Antiksat postupne pridáva nové HD programy a jeden 4K/UHD program

Napísal Ivan P. 1 dňa 01 október 2019 do kategórie Magazín, Správy

antik-telekom.gif


Poskytovateľ satelitnej televízie Antiksat, ktorý vysiela na družici Eutelsat 16E, postupne v priebehu pár týždňov rozšíri svoju programovú ponuku o niekoľko nových programov v HD rozlíšení a jeden program v UHD/4K rozlíšení.

Do HD rozlíšenia by mali prejsť aj filmové programy HBO2 a HBO3. Nová 4K stanica, ktorá bude pridaná do ponuky Antiksatu, bude pravdepodobne s erotickou tématikou, pre ktorej príjem je potrebné vlastniť 4K satelitný prijímač.

antiksat logo

Aktuálne sú pridané dve nové stanice, a to Nat Geo Wild HD a  DTX (Discovery Turbo Xtra). Stanicu Nat Geo Wild HD poskytuje Antiku prevádzkovateľ Total TV a pripojil k nemu kryptovací systém Conax. K stanici je tiež dostupná aj česká audio stopa.

Nat Geo Wild HD logo

Technické parametre - Nat Geo Wild HD:

Eutelsat 16A - 16E: 11,471  H 30000, 3/4 DVB-S2 8PSK

Doteraz bol program Nat Geo Wild poskytovaný zákazníkom Antik Satu len v SD rozlíšení a z iného transpondéra (11,471 V 30000 5/6 DVB-S2 8PSK)

Do ponuky satelitnej platenej televízie Antik Sat zrejme bude čoskoro zaradený aj ďalšií dokumentárny kanál - DTX (Discovery Turbo Xtra). Program s kódovaním Conax a takisto aj českou audio stopou je pripravený na zdieľanie z albánskeho DigitAlb. DTX je šírený len v SD rozlíšení.

Discovery Turbo Xtra

DTX (Discovery Turbo Xtra) je televízna stanica od známej skupiny Discovery a je obľúbená hlavne u mužov, so zameraním na auto-moto a extrémne športy.

Technické parametre - DTX:

Eutelsat 16A - 16 E: 10,887 H 30000 3/5 DVB-S2 8PSK

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget