TV Pětka bude dostupná aj v Skylinku a CSlinku

Napísal Torben N. 1 dňa 24 september 2012 do kategórie Magazín, Správy

 

Chystaný program "plný české zábavy" začne vysielať promo slučku v rámci českého krajinského vysielania v DVB-T už budúci pondelok. Na satelite sa objaví až o dva týždne neskôr.

petka-1-thumbChystaný celoplošný kanál Päťka sa na satelite objaví až 15. októbra, teda v deň, kedy začne svoje ostré vysielanie. Serveru DigiZone.cz to povedal technický riaditeľ stanice Jiří Němeček. Program bude dostupný všetkým satelitným divákom, ktorí zachytia signál z pozície 23,5 stupňa východne a majiteľmi ktorejkoľvek dekódovacej karty od služby CS Link alebo Skylink, teda aj tým, ktorí ešte neprešli na kódovací systém Irdeto. Program bude dostupný v základnom balíčku Digital.

Vzhľadom k tomu, že televízia bude vysielať na bývalej programovej pozícii po kanáli Retro Music Television, ktorý bude odpojený 14. októbra, pre jej sledovanie nebude potrebné HD box, prípadne televízor pre príjem programov vo vysokom rozlíšení obrazu (HDTV). Stanica bude šírená v štandarde MPEG-2. "V rámci promo vysielania by sme zhruba prvé tri mesiace nemali kódovať," uviedol Němeček s tým, že budú pripravené programy, pri ktorých nebude problém s vysielacími právami. Stanicu tak budú môcť diváci v praxi sledovať v podstate po celej Európe aj bez dekodovacej karty.

Parametre príjmu:  

Astra 3B (23,5 stupňa východne)

11895 / V

SR 27500

FEC 5/6

norma DVB-S

kódovanie najprv žiadne (FTA), neskôr CryptoWorks a Irdeto.

zdroj: Digizone.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget