Africký pohár národov na Sport1 a Sport2

Napísal Ivan P. 1 dňa 29 apríl 2019 do kategórie Magazín, Správy

Stanice Sport1 a Sport2 ponúknu tento rok v lete turnaj plný hviezd svetového futbalu, Africký pohár národov, ktorý sa uskutoční v 

sp1.jpgEgypte. Všetky duely majstrovstiev tohto kontinentu odvysielajú stanice v priamych prenosoch medzi 21. júnom a 19. júlom.

Diváci budú môcť okrem hviezd ako Rijád Mahriz, Hakim Ziyech, Sadio Mane alebo Mohamed Salah sledovať aj zástupcov českej Fortuna ligy Simona Deliho a Michaela Ngadeua z pražskej Slavie.

Celkom stanice Sport1 a Sport2 odvysielajú všetkých 34 stretnutí. A hneď prvý ponúkne atraktívny súboj medzi domácim Egyptom a Zimbabwe na káhirskom medzinárodnom štadióne pre 74 tisíc fanúšikov, kde celý turnaj tiež vyvrcholí. Atraktívnym spestrením pre divákov bude aj prítomnosť videorozhodcu vo vyraďovacích bojoch.

Herný systém je podobný tomu, ktorý fanúšikovia zažili na posledných majstrovstvách Európy. Dvadsaťštyri tímov, ktoré sa kvalifikovali na záverečný turnaj, je rozdelené do šiestich skupín po štyroch. Z nich postupujú vždy dvaja najlepší a štyri najúspešnejšie celky z tretích miest do osemfinále. Zvyšok turnaja potom prebieha štandardným formátom od osemfinále až po záverečné finále.sp2.jpg

Divákov bude dozaista zaujímať, ako si na turnaji povedie megastar Liverpoolu Mohamed Salah. Či dotiahne svoj Egypt, ktorý je aj favoritom na celkový triumf, až na vrchol. Už základná skupina ponúkne pikantné súboje Alžírčana Rijada Mahrize z hviezdami nabitého Manchestru City Senegalca Sadio Mane, spoluhráča Salaha z Liverpoolu. Maroko zase bude spoliehať na Hakima Ziyecha, ktorý tento rok spolu s ďalšími mladíkmi z Ajaxu Amsterdam došiel až do semifinále Ligy majstrov.

Ale aj českí fanúšikovia, obzvlášť tí slávistiický, budú mať dôvod, prečo sledovať Africký pohár národov. Predstaví sa na ňom totiž ich stoperské duo Simon Deli a Michael Ngadeu. Prvý menovaný bude patriť k oporám Pobrežia Slonoviny, ten druhý potom bude tvrdiť muziku v obrane Kamerune a určite bude spolu so spoluhráčmi usilovať o obhajobu titulu z roku 2017.

Africký pohár národov štartuje na staniciach Sport1 a Sport2 21. júna pod dohľadom osvedčených komentátorov Michala Micky, Ondreja Voršilka, Aleša Slobody, Zdeňka Roma a Mirka Duška.

zdroj: parabola.cz

 

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget