2/3 českých domácností prijíma programy v HD rozlíšení

Napísal Ivan P. 1 dňa 14 marec 2018 do kategórie Magazín, Správy

 Česi starší ako 15 rokov televíziu sledujú v priemere 3 hodiny a 45 minút denne, čo je o 31 minút viac ako pred desiatimi rokmi. Navyše sledujú vysielanie v lepšej kvalite: takmer dve tretiny televíznych domácností už prijímajú stanice v HD rozlíšení. Kontinuálne rastie tiež vybavenosť domácností ďalšími technológiami: stúpa ako počet notebookov, tak smartfónov alebo tabletov, teda zariadenia, na ktorých je už bežne konzumovaný televízný videoobsah.

 prumerna-denni-sledovanost.png

Dáta o vybavenosti domácností prináša Kontinuálny výskum 2017, ktorý pre Asociáciu televíznych organizácií zabezpečuje spoločnosť Nielsen Admosphere ako neoddeliteľnú súčasť Projektu crossplatformného elektronického merania sledovanosti a konzumácie obsahu v Českej republike. Výskumu sa v roku 2017 zúčastnilo 27 506 respondentov starších ako 15 rokov z 19 038 domácností.

Televízia zostáva s prehľadom najsilnejším médiom: nielenže Česi trávia jej sledovaním viac času - dnes je to priemerne 3 hodiny 45 minút denne, ale vysielanie tiež sledujú vo vyššej kvalite. 62% televíznych domácností prijíma stanice v HD rozlíšení (o 8% viac ako v roku 2016) a bezmála 90% televíznych domácností má v súčasnosti doma aspoň jeden plochý televízor.

 zarizeni-v-domacnosti.png

Rastie ale aj vybavenosť domácností ďalšími technológiami: oproti roku 2016 napríklad stúpol o 10% počet domácností, v ktorých nájdeme aspoň jeden chytrý telefón (je ich 59%), o 4% viac domácností má notebook (56%) a tabliet aktuálne nájdeme v 25 % domácností, čo je o 3% viac ako v roku 2016. Medziročne stagnuje počet stolových počítačov, tie má teraz 37% domácností. Televízor so svojimi 95% však naďalej zostáva zďaleka najčastejšie sa vyskytujúcim mediálnym zariadením v českých domácnostiach.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget