ČT bez serv. poplatku max. na 3 kartách

Napísal Torben N. 1 dňa 10 október 2012 do kategórie Magazín, Správy

Vnútri postup ako previesť kartu na kartu ČT

Spoločnosť M77 Group, vlastník satelitných platforiem Skylink a CS Link, zaviedla začiatkom septembra 2012 tzv. servisný poplatok za príjem neplatených programov, vrátane okruhov Slovenskej televízie. Tá sa s firmou dohodla na riešení bezplatného príjmu všetkých programov ČT zo satelitu Astry na pozícii 23,5 st. východne.

Servisný poplatok síce vstúpil do platnosti 1.9.2012, avšak svoje dôsledky priniesol až v tomto týždni - v noci z 1.10.2012 na 2.10.2012 vykonal operátor prvú vlnu vypínania kariet s neuhradeným servisným poplatkom s výnimkou programov ČT1, ČT2, Jednotka (STV1) a Dvojka (STV2). Ďalší proces vypínania dekódovacích kariet bude prebiehať každý týždeň - v noci na utorok. Vypnutie zostávajúcich programov je naplánované na 3.12.2012.

SKYLINK_LOGO

Do prvej vlny vypínania kariet s neuhradeným servisným poplatkom sa teda dostali aj programy Českej televízie - ČT Sport (predtým (ČT4) a ČT Sport HD (ČT4 HD). Záujemcovia o programy Českej televízie majú možnosť bezplatne previesť svoju dekódovaciu kartu CS Link alebo Skylink typu CryptoWorks alebo Irdeto / ICE na "Kartu ČT". V prípade kariet CryptoWorks, ale musí počítať s budúcim prechodom na iný typ kódovania.

Česká televízia sa rozhodla obmedziť svoju ponuku bezplatného príjmu programov zo satelitu. Jednému poplatníkovi skonvertuje maximálne tri satelitné karty Skylink / CS Link na Kartu ČT. Toto obmedzenie je porušenie zákona.

ct-hd

Ako postupovať v prevode satelitnej karty na Karta ČT
* Pre prevod existujúcej karty na službu Karta ČT je nutné vyplniť formulár, ktorý nájde záujemca na stránkach ČT
* Službu môžu využiť ako domácnosti, tak aj podnikatelia a organizácie
* Formulár je potrebné zaslať na poštovú adresu: Česká televízia, televízne poplatky-karta ČT, Kavčí hory, 140 70 Praha 4

Dôležité zmeny s prevodom karty na "Karta ČT"
* Karta ČT je určená pre príjem iba programov ČT a to pre vlastnú potrebu, resp. členmi domácnosti
* Programy ČT bude divák prijímať iba na území Českej republiky. V prípade porušenia tohto obmedzenia bude po upozornení zo strany ČT karta okamžite zablokovaná
* Karta ČT umožní príjem iba programov ČT a žiadne ďalšie kryptované nebude môcť divák prijímať
* ČT si vyhradzuje právo skonvertovať maximálne tri satelitné karty na Kartu ČT u jedného daňovníka, v prípade firiem potom maximálne do počtu platených koncesionárskych poplatkov z TV prijímačov

Spoločnosť M77 Group o spoplatnenie bezplatných programov v balíčkoch GRATIS / FREE (dnes DIGITAL) informovala prostredníctvom médií koncom mája tohto roka. Všetkým svojim klientom tiež postupne rozposlala list informujúci o zmene podmienok v príjmu satelitných programov - teda o zavedenie servisného poplatku vo výške 29,-Sk v ČR, resp. 1,20 eur mesačne na slovensku. Napriek tomu sa niektorí držitelia kariet CS Link a Skylink o zavedení poplatku ani nedozvie. Týka sa to tých držiteľov kariet, ktoré nie sú vedené na súčasného užívateľa.

Servisný poplatok neplatí diváci s platenými balíčky / programy. Na jeden až dva roky sú od poplatku oslobodení aj diváci, ktorí v poslednej dobe vymenili starú kartu CS Link / Skylink za kartu Skylink Výmena.

zdroj: parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget