sa týka tuneru "B" v prijímači VU+Duo2. Stalo sa mi nasledovné. Potreboval som overiť (identifikovať) aký presne tuner mám. Tuner (B) som teda vybral a detailne nafotil. Samozrejme prijímač nebol pod prúdom. Potom som ho vrátil a dnes som si všimol, že už nefunguje. V nastaveniach tunera v sekcii hľadač signálu signál je ale žiadny kanál sa nezobrazí. Na obrazovke sa zobrazuje hláška "Ladenie zlyhalo"...Vedel by niekto poradiť v čom môže byť problém?
Prílohy:
Posledný krát upravené:18 máj 2021 20:27 icosom Dôvod: spresnenie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • icosom
  • icosom-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • Aj pokazené hodinky ukazujú dvakrát denne správny čas
Viac
18 máj 2021 22:00 #25431 od icosom
Odpoveď od icosom na tému Tuner B
Tak som troška pokročil. Napadlo ma vymeniť oba tunery. Výsledok bol, že tuner "A" v druhom slote tiež nefungoval. Potom som tuner"B" preložil do slotu pre prvý tuner a kupodivu fungoval. Takže z toho jasne vyplýva, že oba tunery sú funkčné a teda bude pravdepodobne problém na základnej doske. Bolo by možné ju opraviť, má niekto s takouto opravou skúsenosť? Je takáto oprava rentabilná?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
19 máj 2021 09:39 #25432 od peter
Odpoveď od peter na tému Tuner B
Ak ti v druhom slote tuner ukazuje signál, ale len nejdú stanice, neznamená to, že je vadný slot, alebo tuner.

Tuner B je podružný, prijímač ho zapne, len v prípade potreby, čiže pri nahrávaní, ked je tuner A obsadený.

Odpoj kábel od tuneru A, nastav ho na volbu Nenakonfigurovaný a ulož. Do tuneru B pripoj kábel, nakonfiguruj ho správne podla tvojho rozvodu a urob reštart prijímača. Následne spusti ladenie cez tuner B.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • icosom
  • icosom-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • Aj pokazené hodinky ukazujú dvakrát denne správny čas
Viac
19 máj 2021 15:48 #25433 od icosom
Odpoveď od icosom na tému Tuner B
Hovorí sa, že dobrá rada zlato. Vyskúšal som urobiť všetko podla návodu a na moju radosť to klaplo. Tuner A som vypol, B nakonfiguroval a urobil reštart. Hneď po ňom B tuner ožil a už som iba zapol k nemu späť A. Otestoval som ich tak, že som spustil nahrávanie 4 kanálov naraz a všetko šľape ako hodinky. Už by som iba poprosil o vysvetlenie. Čo sa vlastne stalo tým, že som B tuner odpojil (vybral) a opäť ho vložil. Prečo potom už nefungoval. Ďakujem za pomoc.... 
Prílohy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.178 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu