Koncesionárske poplatky budeme musieť platiť aj naďalej

Napísal Torben N. 1 dňa 20 jún 2012 do kategórie Magazín, Správy

 

Koncesionárske televízne a rozhlasové poplatky budú na slovenských s najväčšou pravdepodobnosti zachované. Pôvodne mali byť na konci tohto roka zrušené.

"Touto novelou dáme zákon o RTVS v zmysle ho financovaním do tej polohy, v akej bol pred tou zmenou. Teda RTVS bude naďalej financovaná aj z úhrad, "potvrdil zachovanie koncesionárskych poplatkov pre TASR minister kultúry Marek Maďarič. Podľa vlády Róberta Fica by prípadné zrušenie koncesionárskych poplatkov malo negatívny dopad na štátny deficit. Píše o tom Živé.sk.

Zrušiť koncesionárske poplatky presadzovala bývalá vláda Ivety Radičovej. Pôvodne mal od roku 2013 verejnoprávna médium RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska) priamo financovať štát. Verejnoprávna telerozhlas mal získať zo štátneho rozpočtu minimálne 90 miliónov eur alebo 0,142 percent z HDP.

Na slovenskom je koncesionárske poplatky 4,64 eur mesačne, ročne ide o sumu 55,68 eur. Poplatok na slovenskom platí každá domácnosť, ktorá využíva elektrinu bez ohľadu na to, či využíva služby verejnoprávnych médií.

zdroj: parabola.cz, zive.sk

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget