× Ak máte otázku na prijímač Technisat, tu založte novú tému

Vyplo mi Astru 19,2

Viac
28 júl 2021 12:45 #25538 od BoKo
Vyplo mi Astru 19,2 bolo vytvorené BoKo
Ahojte,
nie som si tým síce istý, ale myslím, že sa to stalo po použití pluginu ellano.sk. Mám príjmač VU+ 4K Duo SE. Predtým som príjmal normálne programy z Astry 23,5, no zároveň aj voľné nemecké, či 4K programy z Astry 19,2. Pritom som mal vybraný zoznam Skylink Sk. Určite mám niečo zle nastavené v tuneroch. Má  dva nezávislé káble pripojené do dvoch F-Konektorov vzadu na príjmači a kvalitnú parabolu z monoblokom pre 23,5 a 19,2 s dvoma výstupmi a teda dvoma samostatným káblami, ako som spomínal. Myslím, že po použití práve toho pluginu mi ostali v zozname Skylink Slovensko iba programy z 23,5. Aj keď sa prepnem napr. do zoznamov Nemecké voľné, či 4K, stanice sú zašednuté, akoby som z 19,2 nepríjmal. No mám zmerané, že príjmam. Tunery mám nastavené takto:
Tuner A: Vuplus DVB-S NIM(45308X FBC) (DVB-S2)
     DiseqC A/B
     Satelity: 23,5E Astra 3B, 19,2E Ka-band Astra 1KR/1L/1M/1N
Tuner B: Vuplus DVB-S NIM(45308X FBC) (DVB-S2X)

Prikladám foto do prílohy, ako mám nastavený teraz tuner A.  . Predtým som to mal možno ináč. Medzitým som samozrejme týždeň laboroval a dosiahol aj stav, keď naopak išli stanice z 19,2 no zas nešli z 23,5. Pred 2 týždňami s pôvodnými nastaveniami (nezazálohoval som si - úplne som sa spoľahol na ten plugin - moja chyba) išli naraz 23,5 aj 19,2 a tie stanice (nemecké, 4K...), ktoré podporuje Skylink boli priamo v zozname Skylink Slovensko.
Chcem vás týmto ochotných a znalých poprosiť o pomoc.
Ďakujem
Prílohy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
28 júl 2021 12:51 #25539 od Blind Guardian
Odpoveď od Blind Guardian na tému Vyplo mi Astru 19,2
Serus.
Plugin Ellano Setting ti to určite neurobil a ani ti neprestavil tunery.
Je to iba tvojím zlým nastavením tuneru.
Nastav si miesto 19,2E ka-band družicu 19,2E ku-band a pôjde to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
28 júl 2021 13:02 #25540 od BoKo
Odpoveď od BoKo na tému Vyplo mi Astru 19,2
Ahoj,
ďakujem ti, idem to vyskúšať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
28 júl 2021 13:31 #25541 od BoKo
Odpoveď od BoKo na tému Vyplo mi Astru 19,2
Ďakujem ti Bling Guardian, mal si pravdu mal som tam fakt ka-čko a vôbec som si to nevšimol. S KU-čkom to ide, no v zozname Skylink Slovak Republic sú stále iba čisto československé stanice. Po kúpe príjmača tam boli aj voľné nemecké, francúzske... a UHD demo stanice. Tie už sú teraz iba v špecializovaných zoznamoch staníc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
28 júl 2021 13:34 - 28 júl 2021 13:37 #25542 od Blind Guardian
Odpoveď od Blind Guardian na tému Vyplo mi Astru 19,2
Su aj 4K FAV skupiny aj Nemecké voľné a pod. Prešiel si šípkou nadol všetky FAv skupiny? SKús ešte raz aktualizovať setting pluginom Ellano Setting.
Posledný krát upravené:28 júl 2021 13:37 Blind Guardian

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.175 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu