Posledná rozlúčka s Karlom Gottom aj na RTVS a TV Markíza

Napísal Ivan P. 1 dňa 10 október 2019 do kategórie Magazín, Správy

Nielen české televízne stanice sa rozlúčia s kráľom českej pop music Karlom Gottom. Poslednú rozlúčku s Majstrom prinesú vo svojom vysielaní aj slovenské stanice - verejnoprávna RTVS a komerčná TV Markíza. 

Verejná rozlúčka s Karlom Gottom v pražskom Paláci Žofín v piatok 11. októbra pokryje RTVS vo svojich spravodajských reláciách - Ranných správach a Správach RTVS o 12:00, 16:00 a 19:00 hodine.

TV Markíza prinesie v štyroch mimoriadnych živých vstupoch z Prahy o 11:45, 13:43, 14:56 a 15:57 hodine.

Zádušnej omši za Karla Gotta z Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtecha v Prahe prinesú v sobotu 12. októbra ako verejnoprávnej RTVS na programe Jednotka, rovnako tak i privátnej TV Markíza. Obe stanice ponúknu aj špeciálne spravodajské štúdio, ktoré začne pol hodiny pred začiatkom pohrebnej sv. omše v 11:00 hodine.

poslednározlúčka_K.Gott.jpg
Téme sa bude Markíza intenzívne venovať aj vo všetkých štandardných spravodajských a publicistických relácií TV Markíza - Televízne noviny, Teleráno a Reflex. Dianie bude podrobne mapovať aj spravodajský portál tvnoviny.sk a televízny portál markiza.sk. V piatok od 8:00 hod budú môcť návštevníci sledovať aj nepretržitý online stream.

RTVS pripravila do vysielania aj archívne spomienky na život a hudobnú kariéru Karla Gotta v sobotu v 9:25 hodíine v špeciálnom spomienkovom vydaní Noci v archíve. V ňom tvorcovia zaspomínajú na Karla Gotta prostredníctvom archívnych televíznych spomienok, piesní a rozhovorov, väčšinou zo 60. a 70. rokov minulého storočia. V noci v archíve sa objavia aj raritné archívne závery, ktoré boli odvysielané len raz a diváci ich opäť uvidia po viac ako 40 rokoch. RTVS pre sobotné vysielanie zdigitalizovala staré spravodajské šoty a rozhovory s vystúpením Karla Gotta z roku 1973 a 1975.

V atmosfére 70. rokov budú pokračovať spomienky na tohto umelca aj v podvečernom vysielaní RTVS. Od 16:45 hodín Dvojka ponúkne vybrané vystúpenie Karla Gotta na Bratislavskej lýre v rokoch 1974 až 1976.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget