Antik SAT: 12 programov novo v HD kvalite

Napísal Ivan P. 1 dňa 15 február 2019 do kategórie Magazín, Správy

antik-telekom.gif

Slovenský satelitný operátor Antik Sat v rámci vylepšovania svojich služieb zákazníkom preklopil 12 programov z SD do HD rozlíšenia. Tieto programy sú zdieľané s ďalším slovenským operátorom Orange TV, ku ktorým bol pripojený systém podmieneného prístupu Conax, ktorý Antik SAT používa.

V HD kvalite tak odo dnešného dňa sú k dispozícii pre zákazníkov Antik SAT tieto programy: Doma HD, JOJ Plus HD, TA3 HD, WAU HD, LUX HD, AMC HD, Sport 1 HD, Barrandov HD, ČT24 HD, ČT2 HD, Prima cool HD a Prima Zoom HD. K uvoľneniu programov pre dekódovacie karty Antik SAT došlo dnes krátko po 11. hodine dopoludnia.

Všetky programy využívajú kompresiu MPEG-4 a sú šírené v HD rozlíšení 1920x1080i. Sú kódované systémom Irdeto (pre Orange TV) a novo Conax (pre Antik SAT). Voľne sa vysiela len program ČT24 HD.

Paralelná distribúcia doterajších SD programov bude prebiehať dostatočne dlhú dobu, aby zákazníci Antiku mali čas na preladenie. Potom dôjde k odpojeniu týchto programov spoločností TAG Broadcasting, ktorá zabezpečuje uplinkové služby pre Antik SAT.

Pokiaľ zákazník operátora Antik SAT vlastný satelitný prijímač Antik MINI 3S (3st), NANO 3S alebo AB CryptoBox 700HD (750HD, 752HD) nemusí nič robiť, HD programy sa mu objavia automaticky na programových pozíciách miesto doterajších SD verzií. Majitelia CA modulov Conax s dekódovacou kartou Antik SAT alebo zákazníci prevádzkujúci službu Antik SAT na svojom vlastnom satelitnom prijímači musí naladiť nové HD programy ručne na nasledujúcich parametroch:

technické parametre - Doma HD, JOJ Plus HD, TA3 HD
satelit: Eutelsat 16A (16 ° E)
frekvencia: 11,324 GHz
polarizácia: vertikálna
SR: 30000
FEC: 2/3
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK

technické parametre - WAU HD, LUX HD, AMC HD, Sport 1 HD
satelit: Eutelsat 16A (16 ° E)
frekvencia: 11,366 GHz
polarizácia: vertikálna
SR: 30000
FEC: 2/3
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK

technické parametre - Barrandov HD, CT24 HD, CT2 HD, Prima Cool HD, Prima Zoom HD:
satelit: Eutelsat 16A (16 ° E)
frekvencia: 11,055 GHz
polarizácia: vertikálna
SR: 27500
FEC: 4/5
norma: DVB-S2
modulácia: QPSK

Použitie systému simulcryptu je veľmi výhodné pre oboch satelitných operátorov, pretože im znižuje finančné náklady na distribúciu programov. Ponuka programov Antik SAT sa vysiela cez družicu Eutelsat 16A na pozícii 16 ° východne.

Antik SAT tak teraz obsahuje všetky základné slovenské programy v HD kvalite. Celkový počet HD programov šírených pre zákazníkov slovenskej satelitnej platformy Antik SAT sa tak zvýšil na 38 programov.

V nedávnej dobe sprevádzkoval prevádzkovateľ služby Antik SAT slovenský telekomunikačný operátor Antik Telecom na svojich satelitných prijímačoch Antik MINI 3S (3st) a NANO 3S službu nahrávanie programov. Na týchto prijímačoch nájdete okrem satelitných programov Antik SAT aj kompletnú ponuku IPTV programov Antiku.

Pripomeňme, že základná ponuku programov "Pre zaciatok" môžete kúpiť za pouhých 0,99 € mesačne. V našom e-shope si môžete zakúpiť Antik prijímače a aj dekódovacie karty Antiksat.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget