JOJ HD a STV HD zatiaľ na satelite nebudú

Napísal Torben N. 1 dňa 12 máj 2013 do kategórie Magazín, Správy

 

Slovenská komerčná skupina JOJ zatiaľ neplánuje spustiť HD distribúciu svojho hlavného kanála JOJ na satelite. Jedným z možných dôvodov je finančná náročnosť takéhoto typu distribúcie.

"V tejto chvíli nad HD vysielaním cez satelit neuvažujeme. V budúcnosti to samozrejme nevylučujeme, "uviedol na otázku portálu Živé.sk hovorca TV JOJ Jozef Gogola.

log_stv_JOJ dlhodobo ponúka najviac natívneho obsahu sa všetkých slovenských celoplošných televízií. Vysielanie JOJ HD si môžu diváci naladiť len v niektorých káblových a IPTV sieťach.

Slovenský verejnoprávny vysielateľ RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska) naopak chce vysielať v HD aj cez satelit. Jedinou prekážkou je cena za HD šírenie.

"Našim záujmom a snahou je Jednotku v HD na satelit umiestniť. Momentálne je však cena za uplink príliš vysoká, "povedal Živé.sk riaditeľ sekcie technickej realizácie RTVS Andrej Doležal. RTVS sa zameria na rozšírenie distribúcie kanálov Jednotka HD a Dvojka HD u IPTV a káblových operátorov, kde nemusí RTVS platiť za svoju distribúciu.

RTVS chystá výrobu a vysielanie spravodajstva v HD rozlíšení, ďalej akvizíciu, vlastnú tvorbu a priame prenosy.

zdroj: parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget