TV JOJ v marci 2013 spustí tretiu stanicu

Napísal Torben N. 1 dňa 18 november 2012 do kategórie Magazín, Správy

bude aj v HD. V DVB-T v MPEG-2

 

Televízny trh na Slovensku sa už čoskoro rozšíri o novú televíznu stanicu, ktorá doplní vysielanie televízií JOJ a PLUS. TV JOJ vstúpila na televízny trh v marci 2002, stanica PLUS začala vysielať v októbri 2008. V prvom štvrťroku 2013 začne svoje vysielania tretia stanica zo skupiny JOJ. Jej názov bude televízia komunikovať už čoskoro.

V poradí tretia stanica zo skupiny JOJ bude primárne zameraná na spravodajstvo, dokumenty a lifestyle. Rozšírené spravodajské tímy novej televízie budú mať ambíciu odvysielať najnovšie informácie z politického, spoločenského a kultúrneho diania ako prví. Okrem toho budú pripravené priniesť aj mimoriadne spravodajstvo v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu.

„Nová televízna stanica predstavuje najzmysluplnejšie využitie potenciálu a skúseností spravodajských redakcií súčasnej TV JOJ,“ hovorí riaditeľ spravodajstva a publicistiky TV JOJ Roland Kubina. „Už dnes vyrábame najviac spravodajských a publicistických formátov medzi komerčnými plnoformátovými slovenskými stanicami a naše relácie patria vo svojich slotoch k najsledovanejším programom na trhu. TV JOJ má skvelý spravodajský tím, tešíme sa, že máme príležitosť spoločne pripraviť opäť niečo nové.“

Programovú ponuku novej stanice bude okrem spravodajstva dopĺňať najväčší výber akvizičných dokumentárnych programov, pôvodné slovenské dokumenty, lifestylové programy a pravidelné talkshow, ktoré sa budú venovať politickým a spoločenským témam, nevynímajúc ani minoritné témy. Relácie novej spravodajskej stanice budú dramaturgovať a moderovať skúsení profesionáli z oblasti spravodajstva.

„Nová televízia doplní programovú ponuku TV JOJ a PLUS, klientom poskytne ďalší atraktívny priestor a divákom kvalitné profesionálne spravodajstvo doplnené o atraktívne akvízície a publicistiku. Svoje vysielanie bude zameriavať na divácku cieľovú skupinu mužov a mladých žien v produktívnom veku“, dopĺňa predstavu o smerovaní novej stanice riaditeľ obchodu Martin Heržo.

„TV JOJ stále potvrdzuje, že udáva trendy v televíznom vysielaní na Slovensku. Dôkazom toho bude aj nová stanica. Pripravujeme ju so zápalom a energiou, ktorá je vlastná ľuďom pracujúcim pre skupinu JOJ. Ako vždy, aj tento raz prinesieme na trh neopozerané formáty v spravodajsko-publicistikom žánri, ktoré doteraz neboli na slovenskom trhu bežné. Musím povedať, že sa na štart našej tretej stanice veľmi teším,“ uviedol generálny riaditeľ TV JOJ František Borovský.

Štart novej atraktívnej stanice skupiny JOJ je naplánovaný na marec 2013. Diváci na celom Slovensku si ju budú môcť naladiť zdarma v DVBT spoločnosti Towercom, ktorá je celoslovenským prevádzkovateľom teresteriálneho vysielania. O ďalších krokoch pri spustení novej televízie budeme divácku i odbornú verejnosť priebežne informovať.

"Plánujeme vysielHD," uviedol na otázku portálu Živé.sk k HD vysielaniu s natívnym HD obsahom hovorca TV JOJ Jozef Gogola.

JOJ 3 bude vysielať v štandardnom rozlíšení v DVB-T, kde bude vysielať v staršom kompresnom formáte MPEG-2, podobne ako JOJ a JOJ Plus (Plus). Ďalšie distribučné siete zatiaľ nie sú potvrdené. Očakáva sa, že sa objaví aj v ponuke káblových, satelitných a IPTV operátorov.

Nový kanál JOJ nenahradí existujúce televízii TA3, ako sa začalo špekulovať.

Tretí kanál Jojky bude vysielať spravodajstvo, dokumenty a lifestylové programy.

zdroj: vedúci PR TV JOJ, parabola.cz, zive.sk

Hodnotenie článku

3.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget