Antik Sat chce ponúknuť viac HD staníc, termín štartu je stále neznámy

Napísal Ivan P. 1 dňa 28 máj 2015 do kategórie Magazín, Správy

antik-telekom.gifNová satelitná DTH platforma Antik Sat košického operátora Antik Telekom chce ponúknuť viac programov vo vysokom rozlíšení (HDTV), ako pôvodne prevádzkovateľ zamýšľal.

Podľa pôvodných plánov mala služba Antik Sat ponúknuť približne 30 HD programov. Najväčší konkurent Skylink má v súčasnosti v ponuke už 42 HD programov a stále pribúdajú ďalšie. Do roka plánuje pridať 6 základných HD staníc.

Antik stále rokuje s prevádzkovateľmi staníc ohľadom zaradenia staníc do chystanej DTH služby.

"" Mali sme už stretnutie s budúcimi predajcami služby. Postupne sa blížime k spustením Antik Satu, dolaďujeme detaily, ktore sú potrebné pri spustení takejto služby. Stále rokujeme aj s vysielateľmi" "," uviedol Živé.sk manažér televíznych služieb Antiku Vlastimil Lakatoš.

Termín štartu Antik Sat je ale stále neznámy. Pôvodne mala platforma odštartovať 31.3.2015 - teda deň pred zdražením servisného poplatku u platformy Skylink. Štart bol odložený o niekoľko týždňov. Hovorilo sa o odloženie štartu na jeseň. Teraz je možné, že Antik Sat odštartuje už počas leta.

Antik Sat bude svoju programovú ponuku šíriť cez 5 transpondérov na satelite Eutelsat 16A (16 ° E), časť programovej ponuky bude možné sledovať cez internet. Pôvodne sa počítalo so šírením menších regionálnych staníc cez internet, teraz je v pláne šíriť cez internet všetky stanice, ktoré sa nezmestia do plánovanej satelitnej kapacity.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget