AMC Networks prevzala filmový kanál Film +

Napísal Ivan P. 1 dňa 02 február 2015 do kategórie Magazín, Správy

index.jpgCentral Europe (AMCNI-CE) dnes oznámila akvizíciu stanice Film + v Českej republike a na Slovensku. AMCNI CE s okamžitou platnosťou preberá stanicu od spoločnosti IKO Media Group.

V Českej republike a na Slovensku prináša Film + svojim divákom rodinnú zábavu, filmová drámy, obľúbené klasické aj súčasné diela. Vďaka poskytovateľom ako je napríklad UPC, freeSAT, Digi TV, Skylink, Slovak Telekom a O2, aj rade menších operátorov, Film + významnú distribučnej pozíciu. Stanica má širokú divácku obec a veľkú sledovanosť, najmä vo vekovej skupine 45 54 rokov. Film + vysiela 7 dní v týždni, 24 hodín denne.

"" Hlavným cieľom pri tejto akvizícii je ďalšie posilnenie nášho portfólia staníc v Českej republike a na Slovensku "" - uviedol Mike Moriarty, generálny riaditeľ AMC Networks International - Central Europe. "" Nedávno sme v regióne strednej a východnej Európy, vrátane Českej republiky a Slovenska, spustili filmovú a seriálovú stanicu AMC, ktorá ponúka prémiový obsah, ako je seriál Fargo ocenený dvoma Zlatými Glóbusy a seriály z vlastnej produkcie AMC: PC Rebeli - Halt and Catch fire a Zlom - The Divide. Pridaním stanice Film + a s jej kvalitným obsahom postaveným na oceňovaných zahraničných i domácich filmoch, ponúkneme distribučným partnerom silné a žánrovo pestré portfólio filmových staníc "".

S Film + prekročí portfólio filmových staníc AMCNI-CE v Českej republike priemerný mesačný zásah 900.000 divákov *, pričom ďalší nárast sledovanosti sa očakáva aj v roku 2015.

"" Vďaka tejto rozšírenej ponuke filmových staníc budeme schopní lepšie pokryť potreby miestneho trhu a osloviť čo najširšiu divácku skupinu. Ako mladších divákov vo veku od 18 do 39 rokov s našou stanicou AMC, tak aj veľmi dôležitú vekovú skupinu 45 54 rokov, na ktorú práve cielia stanice Film + "" - dodal k akvizícii Evžen Chlanda, Country Manager spoločnosti AMC Networks International - Central Europe.

zdroj: Mediaresearch

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget