Návod ako naladiť program na novej frekvencii na prijímačoch FORTIS.

Napísal Ivan P. 1 dňa 15 január 2013 do kategórie Rady a tipy, Magazín, Digitálna škola

Aktuálna téma!

Návod sa týka prijímačov:

Skytec

Hdbox

Optibox

V tomto návode Vás oboznámim konkrétne s postupom ako vyhľadať program na novej frekvencii, zaradiť ho do obľúbenej skupiny a vymazať program na starej frekvencii.

Pre naladenie programu Nova Cinema na novej frekvencii Astra 3B (23,5 ° E), freq. 11,973 GHz, pol V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK v pakete Skylink postupujte nasledovne/postup platí aj pre iné programy a iné frekvencie/:

Cez diaľkové ovládanie vojdete do menu/setting:

 

Inštalácia/vyhľadanie služby:

 

Šípkou do prava na ďiaľkovom ovládači, zmeníme položku Mód hľadania z Automaticky na Ručne:

Šípkou dole na diaľkovom ovládači nadídeme na položku kmitočet a potvrdíme tlačidlom OK. Následne sa Vám rozvinie tabuľka z frekvenciami danej družice.

 

Tam si vyhľadáte požadovanú parametre transpordéra t.j frekvencia, rýchlosť a polarizácia v tomto prípade vyberám 11973 27500 V, kde bude vysielať Nova Cinema na novej frekvencii a potvrdím tlačidlom OK.

Požadovaný transporder Vám ostane zobrazený. Prejdeme tlačidlom šípka dole na diaľkovom ovládači na položku Spustiť hľadanie a potvrdíme tlačidlom OK. Tým vlastne spustíme vyhľadávanie na vybranej frekvencii a prijímač Vám vyhľadá všetky dostupné TV aj rádiové programy.

 

Po ukončení vyhľadávania, Vás prijímač informuje o tom koľko TV a rádiových programov našiel na danej frekvencii.

 

Novo vyhľadané programy Vám prijímač uloží do zoznamu danej družice v tomto prípade v zozname družice Astra 23,5E , alebo aj do  zoznamu všetkých programov. Tieto programy nájdete na konci jednotlivých zoznamov. Vojdeme na koniec zoznamu Všetky programy , vyhľadáme a prepneme na nový program.

 

Zaradenie programu do favoritnej skupiny:

Teraz keď máte požadovaný program a budete ho chcieť zaradiť do niektorej/ favoritnej / obľúbenej skupiny budete postupovať nasledovne:

Vojdete do menu/settings:

 

Systémové nástroje/Správca zoznamov programov:

 

Keď vojdeme do správcu zoznamu programov ocitnete sa v zozname Všetky programy a na novom programe nakoľko sme naň prepli po naladení programu. Po vojdení do správcu programov sa v pravej polovici obrazovky  zobrazí ponuka, čo môžete s týmto programom vykonať.

 

Šípkou dole vyberieme v pravej ponuke položku Obľúbené.

Následne na to Vám prijímač zobrazí Vaše obľúbené zoznamy z ,ktorých si vyberiete tú skupinu kde chcete daný program zaradiť.

 

Ja som vybral favoritnú/obľúbenú/ skupinu Skylink 23,5E a potvrdil tlačidlom OK. Program mi zaradilo do tejto skupiny na koniec.

Ako presunúť program na požadované miesto Vám teraz vysvetlím.

 

Presun programu:

Navolíme si požadovaný program a požadovanú skupinu v , ktorej chceme presun vykonať. V mojom prípade to bude favoritná skupina Skylink 23,5E a novo vyhľadaný program Nova Cinema .

Vojdeme do menu/settings/ Systémové nástroje/Správca zoznamov programov:

Tam vyberieme z pravej ponuky položku Presunúť a potvrdíme tlačidlom OK. Ďalším stlačením tlačidla OK vyberiete programy , ktoré sa majú presúvať a zobrazia sa Vám v pravom stĺpci viď obrázok nižšie:

 

Potom šípkou hore alebo dole na diaľkovom ovládaní vyhľadáme miesto v zozname kde chceme presúvaný program presunúť a stlačíme zelené tlačidlo na diaľkovom ovládaní, čím Vám prijímač vykoná presun na požadované miesto.

 

Ja som zvolil aby mi daný program zaradilo pred JOJ PLUS, tak som nadišiel na tento program a po stlačení zeleného tlačidla sa mi presunul program Nova Cinema pred JOJ PLUS.

 

Teraz Vám ostáva už iba vymazať program Nova cinema vysielaný na starej frekvencii ako nato si povieme ďalej.

Vymazanie starých programov:

 

Pre vymazanie vojdeme do toho istého menu ako naposledy teda:

menu/settings/ Systémové nástroje/Správca zoznamov programov:

Na pravej strane tohto menu vyberieme ponuku Vymazať

 

Následne v ľavom stĺpci vyberieme program , ktorý chceme vymazať a potvrdíme na ňom tlačidlom OK.

Tým sa Vám program presunie do pravého stĺpca kde budú programy určené na vymazanie.

 

Vymazanie následne prevedieme zeleným tlačidlom /vymazať/na diaľkovom ovládaní.

 

Pred vymazaním sa Vás prijímač spýta či chcete program vymazať?

Po voľbe áno prijímač prevedie vymazanie vybratého programu.

Pridanie novej frekvencie do zoznamu:

Na záver ešte jeden dodatok. V prípade že pri vyhľadávaní programu nenájdete transporder z požadovanou frekvenciou/rýchlosťou či polarizáciou, budete si ho musieť dopísať ručne.

Prevediete to nasledovným spôsobom:

Najskôr si prepnete prijímač na ľubovoľný program z tej družice na, ktorej chcete daný transpordér doplniť. Čiže ak chceme doplniť transpordér pre Skylink, tak prepneme na ľubovolný program z družice Astra 23.5E ak pre UPC tak prepneme na ľubovolný program na družici Thor 1.0W a pokračujeme ďalej nasledovne:


Vojdete do menu/settings/inštalácia/Nastavenie antény.

Pridanie nového transpordéru prevedieme potvrdením  zeleným tlačidlom/PridanieTP/, nasledovne sa zobrazí okno kde zapíšete údaje nového transpordéra frekvenciu/rýchlosť/ polarizáciu prejdete na koniec riadku na OK a potvrdíte tlačidlom OK. Tým sa Vám zaradí nový transpordér do zoznamu transpordérov danej družice.

Dúfam že som Vám to vysvetlil dostatočne zreteľne a že už nebude pre Vás problém organizácia a ladenie nových programov.

Tak isto verím že ostanete naďalej verný tejto vynikajúcej firme ELLANO.SK, ktorá sa zo všetkých síl snaží o maximálnu spokojnosť svojich zákazníkov.

Hodnotenie článku

4.6/5 hodnotení (14 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget