HD je samozrejmosť. HBO zrušila index HD v logu

Napísal Ivan P. 1 dňa 06 september 2019 do kategórie Magazín, Správy

hbologo.png

Televízne vysielanie vo vysokom rozlíšení (HDTV) je už úplná samozrejmosť, že sa prevádzkovateľ prémiových filmových kanálov HBO a Cinemax rozhodol urobiť zásadný krok - v HD distribúciách už nepoužíva v logu index HD.

Nech si divák teraz zvolí HBO HD, HBO2 HD, HBO3 HD, Cinemax HD či Cinemax2 HD u žiadnej z týchto piatich staníc už nenájde v logu označenia "HD".

U operátorov televíznych služieb sa už bežne nachádzajú vymenované stanice v HD rozlíšení a navyše pôvodné SD verzie sú postupne sťahované z programových rastrov poskytovateľov televíznych služieb. Nemá preto zmysel zbytočne uvádzať, že sa jedná o HD distribúciu.

Prevádzkovateľ kanálov HBO a Cinemax zároveň pracuje na zlepšení technickej kvality svojich programov. Distribučný signál, ktorý poskytuje televíznym operátorom, sa u HD kanálov HBO zvýši zo 7 Mbit / s na 10 Mbit / s a ​​v prípade HD staníc Cinemax z priemerných 7,6 Mbit / s (VBR) na 9 Mbit / s (CRB).

Zlepší sa aj ponuka zvukových stôp. Hlavný kanál HBO HD bude naďalej poskytovaný s dabingom so zvukom v Dolby Digital. Kým HBO2 HD a HBO3 HD budú mať AC3 stopu len u pôvodnej jazykovej verzie. Programy Cinemax HD a Cinemax2 HD budú zatiaľ poskytované bez zvukovej stopy v Dolby Digital. Avšak v tomto smere sa chystajú zmeny a tiež tieto programy budú opatrené priestorovým zvukom. Termín zatiaľ nebol stanovený.

HD za samozrejmosť považujú aj napríklad vo Francúzsku. Tamojšia DTH platforma Canal France už v názvoch HD staníc neuvádza označenie HD.

zdroj: dtvnews.hu + vl.info

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (2)

 • Gregi

  Gregi

  08 september 2019 v 05:12 |
  Mohli by v HBO poriešiť Skylink, pre nich to u prémiových HBO 2 a HBO 3 stále nie je štandardom
  • Matti

   Matti

   08 september 2019 v 16:42 |
   presne tak skylink je pozadu, ani AMC či Cinemax, Filmboxy, MTV, Disney atd. niesú v HD,

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget