Kde hľadať olympiádu v HD rozlíšení na satelite?

Napísal Matúš H. 1 dňa 26 júl 2012 do kategórie Magazín, Správy

 

Dňa 27. júla 2012 budú v Londýne slávnostne zahájené letné olympijské hry. V britskej metropole sa zídu najlepší športovci z celého sveta, ktorí budú bojovať o najcennejšie kovy. Kto získa medaile? Na túto otázku odpovedia nasledujúce dni. Mnoho staníc výrazne upraví svoju programovú schému a veľkú časť vysielacieho času prevažne venuje olympijskému programu. Skvelú podívanu chystá ČT, ktorá bude súbežne vysielať LOH 2012 na dvoch programoch a to 24 hodín denne v SD i HD rozlíšení. Bezkonkurenčnú ponuku čo do rozsahu kanálov, HD vysielanie a spôsobu distribúcie (FTA) chystá verejnoprávna televízia z usporiadateľskej krajiny - BBC. Kde hľadať olympiádu väčšinou v HD rozlíšení na satelite? Server parabola.cz poskytuje výber programov, ktoré poskytnú divákom dokonalý zážitok zo športového diania.

Česká republika

Verejnoprávna Česká televízia (ČT) bude žiť olympiádou na dvoch programoch a to vedla ČT4 sa dočasne stane športovým okruhom aj kanál ČT2 na ktorý sa počas olympiády presunú ai prenosy z českej futbalovej Gambrinus ligy. Olympijské vysielanie ČT2 a ČT4 bude možné sledovať v SD i HD rozlíšení. Na programových pozíciách ČT4 HD a ČT HD, kde bude prechodne nahradený program ČT1 HD olympijským vysielaním ČT2 HD. Obe programy sú dostupné pre divákov satelitných platforiem CS Link a Skylink v rámci bezplatnej ponuky. Program ČT HD je tiež súčasťou ponuky platenej televízie freeSAT by UPC Direct.

technické parametre pre ČT HD:

* CS Link, Skylink: Astra 3B (23,5°E), freq. 11,934 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

* freeSAT by UPC Direct: Thor 6 (0,8°W), freq. 11,881 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

technické parametre pre ČT4 HD:

* CS Link, Skylink: Astra 3B (23,5°E), freq. 11,797 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK Program ČT1 HD nebude počas olympiády dostupný. Diváci ČT1 môžu počas olympiády sledovať program v SD rozlíšení. Táto úprava distribúcie sa týka všetkých platforiem a to teda nie len satelitného vysielania ale aj šírenia v káblových sieťach a v DVB-T a DVB-T2.

Vedľa satelitu možno vysielanie ČT HD (ČT1 HD/ČT2 HD) a ČT4 HD sledovať aj terestriálne v celoplošnom vysielanie DVB-T multiplexu 3 (prevádzkovateľa Czech Digital Group) a multiplexu 4 (Digital Broadcasting). Počas dňa v pracovných hodinách aj v rámci experimentálnej prevádzky DVB-T2 multiplexu v Prahe a Plzni. Vysielanie je šírené FTA a pre príjem je nutný prístroj s podporou HD/MPEG-4/H.264. V prípade DVB-T2 aj príslušný tuner.

Slovensko

Na Slovensku bude tento krát olympiáda vysielaná na verejnoprávnom médiu RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska) na programe Dvojka (STV2), ktorý sa bude takmer celkom venovať olympijskému obsahu. Na programe Jednotka (STV1) sa objaví len olympijské magazíny. RTVS na satelite v HD nebude. Vo verejnoprávnom DVB-T multiplexe

RTVS je vo vysokom rozlíšení šírená len Jednotka HD.

Zdroj: parabola.cz

Hodnotenie článku

1.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (1)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget