TV WAU sa už dá naladiť v Skylinku

Napísal Torben N. 1 dňa 12 apríl 2013 do kategórie Magazín, Správy

 

Televízia dnes zároveň spustila promo vysielanie, ktoré už je v tejto chvíli dostupné prostredníctvom prvého slovenského digitálneho multiplexu.

Prevádzkovateľ satelitnej služby Skylink, luxemburská skupina M7 Group, dnes oznámila, že uzavrela dohodu s Joj Media House na distribúciu jej nového kanála Wau, ktorý odštartuje už budúci pondelok 15. apríla. "V súčasnej dobe prebiehajú prípravy satelitné distribúcie tejto stanice s cieľom sprístupniť program WAU od začiatku vysielania aj zákazníkom Skylinku," uviedla firma v tlačovej správe. Program bude súčasťou základnej ponuky Digital a dostupný na kartách ICE a Irdeto.

Parametre príjmu: Astra 3B (23,5 stupňa východne), 12168 / V, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S

Stanica bude dostupná nielen prostredníctvom satelitu, ale aj v rámci  pozemného digitálneho multiplexu 1, v ktorom sa už dnes objavilo promo televízie. To si môžete prezrieť na priloženom videu. Program bude cieliť primárne na mladé ženy žijúci v mestách a chce ponúknuť ako programy z vlastnej produkcie, tak aj akvizície.

Zaujímavý screen nám zaslal náš čitateľ, ktorý zachytáva vysielanie TV WAU zo satelitu v DVB-T. Zo screenu je jasne vidieť, že Skylink ušetril takmer 1 Mbps tým, že použil VBR (variabilný bitrate), v DVB-T je použitý CBR (pevná hodnota bitrate).

svst

zdroj: digizone.cz

Video k článku

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget