TV DAJ TO nebude dostupný v DVB-T

Napísal Torben N. 1 dňa 30 august 2012 do kategórie Magazín, Správy

Na satelite je už dostupný teletext pre TV Dajto a Joj Plus

 

dajto_0Nová slovenská stanica TV Dajto, určená pre mužské publikum, nemá záujem o šírenie svojho programu prostredníctvom digitálneho terestrického vysielania (DVB-T). Dôvodom je predovšetkým cena za distribúciu programu v pomere s využívaním tejto formy.

"Vzhľadom na nízky penetráciu a relatívne vysokú cenu za distribúciu signálu nám pripadá táto forma distribúcie pre tento typ kanálu momentálne zbytočná," uviedol pre portál Živé.sk PR manažér Markízy Gabriel Bocko. TV DAJTO je v poradí tretím kanálom Markíza Group - po TV Markíza a TV Doma.

Prevádzkovateľ nevylúčil možnosť ďalšej spolupráce s prevádzkovateľmi lokálnych DVB-T multiplexov.

TV Dajto je dostupná prostredníctvom satelitných, káblových a IPTV operátorov. Stanicu tak môže teraz sledovať prostredníctvom káblových sietí cca 180 tisíc domácností. Do konca roka sa má pokrytie rozšíriť na viac ako 90 percent populácie.

Slovenské komerčné stanice TV dajte a JOJ Plus spustili teletextové stránky. V prípade TV Dajto bol teletext spustený v stredu 22.8.2012, plusko začala vysielať teletextové stránky 28.8.2012.

TV DAJTO vysiela klasický teletext Markíza Group pomenovaný "m-text". Teletext je v rovnakom rozsahu ako na ostatných kanáloch - TV Markíza a TV Doma. Líšiť sa môže doplnkovými informáciami ako sú skryté titulky.

Teletext odštartoval aj pri programe PLUS. Teletext PLUS obsahuje z väčšej časti totožný obsah s teletextom JOJTEXT, hlavným kanálom TV JOJ. Hlavná ponuka začína netradične na stránke 101.

Technické parametre - TV Dajto, a JOJ Plus:

* Astra 3B (23,5 ° E), freq. 11,836 GHz, pol H, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK

Teletext u TV Dajto a JOJ Plus je k dispozícii v distribučných sieťach, ktorí šíria aj doplnkové informácie s programom - teda vrátane teletextových dát. Teletext od svojho spustenia môžu využívať diváci satelitných služieb Skylink a CS Link.

zdroj: parabola.cz

Hodnotenie článku

1.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget