Disney+ oslavuje rekordný nárast a aj svoje druhé narodeniny

Napísal Torben 1 dňa 12 november 2021 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Disney Plus Day

Ak ste ešte o službe Disney+ nepočuli, tak v krátkosti na začiatok povieme, že ide o americkú streamovaciu službu, podobnú službám ako Netflix, HBO GO, či Prime Video.  Možno povedať, že svojim obsahom sa zameriava hlavne na rodinné sledovanie zábavného obsahu. Je to pomerne nová služba, avšak s obrovským úspechom expanduje na takmer všetkých trhoch a to dnes oslavuje len svoje druhé výročie, ktoré nazýva Disney+ Day.

Čo je Disney Plus Day?

Pod týmto názvom Disney+ oslavuje svoje narodeniny 12. novembra a zahŕňa a sériu veľkých premiér, titulov vytvorených iba pre túto príležitosť, dokumentov zo zákulisia sveta Disney a jedinečných výhod pre členov. Predplatitelia zažijú momenty prekvapení, exkluzívnu zábavu, premiéry obsahu od všetkých hlavných značiek služby a mnoho ďalšieho.

disday

Obsah Disney+ Day bude dostupný pre jednotlivcov s aktívnym predplatným Disney+, ako aj pre každého, kto má počítač alebo telefón. Disney+ môžete sledovať takmer na všetkých zariadeniach Apple a Samsung (vrátane tabletov, smartfónov a smart TV), certifikovaných Android TV boxoch a Google TV boxoch. Disney+ je možné sledovať aj pomocou HDMI stickov Amazon Fire TV.

Treba povedať, že oslavy nie sú obmedzené len na televíznu obrazovku, ale prenášajú sa aj do zábavných parkov Disneyland, v špecializovaných obchodoch Disney Shop a na ostatných platformách tohto giganta, kde budú prebiehať špeciálne sprievodné akcie.

Dobrou správou je, že Disney+ plánuje Disney+ Day oslavovať každoročne, takže práve v tento deň sa môžete tešiť na mnohé nové premiéry.


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok Disney+ so super obrazom?
Kúp si kvalitný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


Čo uvidíte v Disney Plus Day?

Aby spoločnosť Disney odmenila všetkých predplatiteľov za ich lojalitu k spoločnosti, poskytne fanúšikom Hviezdnych vojen, Marvelu a všetkej ďalšej zábavy vydanej rodinným streamerom celý rad nového obsahu.

Nebudú chýbať ani premiéry, napr. Jungle Criuse, Shang-Chi a Legenda o desiatich prsteňoch, Home Sweet Home Alone, Enchanted, Spin, Fancy Fancy, ale ani krátke filmy pripravené práve pre túto príležitosť, ako napr. Ciao Alberto, Olaf Presents, či Simpsonovci v Plusaversary.

To nie je všetko! Celkový zoznam obsahu zahŕňa aj tieto: Frozen Fever, Paperman, The Balada of Nessie, Hostina, Get a Horse!, The Little Matchgirl, Tick Tock Tale, Tangled Ever After, Svet podľa Jeffa Goldbluma, Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett, Marvel Studios 2021 Disney+ Day Special a Entrelazados.

Disney+ rastie najviac zo všetkých

Zatiaľ čo Netflix zostáva globálnym lídrom na trhu SVOD (platený obsah na vyžiadanie), je to Disney+, ktorý má najhorúcejšiu expanziu od začiatku roka 2020. V 91% krajín, ktoré ponúkajú aj Disney+, vyrástol najviac zo všetkých streamingových služieb za posledné dva roky. 

V auguste 2021 mala služba 116 miliónov predplatiteľov po celom svete, pričom čísla stále rastú, pretože Disney+ expanduje do nových regiónov, posledne už aj do Južnej Kórey a na Taiwan.

Podľa sprievodcu platformami JustWatch rástol Disney+ na 58 zo 64 aktívnych trhov rastie rýchlejšie ako jeho konkurenti.

disney plus rastie najviac 

Zdroj:JustWatch.com - Nameraný záujem o služby SVOD na JustWatch od 20. 1. 2014 do 30. 9. 21, ako aj údaje na základe správ z prensario.net, observer.com, senalnews.com, tiempoarcom, digitaltveurope.com, telstye.com, wort.lu a advanced-television.com.

Kedy bude na Slovensku?

Na Slovensku sa Disney+ chystá spustiť svoje služby v lete 2022, už teraz však pracuje na lokalizácii svojho obsahu do slovenčiny a češtiny, aby bol pre nás zaujímavý. Cenovo by mal byť ako v iných krajinách EU a teda 8,99€ mesačne, pri ročnej platbe sa bude dať ušetriť, pretože dostanete 2 mesiace zdarma. Výhodou je, že za jedno predplatné máte službu aktívnu až na 4 zariadeniach súčasne. Máme sa teda na čo tešiť!

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Napíšte výsledok príkladu : 85 + 95 =
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu