V máji odštartuje nová slovenská športová stanica Slovak Sport TV

Napísal Matúš H. 1 dňa 02 apríl 2012 do kategórie Magazín, Správy

Bude aj v HD

 

Na Slovensku spustí vysielanie nová športová stanica. Vo vysielaní sa zameria hlavne na slovenské športy. Televízia chce vysielať športové prenosy aj vo vysokom rozlíšení. Na štart stanice upozornil portál Mediálne.sk. „Novovzniknutá súkromná televízia má za cieľ konkurovať zahraničným športovým televíziám kvalitou a ponukou atraktívneho programu pre domáceho diváka,“ uvádza kanál Slovak Sport.TV na svojom webe.

slovak_sport_tv_logo

Nová slovenská stanica chce vyplniť priestor po zaniknutej Trojke, ale konkurovať chce aj zahraničným športovým staniciam. Vo vysielaní sa majú objaviť športy ako basketbal, volejbal, hádzaná, futbal, hokej, florbal či hokejbal a chýbať nemajú ani menej tradičné športy ako napríklad golf, box, alebo automobilové športy. Stanica Slovak Sport.TV má v pláne vysielať 24 hodín denne počas celého týždňa.

Televízia sa na webe pochválila, že ako jediná môže vysielať živé prenosy v HD. „Ako jediná televízia na Slovensku vlastní prenosové vozy s najmodernejšou výbavou pre priame prenosy s využitím vlastného satelitného systému,“ uvádza televízia. Nová športová televízia má začať vysielať v máji, zatiaľ ale ešte nemá podanú žiadosť o licenciu pre vysielanie. Kanál bude šírený prostredníctvom satelitu Astra 23,5 stupňa, kde svoje služby ponúkajú aj provideri Skylink a CS Link. Zatiaľ ale zaradenie kanála žiadny z operátorov nepotvrdil, kanál má byť kódovaný. Okrem satelitu má byť kanál dostupný aj v káblových službách a IPTV sieťach operátorov.

Zdroj: živé.sk

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget